Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kegyetlenek az emberek,...

Kegyetlenek az emberek, amikor megérzik, hogy van köztük egy, aki valamilyen szempontból más, ti hogy védekeztek az ilyen támadásokkal szemben?

Figyelt kérdés

Oda jutottam, hogy már alig merek visszamenni a lakóhelyemre, mert lelkileg kikészítenek az ismerőseim. Tudom, nem kellene hogy foglalkozzak a véleményükkel,de nem tudom csak úgy ignorálni, hogy milyen gúnyos megvetéssel kezelnek.


Arról van szó, hogy idegen városba mentem továbbtanulni, felépítettem egy szép kis karriert, csinálom a dolgomat, sok kedves ember vesz körül, szívesen végzek önkéntes munkát, jó a munkám is, szeretem a hobbijaimat, járok vitorlázni, táncolni és nagyjából elégedett vagyok mindennel, kivéve, hogy most még nincs kisbabám, szeretnék nagyon, de egyelőre nincs olyan férfi körülöttem, akinek szülnék.


Folyamatosan érnek gúnyos "letevések" emiatt.


Én egy elég kis halkszavú, érzékeny lány vagyok, és fontosnak tartom, hogy mindenkivel legalább elfogadható viszonyba legyek, és ne ordaskodjunk.


Nem állok meg előttük, kiröhögnek, lenéznek, noha ők fele ennyit nem értek el, félreértés ne essen, nem gondolom, hogy ők ettől kevesebbek, ők viszont ahol tudnak, keresztbe tesznek nekem minden alkalommal.

Állandóan azt éreztetik velem, hogy én kevesebb vagyok náluk, mert még nincs babám, elkönyvelnek arrogáns karrieristának, nem is ismernek, de megbélyegeznek, összefognak ellenem, majd, mikor már eleget bántottak, ott végződik a dolog hogy "te szegény, látom komoly baj van az önértékeléseddel, ami nem csoda" - nincs vele baj, de nyilván, ha valaki dafke csak bánt, érzékenyebbé válok méginkább, és nem bírom ezt a terrort.

Nem vagyok veszekedős, és ha annyit merek mondani nekik, hogy nézd, nekem ott a karrierem, majd jön a baba is, akkor máris indul a "mocskos gyerekgyűlölő karrierista" és a "te ne is szülj, neked nem való" duma.


Sosem bántottam őket, ők pedig módszeresen készítenek ki minden alkalommal. Mi a legjobb módszer ellenük?


Miért bántja őket, hogy én egy másfajta utat választottam, és ha tényleg olyan boldogok a családjukkal, szeretetben, akkor hogy lehet, hogy ilyen boxzsák módra bánnak egy embertársukkal, aki nem ártott nekik? Mi váltott ki ekkora dühöt belőlük?


Szeretném megvédeni magam, és a leendő gyerekeimet is, hogy lelkileg ne essek szét, és ne higgyem ezek miatt, amit mindig odavágnak.

Segítsetek kérlek!



#gyerekvállalások
2013. júl. 31. 01:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz az emberek véleményével, le kell szarni és kész. Csak a saját véleményed számítson magadról, ez a legfontosabb.
2013. júl. 31. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nem kell mindenáron megfelelni nekik és mindenkinek! Az az érzésem, megtalálod magadnak azt a társaságot, ahol megértenek és te is jól érzed magad. Ha tényleg vágysz a meleg családi életre, nincs semmi baj, csak ők nem értik, mert irigykednek is egy kicsit. Azokkal tartsd a kapcsolatot, akikkel hasonló a véleményed, felfogásod!
2013. júl. 31. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel kompenzálják azt, hogy:

a, fiatalon gyereket szültek és életük végéig már csak háziasszonyok maradnak, akiket eltartanak és ezért másoktól függenek

b, a gyerekszülésen kívül másra egyébként sem alkalmasak

2013. júl. 31. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Nagyon kedvesek vagyok köszönöm. :)


Hát persze, vannak több jó társaságom is.

Csak hát ott nem, és nem is nagyon tudom akkor elkerülni a velük való találkozást.


Az a baj, hogy minden alkalommal, amikor ez van, utána sokáig szomorú vagyok. És nem azért, mert ne lennének körülöttem, inkább, hogy minek kell a diszharmóniát kelteni, olyan csúnya dolog, amikor odaszúrkálgatnak heccből, és ez ellen kellene hatásosan védekeznem.


Ha persze megsértem őket, akkor méginkább tódítják.

2013. júl. 31. 02:21
 5/18 A kérdező kommentje:

Montihun (tetszik a neved :) ) igen, én is ezt szoktam mondani, de tényleg annyira undort keltő ahogy viselkednek.


ELhiszed, hogy egy leendő anyukának, aki nagyon szereti a gyerekeket, pokoli olyanokat hallani, hogy "te inkább ne szülj mert nem neked való" -hát nem is ismer!

2013. júl. 31. 02:23
 6/18 anonim ***** válasza:
Az emberek zöme a saját rossz életüket azzal kompenzálják,hogy megpróbálnak a mások életébe belefolyni. Nyisd ki a szemed és meglátod akik veled az általad leírt módon viselkednek valójában nekik is önmagukkal és a családjukkal van problémájuk!!!Ne engedj a rossz indulatú "beszólásoknak" mert az irigység valamint szorult helyzetüket nem képesek megoldani!!! Te csak akkor leszel kiegyensúlyozott és elégedett ha fel mered vállalni döntéseidet és a saját mentalitásod szerint élni!!!! Ha egy kicsit rosszabb lesz a hangulatod akkor lepd meg magad egy új ruhaneművel,jó könyvvel vagy amit nagyon szeretnél és meglátod arra is lesz irigyed!!!! Ne bánd meg döntéseidet mert amikor visszanézel az is elégedettséggel,boldogsággal tölt el!!! Ki kell állni önmagunkért azért,hogy békén hagyjanak!!!
2013. júl. 31. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Szerintem irigykednek - legjobb védekezés a támadás. Mondd nekik azt, hogy te még keresed az Igazit, azt a Férfit, akitől biztosan nem fogsz elválni ;)
2013. júl. 31. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Hol laksz te? Melyik évszázadból írsz?

Szerintem nem az a bajuk veled, hogy nincs gyereked, hanem más miatt akarnak támadni és érzik, hogy ez a gyenge pontod. Ha nem lennél nyuszika és durván visszaszólnál, egy perc alatt leakadnának rólad.

2013. júl. 31. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

8.: Nagyon tetszett ez a stílus :) erre gondoltál ugye?

Nem vagyok azért balf..z, oda tudok mondani, ha arról van szó, de pl: amikor annyit mondtam neki, hogy "nekem egy ilyen überniemand tetvedék wcpucoló, akit két férfi is felcsinált, szétfolyik a hájtól, nem több mint egy hányadékkülsejű lakótelepi proli kis senki, ne pofázzon, lehet utánam csinálni, és aztán dumálni" - ezek után nem hogy elkussolt volna, de majdnem megvert.


Az a helyzet, hogy úgy érzem, ha visszaszólok, sem használ. Nem is stílusom ez a beszéd.

2013. júl. 31. 06:36
 10/18 anonim ***** válasza:
Igen, ők irigyek, de ha te ilyen stílusban beszélsz velük, az teljesen érthető, hogy meg akarnak verni. Szerintem kultúráltabban is vissza lehet szólni.
2013. júl. 31. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!