Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki érvényesül jobban az élet...

Ki érvényesül jobban az élet folyamán: egyetemet végzett vagy pedig kevesebb iskolával rendelkező, az élet által megnevelt fiatal?

Figyelt kérdés

2013. aug. 20. 12:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Az élet által megnevelt, az miaz? Twist Oliver?

Az élet folyanán, az is mit jelent? Munkakeresés? Párkapcsolat? Pénzügyek? Minden egyetemet végzett ember ugyanolyan? Ez nem így működik, de leírom, amit hallani akartál: a diploma csak egy darab papír, nem attól lesz intelligens az ember, nekem van egy ismerősöm, aki csak 8 általánost végzett, mégis milliomos, bezzeg az összes diplomás munkanélküli, bla-bla... Ha frusztrál, hogy neked nincs, akkor bátran iratkozz be tanulni, sosem késő. Unokatesóm 40 évesen ült vissza tanulni.

2013. aug. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet megmondani. Sokban függ a diploma fajtájától, és a fiatal küzdeni akarásától is.
2013. aug. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
64%

Nézd!Apámnak 8 általánosa és szakmunkás képesításe van. Egy vállalkozást vezet, ahol 8 alkalmazotta van és több vállalkozásban van társas kapcsolatban. Jól vezeti a vállalkozását.

Mellette rengeteget tanult különböző tanfolyamokon, ahol szinte semmilyen képesítést nem kapott a tudáson kívül, mert nincs érettségije, ezért sok oktatáson részt sem vehetett volna. Jelenleg szakiskolákban is tart a szakmáról bemutatókat, ahol olyan dolgokat tanít a diákoknak, amit a szakoktatók is sokszor szájtátva hallgatnak. Életükben nem hallottak róla. Egyetemet végzett oktatók, vegyészek kérdeznek tőle. Nagyon becsülöm a tudásvágyát. Az egyetem csak alapja lehet a szakmai tudásnak, mindent az életben kell megtanulni. De nem csak a szakmában képezte magát, hanem szellemileg is rengeteget tanult autodidakta módon. Össze merném engedni egy egyetemet végzett emberrel szellemi tudás terén.

Valamelyik nap láttam egy felmérést, amit az utcán végeztek az egyetemisták körében. Az egyetemük aulájában lévő szoborról kérdeztek. Gőzük sem volt kit ábrázol.

Tehát nem az egyetem, hanem a tudás és a műveltség számít.

A mai napig apám adja a kezembe a legjobb könyveket., legyen az Jókai, Mikszáth, vagy Sienkiewicz

Az egyetem azonban rengeteg tudást ad annak, aki nem nem fullad bele a szakbarbárságba. Az egyetem után is folyamatos képzések szükségesek, mert a mai világban kb 5 évente elavul a tudásunk.

2013. aug. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Aki jól tud beszélni és alkalmazkodni valamint jó a megfigyelő, logikai és taktikai képessége.
2013. aug. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!