Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bankok miért kegyetlenek a...

A bankok miért kegyetlenek a devizahitelesekkel szemben?

Figyelt kérdés
Nagyon arra pályáznak hogy elvegyék az emberek lakását, házát. Azt akarják, hogy az emberek földönfutók legyenek. Ezért emelik a törlesztőrészleteket az egekig mert tudják, hogy úgy sem fogják tudni fizetni a drága hitelt. Tehát a bankok célja emberek tönkretétele, megnyomorítása.
2013. márc. 10. 07:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
És kinek tartottak fegyvert a fejéhez a bankban mikor aláírt egy olyan hitelszerződést amit devizában vett fel, nem volt fix árfolyam és a ház a fedezet?
2013. márc. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%

Jaj, ne hogy már a bank felelös azért, mert te egy rossz befektetést csináltál.


Föleg a devizások akiknak egy hangja se legyen, mert azért vettek fel devizában hitelt mert ezzel nyerészkedni akartak. Azt gondolták, majd az milyen jó lesz kevesebb törlesztö stb... Csak arra a nagyon okosak soha nem godoltak, hogy ez ellenkezöleg is mehet. A bank sokat nem tud menni, arról hogy a forint ennyire gyengül nem ök tehetnek hanem az állam.


Egy tipikus példa erre. Egy magyar cégnek dolgoztam aki külföldre vitt ki munkásokat (pl némeotországba). Kint dolgoztam az irodájukban. Egyszer megjelent egy halom munkás és kérték a fönökömet, hogy 250 Ft körül van az euró, ezért emleje meg a fiuzjukat mert ök otthon kevesebbet kapnak a pénzükért. (akkor az átlagos 270Ft volt az euró) Fönököm elküldte öket természetesen.

Fél év múlva jött a nagy válság az euró 310 köré is ment akkoriban. Megkérdeztem a fiukat, hogy most hogy esne nekik ha a vissza vennénk a fizujukat igen drasztikusan.

A fiuk csak nevettek, de aki a kitalálója volt csak elsündörgött dulva fúva, és a fiuktól hallottam vissza, hogy teljesen kiakadt, hogy is juthatott eszünkbe hogy a fizujukat vissza vennénk (persze hogy nem jutott eszébe a fönökömnek, én csak viccesen megkérdeztem öket).

2013. márc. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

A bank nem az emberek lakását, házát akarják, hanem a kölcsönüket visszakapni. Nem a bankokat kell szidni, ha a kormány olyan baromságokat dumál, hogy megugrik tőle a forintárfolyam.

Egyébként épeszű ember, ha nem devizában keresi a kenyerét nem vesz fel kockázatos devizahitelt. Ezért már nehogy a bankok legyenek felelősek!

2013. márc. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%

m a Bank felelős, hanem az, aki felvette a kölcsönt. A TV-ben sokszor hallottam gazdasági szakemberektől, hogy meggondolandó a hitelfelvétel. Hiába alacsonyabb most a kamat, mint a Ft hiteleknél, de ez nem biztosíték arra, hogy hosszú távon is az lesz. Az árfolyam változásokat senki nem tudja előre megjósolni. Ha romlik a Ft, akkor a törlesztőrészlet is emelkedni fog.

Csak ezt senki nem akarta tudomásul venni, a pillanatnyi előnyt fontosabbnak tartott.

2013. márc. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
49%
A bankok célja és feladata, hogy beruházásokat segítsen, a gazdaság fellendítésében játszon aktív szerepet és nem az, hogy ostoba, felelőtlen embereket "tegyen tönkre, nyomorítson meg".
2013. márc. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
20%

Azért arra mindig kíváncsi vagyok, hogy anno, amikor az ilyen hitelek slágerek lettek, vajon hol voltak azok akik most itt a "buta proli" és hason ló kedves jelzőket osztják. Utólag ti is tudok rohadt okos pénzügyi elemzők lenni, és kioktatni olyanokat akik előre nem voltak azok - nem pénzügyi végzettséggel. Lakáshitelt nem csak gazdaságpolitikai szakértők vesznek fel.


Ez egy szándékosan, alattomosan megtervezett csapda volt, nektek meg jó érzés okoskodni, meg lenézni azokat, akiket belecsaltak.

Igaz, hogy a politikusok okozták, de nem véletlen elszólásokkal. Persze hülyék is voltak hozzá, és jóval nagyobb bajt okozott, ők sem ezt akarták elérni. Ahogyan a mondás is tartja, "Egy birkát megnyírni sokszor, de megnyúzni csak egyszer lehet."

2013. márc. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, először tudakolódj afelől, hogy pontosan mit jelenet a devizahitel.
2013. márc. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%

A bankok feladata, hogy önmaguk számára profitot termeljenek. Ugyanúgy, mint bármilyen más cég, egy építőipari vállalat vagy egy gyár. Ebben a profitszerzésben az államnak kell korlátoznia őket törvényekkel és adókkal.


Emlékszem 2007-ben egy devizahiteles ismerősöm ujjongva mesélte, hogy a svájci frank 2006 júniusától 2007 áprilisáig 180 forintról 150-re gyengült a forinttal szemben. Mesélte, hogy milyen jól döntött, mert most a törlesztője sokkal kevesebb, mint amikor elkezdte fizetni


Érdekes mód akkor senki nem reklamált a hitelfelvevők közül, amikor nekik kedvezően és a bankoknak kedvezőtlenül alakult a törlesztő.

2013. márc. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
61%

"Azért arra mindig kíváncsi vagyok, hogy anno, amikor az ilyen hitelek slágerek lettek, vajon hol voltak azok akik most itt a"


Otthon ültek és nem bankról bankra futkároztam hitelért.

2013. márc. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha már otthon voltak, akár olvashattál is volna valamit. :D
2013. márc. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!