Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Önirónia, mint az egyik...

Önirónia, mint az egyik legfontosabb emberi érték? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Egyre többször veszem azt észre, hogy az öniróniám pajzsként véd a tahóktól.

Múltkor netharcoltam egy fórumon, és "nem találtak rajtam fogást", mert ha bármikor megkérdezték, miért vagyok ilyen sznob, okoskodó(kicsit tényleg az voltam :D), azt feleltem az anyukám nem törődött velem eleget kiskoromban, és ezt azokra a témákra vetítem ki, amelyekhez értek kicsit.

És én is valahogy SOKKAL(nagyságrendekkel) komplettebnek, racionálisabbnak látom azt az embert, akinek van öniróniája.

Mit gondoltok? Mennyire fontos?



2013. aug. 25. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
A helyes, pontos önképhez elengedhetetlen és ahogy mondtad a legjobb védelem a tahók, trollok ellen :P :D
2013. aug. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az teljesen más, hogy milyen vagy az interneten, a monitorod mögé bújva, és hogy viselkedsz, ha élőben kell a magad igazát megvédeni nálad sokkal okosabb és határozottabb emberekkel szemben.

Az a tapasztalatom, hogy azok az embere, akik a neten kifejezetten "agresszívebbek" az életben inkább elnyomottabb, csöndesebb inkább magukban puffogó típusok.

Azok akik a való életben is felvállalják a konfliktusokat, ezzel az arcukat, nevüket adva, nem állnak le fórumokon vitázgatni, mert ez egyáltalán nem elégíti ki őket.

2013. aug. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos. Szerintem önirónia nélkül sokkal kiszolgáltatottabb az ember.
2013. aug. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nem is a legfontosabb,de az egyik legfontosabb szerintem.
2013. aug. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
kösz az eddigieket. :)
2013. aug. 25. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!