Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Örült itt már valaki más...

Örült itt már valaki más ember halálának?

Figyelt kérdés

Itt most nem gyilkosokra és hasonlókra gondolok. Hanem "egyszerű" emberekre.

Én igen, de érzem, hogy ez valahol nem helyes. De ennek az érzésemnek nem tudok parancsolni. Régi osztálytársról van szó, kifejezetten gonosz volt velem sokszor.

Akkor most én is gonosz vagyok ?


2013. aug. 15. 00:34
 1/8 anonim válasza:
Egyáltalán nem vagy gonosz, ezt a gondolatot verd is ki a fejedből! Te annak az embernek nem a halálának örültél hanem a tudatnak, hogy többé nem lesz veled gonosz, nem fog megsérteni, vagy esetleg kárt tenni benned és a két dolog nem ugyan az. Szóval ilyesmiken nem kell rágódnod mert felesleges. Ami történt az egy igen sajnálatraméltó dolog, de többé téged nem fog sérelem érni ettől a személytől.
2013. aug. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Örülni nem örültem. Csak nem sajnáltam, olyan "épp itt volt az ideje" érzésem volt.

Az illető egy távolabbi rokon, égész életében gonosz, kizsákmányoló, gyűlölködő, élősködő volt. 95 éves kora után halt meg, utolsó pillanatig szinte ép elmével, korához képest jó kondícióban...

Ehhez képest a családomban fiatalok, vagy nem olyan idősek haltak meg, néhányan nagyon jó emberek voltak, 20 és 30 évesek kínok között... egyszerűen nem ezt érdemelték.. A vén banya meg virult, a temetéseken ott tette-vette magát, elemében volt, hiszen lehetett nyüzsögni, kibeszélni. Esküvőkön ugyebár nem ő volt a középpontban, így a temetések voltak az "ő terepe".

2013. aug. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
22 évesen halt meg, tehát a középiskola után. Azóta nem találkoztunk. Szóval ez valahol lehet mégiscsak több annál, hogy csak annak örülök, hogy már nem érnek bántalmak, hiszen ezek már amúgy is abba maradtak...
2013. aug. 15. 00:47
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem gonosz vagy, hanem rosszindulatú, kárörvendő. Gonosz akkor lennél, ha tettél is volna valamit, azért, hogy meghaljon az illető. De azért visszataszító, hogy egy számodra idegen ember halálának örülsz. Az, hogy nem ráz meg, nem vagy szomorú, az természetes, hiszen nem kötődtél hozzá, sőt, utáltad őt régen, de bakker örülni? Picit elborult vagy.
2013. aug. 15. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Van,amikor a természet adja meg azt,amit embertől soha nem kapna vissza.Nem tragédia,hogy örülsz,természetes érzés .
2013. aug. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább megkönnyebbültél, hogy többet nem fog piszkálni. (Gondolom nem kezdtél el nevetve vigadni hogy végre megmurdelt az a gachi) Szerintem nem vagy gonosz, csak megkönnyebbültél hogy többet nem piszkál.
2013. aug. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem vagy gonosz, csak nem ismered a megbocsátást és az empátiát. Lehet te sem úgy viselkedtél vele, ezért a kapcsolatotok nem jól alakul, ez azért kettő emberen múlik. Abba gondolj bele, hogy azt a szerencsétlen 22 éves embert, mennyien szerették, és ő mennyi embert szeretett. Előtte volt még annyi minden jó, és ez neki már soha nem adatik meg. Szerintem nagyon szörnyű az ilyen, mert lehet, hogy egy nagyon értékes és jó ember vált volna belőle később.
2013. aug. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem örültem,csak megkönnyebbültem.Az egyik családtagunk pokollá tette az életünk,folyamatosan rettegtünk tőle.De mikor meghalt,szinte felsóhajtottunk és megkönnyebbültünk,hogy vége a terrornak.
2013. aug. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!