Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért panaszkodnak az emberek...

Miért panaszkodnak az emberek hogy milyen rossz itt az élet?

Figyelt kérdés

Amikor pl. Afrikában vagy Indiába, Kínába 2 dollárért dolgoznak. GYerekek is.

Az igaz, hogy ugye vége a jóléti társadalmaknak már a mi életünkben? Én régen azt hittem, hogy ez csak a gyerekeim gyerekeinél fordul majd elő. De úgylátszik hamarabb jött. (apámat pl. hazaküldték stroke-kal az ügyeletről, és csak másnap kapta meg dél körül az infuziót. Szerencsére él, és hálát adok a Jóistennek, nem bénult le, "csak" félig megvakult. Imádom őt, és én inkább dolgozok 14 órákat, csak hogy visszaadhassam neki, amit tőle kaptam: felnevelt, stb... )


2013. aug. 4. 19:54
 1/10 MrPifta ***** válasza:
mert az embernek soha semmi nem elég. Ha valamit megkapsz, vágysz valami újra.
2013. aug. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez jó dolog amit Te csinálsz!Legyél is büszke magadra!

Ez a panaszkodás szerintem mindenkibe belenevelték illetve nem a szülők,hanem a média .Amióta jobban látni hogy másoknak mennyivel gazdagabbak,így mi is feljebb tesszük a lécet,megfeledkezve arról hogy a pénz nem minden.Jó az nagyon gáz ha nincs,ha nincs az embernek normális munkahelye.Nem tagadom Én is panaszkodni szoktam,mert nincsen szerencsém a munkahelyek miatt.Nem keresek annyit hogy extra igényeimet kielégítsem,mert szeretek valamit csinálni és ehhez sajnos pénz kell.Ha tehetném akkor éjjel nappal túlóráznák hogy több pénzem legyen,volt mikor megtudtam csinálni és rengeteget kerestem,Én megdolgozok a pénzért csak tudod mostanság már arra nem nagyon van lehetőség hogy így plusz munkával keressek többet.Szóval Én aki megdolgozna a pénzért ,akkor az már jogosan sír aki tényleg nem talál munkát,vagy minimálbérnek részéért megy el dolgozni mert van ilyen is,a másik fele hogy vannak olyan melóhelyek ahol kihasználják az embert,nem érdekli a munkaadót a dolgozó egészsége mert úgy vannak vele ha nem tetszik akkor el lehet menni mert merítőhálóval fogják az embereket.

Én szívem szerint irigykedek a Bosziaiakra,szerbiaiakra,ukránokra mert nem nagy az igény és eléldegélnek....

A megoldás erre az egészre kommunizmus vagy diktatúra lenne.

2013. aug. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
normális emberi tulajdonság. Ha az emberi faj mindig elégedett lenne azzal, amije van, akkor még a fákon vagy a barlangokban élnénk. Természetes, hogy az ember többet és jobbat akar. Főleg úgy, hogy látja: lehet jobb. Miért dolgozzak napi 14 órát a bányában napi 2 dollárért és még örüljek is neki, ha látom, hogy lehet normális munkát végezni nap 8 órában tisztességes fizetésért?
2013. aug. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A sztereotípia szerint a magyaroknak ez is egy alapvető tulajdonsága. Folyton panaszkodnak.


Amúgy ami nálunk van, az nem demokrácia. Csak egy fokkal jobb, mint a diktatúra, előttem szóló. Mi még csak kóstolgatjuk a dolgot - remélem lesz jobb is.

