Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tehetnék, hogy ne legy...

Mit tehetnék, hogy ne legy (ünk) ek ilyen rendetlen (ek)?

Figyelt kérdés

Tudom magamról, hogy rendetlen vagyok és sokszor elhatározom, hogy változtatok, de ez a lendület amilyen gyorsan jön, úgy el is száll.

Kicsi a lakásunk, túlzsúfolt, semminek nincs meg a helye és olyan hamar rendetlenség lesz.

Megegyeztünk, hogy a családba mindenki elmosogat maga után, de végül mindig rám marad az egész, mert valahogy mindenki elfelejti.Aztán csak gyűlik és egy nap alatt olyan kupac lesz, hogy egyszerűen képtelen vagyok belekezdeni is.

Persze azért hetekig nem áll ott, de így sem szép látvány.

A ruháink a testvéremmel egy kis szekrényben vannak és alig férünk el benne, ha be is hajtok mindent, mikor keresek valamit fel kell forgatnom az egészet, mert kicsi polcon rengeteg holmi van, nem lehet rendszerezni sem.

Sajnos az sem segít, hogy a család többi tagja is egymásra mutogat ha takarítani kell.

Ha tudnám,hogy mindenki megteszi persze én is szívesen kivenném a részem belőle, de így azt érzem, hogy mindent nekem kell megcsinálni és nem érzem igazságosnak.

Mindenesetre szeretnék tippeket kapni, hogy tarthatnék rendet ilyen fejetlenségben és hogy szánjam rá magam, hogy megjöjjön a kedvem?

Lustának nem nevezném magam, viszont úgy érzem a rendrakással eltöltött időt fontosabb dolgokra is használhatnám.

Tudom, ez hülyeség.

Légyszíves adjatok tippeket!


2013. aug. 1. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen voltam, 40 év felett jöttem rá a megoldásra. Ki kell dobni mindent, amit nem használunk rendszeresen. Csak 3 polcnyi ruhám van és az is úgy, hogy kényelmesen beférjen, ne kelljen semmit gyömöszölni. 2 kabát, 2 fürdőruha, 2 cipő télre és 2 nyárra. Nincsenek felesleges edények a konyhánkba, csak amit mindig használunk, olyanok, a többi vatera meg kuka. A fürdőszobában szintén nem veszek új sampont, szappant, parfümöt, míg az az egy el nem fogy, amit használunk. És a szobanövényeket is gátlástalanul elpaszolom, ha felgyülemlenek. Így sokkal könyebb mindig a takarítás és az élet. Gondolj bele, az embernek nagyon kevés cuccra van szüksége a mindennapi élethez. Nem szabad gyűjtögetni, mert a sírba majd úgysem viszed magaddal, költözéseknél meg takarításkor meg csak a gond van velük. Tehát a kulcsszó minimalizáció!
2013. aug. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia vegyél dobozokat, tedd bele a téli ruhákat , és helyezd a szekrény tetejére, így csak a nyári ruhákat kell rendezgetni, rögtön jobban átlátható.

Dobd ki a kacatokat! Mindent dobj ki, amit nem használtál több mint egy éve. Persze utána rögtön kelleni fog, de általában nem durván nélkülözhetetlenek ezek a dolgok.

Minden helyet ki kell használni, pl.ágy alatt, ágyneműtartó...stb. A dobozok tényleg jók, mert lehet rendszerezni, hogy amit ritkán használtok az el legyen süllyesztve.

2013. aug. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
ja és még nem írtam a dobozokról. Az emlékeket, ritkán használt dolgokat, amit tényleg sajnálnék kidobni, szép dobozokba tettem, és sorban vannak, megcímkézve a dobozok. Így jól néz ki a lom is. :)
2013. aug. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igazatok, van, be is kellene szerezni pár tároló dobozt.

Anya is szinte mániákusan gyűjti az edényeket, szóval alig férünk és be van tuszkolva mind, tiszta ronda.

El is pakolom a legtöbb tányért miután elmosogattam, ha van 3 mindegyik fajtából, kénytelenek lesznek elmosni, ha enni akarnak:D

Köszönöm, ezek nagyon jó tanácsok!

2013. aug. 1. 20:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Őszinte részvétem!

Nálunk majdnem ugyanez van, mi szombatonként szoktunk takarítani, miután kialudtuk magunkat. Ruhák elpakolása, mosás, teregetés, porszívózás, felmosás, főzés, minden elmosogatása.

1,5 óra és minden kész. Hét közben sajnos estig dolgozunk, és a panelban a házirend miatt 8 után már nem lehet sem mosni sem porszívózni. (mondjuk főzés után már annyira kedvem sem lenne hozzáfogni, ha lehetne) max egy mosás és mosogatást hét közben.

2013. aug. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!