Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Most komolyan figyelemzavarban...

Most komolyan figyelemzavarban szenvedek? Vagy csak én reagálom túl? 19L

Figyelt kérdés

Kb 1 éve kezdtem észrevenni magamon ezeket a furcsa "tüneteket". Visszaemlékezve, 5-6. osztályos koromban kezdődhetett. A hosszú távú memóriám kiváló, a rövidtávú már annál inkább rosszabb. Hirtelen, gyorsan, rövid időn belül képtelen vagyok megjegyezni kisebb, nagyobb dolgokat, akár a hétköznapokban, akár a suliban, órán. Mégis a legnagyobb problémám az, hogy 1-2 percnél tovább nem tudok figyelni egy dologra. Ha például beszél hozzám valaki, akár élőben, akár telefonon, mindig elkalandozik a figyelmem, másra gondolok, oda sem figyelek. Ha beszélnek hozzám, mesélnek egy történetet, sztorit, az első pár mondatig oda figyelek, utána ismét másra gondolok. Felhozva egy példát:

például az egyik ismerősöm meséli magától, kérdezés nélkül, hogy mennyire szeret egy fiút, blablabla, majd a végén elmondja, hogy már csókolóztak, majd folytatja tovább. Majd mire befejezi kb 3 perc múlva a mondani valóját, megkérdezem: "de jó, és csókolóztatok már?". Sok példát tudnék még felhozni, ezzel kapcsolatban, mert elég sokszor megtörtént már vele hasonló eset, és elég hülyén éreztem magam, mint valami értelmi fogyatékos. Egyébként jó tanuló vagyok, többen értelmes, normális lánynak tartanak, egyáltalán nem vagyok hiperaktív, teljesen nyugodt, csendes, türelmes személyiség vagyok.


2013. aug. 8. 16:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát egy kivizsgálást megérni, csak hogy megnyugodj, hogy nincs komolyabb szervi baj.

Amúgy szerintem az még nem gáz, ha uncsi és hosszú, zagyva beszédre nem tudsz figyelni. Beszéljenek röviden, tömören, érthetően. :)

2013. aug. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
megérne
2013. aug. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!