2013. aug. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Pardon, 2.
2013. aug. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Justicar ***** válasza:
Mivel nem a 3. világban élünk, ezért nekünk más problémáink vannak.
2013. aug. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mert tényleg rossz. Minden megy tönkre, lefelé haladó tendencia van.:(
2013. aug. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ezt tipikusan én is szeretem, főképp azt hogy minden országban minden ember elégedetlen. Példának felhoznám Németországot : sztrájkolnak ők is elég keményen, holott abszolút jól élnek (voltam, láttam, rokonom ott él immár 10 éve). Aztán ott van a sok országblamálás : pl Románia hogy milyen számalmas és nem lehet megélni, a magyarok is nagyon elégedetlenek, pedig higgyétek el magyarországiak hogy elég jól megy nektek is. Őszintén nem tudom mit vár minden ember : hogy mindneki luxus villában éljen, legalább 30 luxuskocsi mellé meg minden? Van ahol alacsony az életszínvonal, de van ahol jó ez tény, de az emberek elégedetlensége is rátesz egy nagy lapáttal!
2013. aug. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Trixymixy!

Ha már olyan helyen élsz ahol nem tudsz több pénzt keresni több munka által ,akkor Te is elégedetlen lennél.

Itthon mindenkinek ami alap az szinte a hitel,a városokban jobban élni de akik vidéken vannak azoknak csak a minimálbér jut és olyan munkáért amibe belerokkan az ember.Ha megnézzük németeket,angolokat,olaszokat.Nézzétek meg a nyugdíjasokat,nem olyanok mint nálunk mint akik szénné dolgozták volna magukat.

Szerintem jó megoldás lenne itt egy diktatúra vagy kommunizmus,esetleg ki kéne válni az unióból,mert az összes szemét ami angliában nem kell az ide kerül eladásra a többi sza rról nem is beszélve.Én ha tehetném éjjel nappal túlóráznék hogy állandóan telitankoljak és motorozzak(MZ-MEL),mivel ilyenre nincs lehetőség így csak a seftelés jöhet szóba,de ez sem megoldás.Én sosem voltam nagyravágyó,nem akarok luxusházat,nem akarok több kocsit,stb stb Amit akarok hogy megtudjak dolgozni azért hogy ne azon rágódjak a hónap végén hogy a küszöböt rágom,hogy legyen pénzem elmenni egy picit szabadságra mert azt nem fizetik(se a táppénzt).Jó most itt panaszkodom,de Teszek ezek ellen,és Én megértem a többi embert aki panaszkodik és a munkásosztályból való.A másik fele aki meg szó szerint sír hogy nincs pénze az egy utolsó zsidó ge ...rengeteg ilyen van,nem egy ilyen embernek dolgoztam már,akinek futja több luxusautóra van jól menő cége a fizetésem sokszorosát kitermelem de arra érdekes mód nem tudnak bejelenteni ezáltal az útiköltségem is nyalhatom(azt sem mindenhol szeretik fizetni,pedig nekik pénzbe nem is kerülne,csak pappírmunkába).

Basszs ha kitennétek engem egy szigetre,mondjuk bora borára ott engem nem izgatna a pénz.Minden nap lemennék partra,élvezném az életet,nem arról szólna az életem hogy a munkának éljek.

2013. aug. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

De ez az, hogy hitelt felvenni a legnagyobb b*romságok közé tartom. Miért? Talán azért mert nekem nem éri meg egy tipikus tárgyért évekig fizetni egy xy összeget, és a végén rájövök hogy visszafizettem az xy összeg legalább 3-szorosát ! Na ez hülyeség !

Én alapból nem olyan vagyok akinek minden csak a pénz körl forog, ez nálam el van felejtve, engem nem befolyásol. Annyi sok stresszt vált ki az embernél a pénz, hogy arra nincs szükségünk !

Én a példákat azért írtam, mert azt akartam velük sugallni, hogy mindnehol vannak elégedetlen emberek, mindig csak többet és többet fogunk akarni ! P*kolba ezzel ! Meg kell tanulnunk értékelni végre valamit!!

Munkák... én úgygondolom mindenhol lehet valamit dolgozni, mindig lesz valami kicsi . Az már más ha neked az nem felel meg (diplomásan tuti nem fog elmenni senki gyárba dolgozni, nem?:)))

2013. aug. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!