Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miről lehet beszélgetni?

Miről lehet beszélgetni?

Figyelt kérdés

Tudom, bármiről. Csakhogy én ezeket a témákat hallom csak az utcán, társaságban, bárhol:

1. Család, ismerősök, rokonok, szomszédok, kollégák viselt dolgai, tehát más emberek kibeszélése.

2. Munkahely általában szidása, ritkán dicsérése.

3. Politika.

4. TV.

5. Egészségi állapot.

Na már most én, és a magam fajták miről tudnának beszélgetni másokkal? Ugyanis a családról, egészségi állapotról nem beszélek, mert szerintem ahhoz senkinek semmi köze. A politika nem érdekel. TV-t nem nézek. A munkahelyem pedig bizalmi, arról semmit sem mondhatok.

TV helyett olvasok, keresztrejtvényt fejtek, illetve lakberendezéssel foglalkozom. De ezekről hiába próbálok mással beszélni, semmit sem értenek belőle, illetve nem is érdekli az embereket, csak legfeljebb azokat, akik úgymond benne vannak. Azokkal jól meg is értem magam, de egy átlag emberrel nem tudok miről beszélni.

Aki még így gondolkodik, az hogy tudja/tudta ezt megoldani?



2013. júl. 25. 12:39
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Színészekről,énekesekről,kit mennyire raknék meg közülük,kire/mire vertem ki reggel,ázsiai csajokról (a gyengéim),1-2 vicces sztori (pl. mikor a fiók becsípte a herémet) és még sorolhatnám.Rengeteg a lehetőség,csak észre kell venni!
2013. júl. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én nő vagyok és az ilyen jellegű sztorikat nem fogom megosztani másokkal. Bocs. :D
2013. júl. 25. 13:03
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon szeretek például tudományokról beszélni, bárhol vagyok :))
2013. júl. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 pagratan ***** válasza:
100%
Próbáld meg bővíteni az érdeklődési körödet. Az olvasás jó alap ehhez. Én személy szerint, egy kicsit szinte mindenhez hozzá tudok szólni. Ha látom, hogy a beszélgető partneremet nem érdekli az amit mondok, egyszerűen tovább állok. Nem kell mindenkivel jóban lenni.
2013. júl. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Amiket említettél a "tipikus" témák, amik leggyakrabban merülnek fel olyanok között, akiknek amúgy nincs közös érdeklődési köre.

Olyan emberek társaságát keresd, akikkel van közös érdeklődési körötök (ezért is tud jó lenni a netes ismerkedés, eleve lehet tematikusan).


Olvasol, tehát érdekelnek bizonyos műfajok, zsánerek, írók, ez is egy téma, én gyakran beszélgetek könyvekről a barátokkal, ismerősökkel.

Vagy filmek - tévét én se nézek, de filmeket igen.


De igazából iszonyat sokféle témákról beszélek a barátaimmal - tudomány, egy bizonyos szintig közéleti dolgok, különféle elméletek megvitatása, elvontabb, spirituális jellegű témák, társadalom és emberek (nem személy szerint hanem általánosságban, szociológiai oldalról), pszichológia, álmok, irodalom, filmek, érdekességek a nagyvilágból, plusz a közös hobbijaink (utóbbi jelentős hányad nálam a beszélgetésben, de nyilván nem minden hobbiról lehet túl sokat dumálni).


Akik meg felületes ismerősök, azokkal maradnak a felületes témák,ezekről sok hozzászólnivalóm nekem sem akad.

2013. júl. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én egy lánnyal tökéletes összhangba kerültem úgy, hogy az összes általad felsorolt témát elkerültük.


A zenéről beszélgettünk, az álmainkról, vicces történeteket meséltünk egymásnak, filozofáltunk az élet nagy kérdésein, és olyan kérdéseket boncolgattunk, mint pl. "Hol lennél most legszívesebben?", "Mit tennél, ha ez lenne az utolsó heted?", "Hol látod magad 5 év múlva?"

Másfél órán át áradoztunk egymásnak arról, milyen gyönyörű az éjszakai égbolt.

Ha jó a partner, a témák jönnek maguktól.

2013. júl. 26. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, igazán hasznosak voltak. :)
2013. júl. 26. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!