Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rossz ember vagyok, ha egyenes...

Rossz ember vagyok, ha egyenesen utálom a 6 éves unokatestvéremet?

Figyelt kérdés

lehet, hogy én vagyok szemét, de szerintem valamennyire érthető is, miért érzek így, mert állandóan macerál, beszólogat, miközben ő csak egy kis pisis 6 éves, a hülye játékait mindenhová szétgórja és még ő kezd el hisztizni, ha mondom neki, hogy pakolja el, és mindig árulkodik, de basszus olyanokat mond, amik évekkel ezelőtt történtek és a szüleim engem csesznek le, hogy ÉN miért macerálom ŐT. ráadásul azt is úgy bírom, hogy az anyja le se szarja, ezért a gyerek kb. édességeken él, és amíg a normális 6 éves gyerekek rajzolnak, meg bújócskáznak, stb., ő egész nap vagy a számítógép vagy a tv előtt ül. ezek után gondolom nem meglepő, hogy nagyon el van hízva, 6 évesen valami 36 vagy hány kg..és nem is valami magas...és most tudom, hogy emiatt nem kellene cseszegetnek, mert végül is nem ő tehet róla, és nem is szoktam senkinek sem amúgy szóvá tenni, csak magamban néha azért megjegyzem, hogy olyan undorító maga az egész gyerek...és pont emiatt is érzem magam rosszul, mert mégiscsak az unokatestvérem és egy normális ember nem gondol ilyeneket a rokonáról, főleg nem egy 6 évesről, hogy milyen undorító, meg minden, csak nem tudom, valami miatt úgy utálom, pedig amikor kisebb volt még nagyon szerettem, meg minden, bár azóta elég sokat változott is, mert az anyja ugye nem is foglalkozik vele szinte, és szerintem így próbálja felhívni magára a figyelmét, hogy olyanná válik, mint ő, szóval mostmár kinézetre és személyiségre is teljesen olyan, mint az anyja, akit szintén utálok, mert egy "minden lében kanál" féle ember és annyira irritáló tud lenni, amikor valakivel beszélgetek valamiről, azt a kis 6 éves gyerek jön oda és minden második szavamba kb. beleszól, nem bírja egyszerűen megállni, hogy ne pofázzon bele...

bocsi, ha néhol értelmetlen dolgokat írtam vagy valami, csak most hirtelen annyi minden eszembe jutott...

szóval ettől nagyon rossz ember vagyok? hogy szerethetném meg?

16l


2013. aug. 9. 11:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Attól még nem vagy rossz ember. Ahhoz, hogy kimerítő ítéletet mondjuk, kimerítően kellene ismerni a körülményeket! Ez ugye elég nehéz, még akkor is, ha ízelítőt kapunk belőle.
2013. aug. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 SzilKa ***** válasza:

Inkább foglalkozz vele, játssz vele, törődj vele, ha jó vagy hozzá, egy idő után nem fog piszkálni, vagy ellenségeskedni veled.

Egy gyereket nem kéne utálni azért, mert a szülei hülyén nevelik, amiről nem tehet.

2013. aug. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Amennyiben sok időt tölt veled, állíts fel bizonyos szabályokat és büntetéseket, ezeket mindig tartsd be! Légy következetes! Ha veled van, ne engedd tv-ni, meg számítógépezni. Találj ki közös programokat, rajzoljatok, sétáljatok stb. Így biztosan meg fog szeretni téged, és legalább nevelsz belé egy kis tiszteletet.
2013. aug. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én ki nem állhatom a kisgyerekeket :S

de azért tényleg ne őt utáld, mert rosszul nevelték. De miért nem foglalatoskodik vele édesanyád vagy a saját anyja?

2013. aug. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Meg tudom érteni. :D Engem is idegesítenek a kiskölykök, meg még sokakat.
2013. aug. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

amikor együtt vagyunk itthon, szoktam neki mondani, hogy ne gépezzen, amikor már órák óta itt ül vagy ne tévézzen annyit, de olyankor ugye veszekszik velem, aztán árulkodik anyáméknak és az anyja is múltkor nekem mondta, hogy ne merészeljem elküldeni innen, mert egész nap a 6 éves gyerek gépezik. ezt így szó szerint megmondta, hogy egész nap ő fog gépezni..

14:53 azért, mert az anyja is olyan, hogy napközben dolgozik, majd hazajön és akkor se a gyerekével lenne, még véletlenül sem, hanem jön ide a gép elé, mert a pasijával távkapcsolatban élnek és ugye olyankor skype-on kell vele beszélgetnie, ha meg épp nincs fent a pasija skype-on, akkor játszik, szóval..:/

amúgy én nem utálom a gyerekeket, mert vannak köztük aranyosak, meg minden, én inkább az ilyeneket nem szeretem, mint ő, akik mindenbe beleszólnak, meg 200x kell elmondani valamit, de még akkor se fogják fel, stb.

2013. aug. 10. 12:09
 7/11 anonim ***** válasza:
de te náluk laksz vagy te vigyázol rá vagy mi?
2013. aug. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
ők laknak nálunk
2013. aug. 10. 14:12
 9/11 anonim válasza:
Nem vagy rossz ember, és sehogy sem tudod megszeretni amíg 6 majd amikor felcseperedik 8 vagy 9 évesre akkor próbáld, Én se szeretem az unokatestvérem mert amikor én is 6 vagy 7 éves voltam akkor... ezt hallgasd meg!:Fenyegetett szó szerint meg olyan dolgokról meséltek amik nem nekem valóak de akkor még nem láttam, hogy rosszat csinál velem mert akkor még kicsi voltam. Ja és kaptam tőle egy piros színű pumás csuklószorítót és azzal zsarolt ha nem csinálom azt amit mond akkor elveszi de nem csak 1 hanem sok sok alkalommal történt ez és az amikor egyszer indultam volna át hozzá akkor anyukám észrevette a homlokomon, hogy ideges vagyok. És én igazságosnak érzem a haragomat mert megérdemli. 2 évvel idősebb mint én és most 12 vagyok ezzel szemben ő 14 és most is haragszok rá mert nem egy unokatestvérhez méltó volt amit művelt velem. Ha akkor észrevettem volna, hogy rosszat csinál akkor szólok a szüleimnek és nem lenne most bennem ez a sok undorító emlék. Ja és bocs, hogy eltértem egy kicsit a témától csak én is elmondtam, hogy milyen ez az én helyzetemben, hány éves vagy?
2013. aug. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

köszi a választ :)

amúgy írtam, hogy 16 vagyok

egyébként az utóbbi pár hétben nem utálom annyira, sőt mostanában kezdem megszeretni is, igaz most épp nincsenek itthon pár napig, meg múltkor táborban voltam és akkor sem találkoztunk, de egyébként csomószor játszok vele kétszemélyes játékokat :)

2013. aug. 24. 18:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!