Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet, hogy hülyén hangzik,...

Lehet, hogy hülyén hangzik, sôt biztos, de. Mi értelme az emberi fajnak? Xd

Figyelt kérdés
2013. aug. 4. 19:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem értelme van neki, hanem oka. A véletlenek valamilyen sorozata miatt alakult ki, ugyanúgy, mint az összes többi állatfaj.

Mi persze képesek vagyunk magasabb szintű gondolkodásra, ezért meg lenne a lehetőség arra, hogy értelmet találjunk a fajunknak. Csak azért nem tudunk, mert az emberek többsége enni-inni és dugni akar, aztán sok pénzt, meg egzotikus országokban nyaralni, és hülye tv-műsorokat nézni.

Az intelligensebb kisebbségnek viszont nagyobb álmai vannak a jövőt illetően, a távlati cél például a világ felfedezése lenne. De nem lehet ennek alárendelni az erőforrásokat, mert a fenti többséget ez nem érdekli.

Így hát csak lassan, de bizonytalanul diffundálunk valamilyen értelem irányába.

2013. aug. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak mert szerintem semmi, mert csak kihasznaljuk es pusztitjuk a foldet, pont e miatt a tobbseg miatt... ezert gondolom, hogy haszontalan ez a faj, mert a taplaleklanc nelkule is jol ellene, sot...
2013. aug. 4. 19:54
 3/7 sándorjános ***** válasza:

"Ember küzdve küzdj és bízva bízzál" - Madách Imre

Szerintem azóta se találtak rá jobb megoldást, mármint az élet értelmére. A faj értelme szerintem még mindig a szaporodás, hiszen ösztöneink a faj fennmaradása érdekében így kódolták bennünk ezt a fojamatot, de ahogy kinőjjük ezt a bolygót mond ellent a szaporodás parancsa a fennmaradás igényének.

2013. aug. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 sándorjános ***** válasza:
folyamatot*
2013. aug. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Valamiféle genetikai mutáció lehetünk vagy talán egy patkánytelep szerepét játsszuk. Talán egy felsőbb hatalom kitenyésztett minket és ők ugyanazt teszik velünk, mint mi a kis rágcsálókkal a laborokban. Vagy csupán szórakozásra vágytak... Ki tudja?
2013. aug. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Az élet értelme, az élet tovább vitele, fenntartása. De hát ugye a napocskánk egyszer kihuny, és szerintem a természet ezt egyfajta tudat alatt tudja, ezért hozott létre egy tudatos fajt ami esetleg más galaxisokba, naprendszerekbe költözteti az életet (ezek mi lennénk). Sajnos nem számolt a természet azzal hogy mi ezt a tudást ilyen rosszul használjuk, és teljes önpusztító életet élünk. Valószínűbb hogy természet anya hamarosan kiiktat minket, és ezen már rajta is van szerintem. És lehet hogy egy másik fajt fog kiemelni a tervei kivitelezéséhez. Mert az életnek fenn kell maradnia.
2013. aug. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 sándorjános ***** válasza:
Fenn KELL maradnia?
2013. aug. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!