Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy aki nem...

Miért van az, hogy aki nem erőlködik, az lazán áll a dolgokhoz, aki meg oda akarja tenni magát az izgul? Ti melyik kategóriába tartoztok?

Figyelt kérdés
Mondok rá egy példát. Érettségire alig tanult X, de nem is aggódik miatta. Aki viszont nagy eséllyel jó jegyet fog kapni, az halálra izgulja magát. Szerintetek jól érzem, hogy aki laza, annak általában szerencséje van?
2013. aug. 21. 15:36
 1/4 anonim ***** válasza:
A lazáknak sokszor nincs szerencséjük, csak az elérhetőségi heurisztika becsap minket. Amúgy pedig ezt nem lehet két kategóriára felosztani, van, amikor rágörcsölök, van, amikor nem. Gondolom, ez a többiekkel is így van.
2013. aug. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A laza, aki mondjuk nem tanult jól, annak nincs túl sok veszteni valója, nem akar továbbtanulni, annyi a cél hogy a 2es meglegyen. Ezzel szerintem nincs is gond.

A szerencse dolog itt nem igazán figyel be.

2013. aug. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lazább típus vagyok és szerencsésnek is mondhatom magam (lekopogom). Hogy van-e összefüggés a lazaság és a szerencse között, abban viszont nem vagyok biztos. :)
2013. aug. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A laza típus könnyebben húzza ki magát, józanabbul tud gondolkozni. Emiatt többet tud rizsázni mondjuk egy vizsgán. Én elég laza típus vagyok, egyik vizsgámra sem görcsöltem rá(tanulásügyileg sem), mégis jó jegyeket kaptam, és esküszöm, szinte élveztem, hogy dumálhatok, még ha nem is tudtam pontosan miről. Néha jó tételt húztam, néha nem annyira, de valamit mindig mondtam. Szóval nem annyira szerencse, inkább hozzáállás kérdése ez. Aki nem izgul, mindig jobban teljesít, mint aki görcsöl. Egy tantárgytól(az angoltól) valamiért beparáztam, és emiatt totál zavarban voltam, teljesen leblokkoltam, néha a legalapabb szavak nem jutottak eszembe, egyszerűen nem tudtam mit mondani. El is szúrtam rendesen. Utólag meg nem értettem, hiszen nem volt olyan nehéz visszanézve, de mivel izgultam, teljesen elrontottam az egészet.
2013. aug. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!