Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen típusú ember (személyis...

Milyen típusú ember (személyiség) való a gazdasági vagy mérnöki szakokra? Tényleg a magabiztos, jó kommunikációs képességű embereknek való? Tehát egy önbizalomhiányos ne válasszon gazdasági szakot? 18/L

Figyelt kérdés
2013. febr. 28. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:

én önbizalomhiányosnak tartom magam ehhez képest első helyen gazdasági szakot jelöltem utána meg mérnökit :D

milyen szakra gondolsz egyébként? mert mondjuk szak függő is sztem

2013. febr. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a tudásod megfelelő szintű (lesz), ezért amit mondani akarsz, mondani fogsz, az megalapozott lesz, az önbizalmadat szakmai vonalon az fogja megadni, a tudásod fogja megalapozni.

Ahogy azon a területen egyre inkább magabiztos leszel (a tudásod alapján), azzal együtt az élet egyéb területén is magabiztosabban fogsz mozogni.


Mindkét terület olyan, hogy mellébeszélni nem lehet. Kemény szaktudás kell, és ha az meglesz, akkor arra már alapozhatod az életed.

2013. febr. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom:D lehet, hogy nekem vannak téves elképzeléseim az egészről:D csak én a gazdasági szakembereket mindig ilyen magabiztos, öltönyös, kiöltözött embereknek képzelem:D mert az unokatesóim is gazdaságit végeztek, és azért elég talpraesettek, meg nagyszájúak:D amúgy nem tudom.. mondjuk egy ilyen gazdaság és menedzsment, vagy nemzetközi gazdálkodásra gondoltam:D vagy műszaki menedzser.. azért nem jelölöm meg az ilyeneket, mert úgy érzem ide azért kell kommunikációs képesség:D te mit jelölsz be?
2013. febr. 28. 16:04
 4/6 anonim ***** válasza:

hát ezekre sztem is kell :/ pont kiválasztottad azokat ahol tényleg beszélni kell :D

én pénzügy és számvitelt jelöltem meg vegyészmérnök anyagmérnök

és sztem a műszaki menedzser az nem mérnök hanem menedzser, én is gondolkoztam rajta, de ott tényleg a beszédkézségeden van a hangsúly és inkább valami komolyabbat írtam előre

2013. febr. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
a pénzügy és számvitel nagyon jó:) csak állítólag iszonyúan nehéz:S matekból meg nem vagyok azért annyira nagyon jó, h pénzügy számvitelre menjek:D de amúgy kb az éri meg a legjobban
2013. febr. 28. 16:22
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem voltam egészen érthető:

ha tudod a szakmát, ha tudod, hogy az egyes kérdések felmerülésekor, bizonyos helyzetekben, bizonyos szitukban szakmailag mi a helyes, mire kell a másik figyelmét felhívnod, mit kell elmondanod neki ahhoz, hogy tisztán lásson, mire mindazt elmondod (mondjuk úgy, hogy felmondod az éppen oda szükséges tananyagot), és tudod, hogy mit kell mondanod, közben nem azon fog az agyad járni, hogy kellően magabiztos vagyok-e közben, csupán teszed, mondod, amit éppen kell.

Majd a kívülállók fogják azt mondani rólad: ez igen, ez az ember tudja,hogyan, miként, stb. stb.

És a szakmai sikerek meghozzák a magabiztosságodat, az önbizalmadat is.

Hidd el, egész életemben mérlegképes könyvelőként éltem az életem, amikor a szaki kérdések felmerülnek, eszedbe sem jut, hogy most milyen magatartás stb. Csak a szakmai kérdés. Persze, ha tudod az anyagot, ha megtanultad. Ha éjszaka felköltenek és rákérdeznek és te akkor is képes vagy jól válaszolni.

Tanulj, és ne azon izgulj, hogy leszel-e kellőképpen magabiztos!

2013. febr. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!