Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet tenni vizsgadrukk...

Mit lehet tenni vizsgadrukk ellen?

Figyelt kérdés

Világéletemben borzasztóan izgulós voltam vizsgák előtt. Hasgörcs, hasmenés, hányinger, kézremegés stb. Hiába voltam teljesen biztos a dolgomban, hiába csináltam meg a vizsgáimat röhögve hibátalnul, az izgulás mindig ott van. Ha már ott ülök (pl írásbeli vizsgán) már elmúlik az érzés, de előtte szörnyű.

Most viszont forgalmi vizsgám lesz. Ami egész más, mint beülni egy írásbeli vizsgára. Teljesen jól megy már minden, simán át tudnék menni a vizsgán. És az oktatóm is mondja, hogy lazán kell venni, mintha csak mennék egy órára hozzá, ahogy eddig, mert az izgulással lehet elcseszni az egészet, hiába vezettem már eddig is olyan szépen.

Viszont nem tudok ez ellen mit tenni, ha akarom, ha nem, jönnek a tünetek reggel, amint felébredek a vizsga napján.......

Van valami jól bevált módszeretek? Mit javasoltok?



2013. júl. 22. 15:54
 1/8 anonim ***** válasza:

pihend ki magad, egyél rendesen előtte

én nem vagyok izgulós típus, többen mondták már hogy olyan vagyok bármilyen vizsga előtt, mintha bevettem volna egy leszarom tablettát.

nem kell foglalkozni a vizsgabiztossal, nem beszél hozzád-nem beszélsz hozzá felállás van. Bár én végig beszéltem az egész vizsgát vele.

2013. júl. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azt hiszem a fiamnál izgulósabb ember nem létezik, de a jogsival kapcsolatos összes vizsgán simán átment, elsőre, úgyhogy nyugi, ha már benne leszel a helyzetben és mindent jól megtanultál, sokat gyakoroltál, akkor sikerülni fog.
2013. júl. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 zunerd válasza:

Az egyik módszer, hogy reálisan végig gondolod a helyzetet, és megpróbálod meggyőzni magad, hogy abszúrd amit érzel, s csak gátol.


Másik lehetőség, hogy levezeted valamivel a felgyülemlett feszültséget, pl. elmész futni. Ráadásul az egészséges is.


Ha meg van a viszga előtt pár perved akkor ajánlok légzőgyakorlatokat.

Behinyod a szemed, elhelyezkedsz kényelmesen (ülve, vagy fekve, ahogy a környezet engedi) s az orrodon keresztül lassan beszívod a levegőt, bent tartod, kifúlyod a levegőt, majd egy kicsit kint tartod.

Ezzel le tudod csillapítani az idegeidet

2013. júl. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is holnap lesz a vizsgám és én is izgulós vagyok, szerintem azt sem fogom tudni, hogy melyik pedál mire való:(
2013. júl. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Majdnem mondtam, hogy dobj be egy felest, utána olvastam, hogy forgalmira mész...


Én sose voltam izgulós, a vizsgákon általában a tükör előtt nézegettem magam öltönyben, nyakkendőt igazgattam, a hajamat baszkuráltam.


Viszont azt láttam, amit a többiek csináltak: Volt, aki gyufát rágott, volt aki rágózott, volt, aki a tollával játszott. Mind azt mondta, hogy a monoton zaj, mozgás megnyugtató.


Az érettségi előtt voltam egy kicsit gázos. Akkor rágóztam, chillsteppet hallgattam, és elképzeltem, hogy a kiszemelt lánnyal sétálok a vízparton, csillagok alatt.

2013. júl. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Na én sikeresen megbuktam.És az volt az érdekes, hogy nem is izgultam, pedig azt hittem majd össze leszek zavarodva, de nem, full nyugodt voltam, csak egy sárgánál nem tudtam eldönteni hogy most izomból beletapossak a fékbe vagy menjek tovább, aztán inkább gázt adtam és tovább mentem.
2013. júl. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Uff, na az szopacs...
2013. júl. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én pedig pont fékeztem egy intenzívet inkább (miután láttam a visszapillantóban, hogy gyakorlatilag senki sincs mögöttem). A vonalon túlcsúsztam 2-3 métert, a lámpát még éppen láttam. Kérdezdte, a biztos, hogy miért kellett ezt most, mert gázzal még át lehett volna menni. Aztán azon poénkodtak az oktatóval, hogy 'télen nem állt volna meg'.
2013. szept. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!