Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha örök életetekre elegendő...

Ha örök életetekre elegendő pénzt kapnátok avval a feltétellel, hogy valahol a világban meghal miattatok egy ember akit nem ismertek, akkor elfogadnátok?

Figyelt kérdés
2013. júl. 31. 13:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
95%

Mivel ott a "nem ismertek" rész, ezért simán elfogadnám.


Persze véres pénz lenne, de rengeteget segítene az életemen. Az meg, hogy egy ismeretlen, akit sosem ismertem volna meg valahol a világ más táján meghal... ugyan. Kitudja, lehet, hogy két nap múlva elcsapta volna egy busz amúgy is, vagy 1 év múlva rákba hal bele.

2013. júl. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
71%
abban az esetben nem, ha a meghaló egy nagyon-nagyon-nagyon-nagyon jó ember lenne, de ezen kívül simán, mert ammyi zsével gondolom sok máséletet is megmenthetek, segíthetek, különösen akkor élvezném, ha egy rossz ember halna meg
2013. júl. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
61%

komolyan ennyi lelkiismeretes ember van? o.O

simán elfogadnám, akkor is ha valami ismerősöm hal bele.... f a s z á n jól élnék abból a pénzből, amúgy is szeretem, és jobb egy bmw-ben sírni mint egy piros zsiguliban ;D

2013. aug. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
71%
Én elfogadnám, és a pénzt jótékonykodásra fordítanám, hajléktalanszállókat, kórházakat építtetnék, és így egy emberélet árán több ezer ember életét menteném meg. És még nekem is jutna a pénzből.
2014. febr. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
36%

Akkor ebben az esetben a pénzt elfogadnám, és kívánnám a párod/gyermeked életét. De cserébe jótékony célra használnám fel, mit szólsz? ;)


Aki számodra idegen, azoknak is vannak szeretteik, gondolj már bele, képes lennél elvenni emberéleteket, azért cserébe, hogy többet menthess? Én nem tudnék ezzel akkor sem együtt élni.

2014. febr. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
54%
A #14-es vagyok. Akiket megmentenék, azoknak is vannak szeretteik.
2014. febr. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
36%
Thankyou felvetése jogos 14-es, minden egyéb az elvi kérdés kikerülése! Valóban beáldoznád, akit a világon a legjobban szeretsz? hogy megments érte sok embert? ez tkp. derék dolog. Csak nem hihető, úgy képzeli mindenki el, hogy valaki messze-messze..aki úgysem fontos.
2014. febr. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
79%

" Valóban beáldoznád, akit a világon a legjobban szeretsz? hogy megments érte sok embert? ez tkp. derék dolog. Csak nem hihető,"



Nem én írtam itt egyik választ sem. Csak érdekességképpen megjegyzném, hogy az élet produkált már ilyen helyzetet, amikor dönteni kellett valakinek, hogy kinek az élete fontosabb: a szerette élete, vagy más, hozzá nem kötődő de több ember élete. Piszok nehéz döntés lehetett és mindezt gyorsan mert a másik eset, hogy mindenki meghal.

2014. ápr. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!