Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szégyenlem, de néha lelkileg...

Szégyenlem, de néha lelkileg bántom a gyereket büntiként, hogy szokjak le erről?

Figyelt kérdés
Ha kifeszít 5 éves lányom, akkor lelkileg bántom. Utána, sőt közben is szégyenlem magam nagyon, legszívesebben magamhoz ölelném, de annyira haragszom rá. Persze ez nem mindennapos, de valamikor nem bírok túllendülni azon, hogy így belelovalom magam és haragszom rá... nem is tudom megfogalmazni. Ilyenkor ő jön, próbál békülni, én meg bántom azzal, hogy tojok a fejére... nagyon sajnálom olyankor, mégse tudok túllendülni rajta. Rám amúgy is jellemző, hogy bántom azt akit szeretek, párkapcsolatokban is megnyilvánult, de most a gyerekkel ez nagyon gáz és szégyenlem magam, viszont amúgy jó anyuka vagyok és imádom és ő is imád engem, de mégis valami ilyenkor elpattan. Más is megélt már ilyet? Hogy szabaduljak ettől?
2013. jún. 12. 16:11
 1/10 anonim ***** válasza:

és mit jelent az hogy lelkileg bántod?

példa?

2013. jún. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Annyit jelent, hogy valamiért nagyon megharagszom rá és megbántom szavakkal, pl. hogy szégyellje magát vagy hogy viselkedhetett így, aztán ő békülne, meg sír, én meg elfordulok tőle :( Aztán persze visszaváltok normálisba, de ehhez kell kb. 10-15 perc, addig elküldöm gondolkodni, ő meg csak jön utánam és békülne én meg átnézek rajta ilyenkor :( Közben meg megszakad a szívem és utálom magam... furi mi? :(
2013. jún. 12. 16:21
 3/10 anonim ***** válasza:
16%
Keress egy szakorvost aki rávilágít mi az oka a viselkedésednek. Ha magadban rendbe teszed a dolgot akkor vele is menni fog. Gondolom ezt otthonról hoztad...
2013. jún. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
azért ez nem annyira durva...
2013. jún. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az már jó, ha felismerted.


Nem mondom, egy-egy alkalom után nekem sincs egyből összeborulni, ilyenkor megölelem, szólok, hogy most egy picit szeretnék egyedül maradni és gondolkozni, addig menjen játszani. Így én is lenyugszom és a gyereket se bántom meg.

2013. jún. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Én sem gondolom ezt annyira nagy dolognak, hogy szakorvos kelljen. Majd idővel a gyerek is rájön, hogy jobb ha vár pár órát a béküléssel, mert anyának olyan típus, hogy előtte fel kell engednie. Hát Istenem, Te ilyen vagy, ettől még nem lesz lelki sérült.
2013. jún. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát én meg azt mondom,hogy emlékszem nekem Anyám volt ilyen gyerekkoromban,volt hogy napokig nem szólt hozzánk tesómmal ha valami rosszat csináltunk!És igenis ez LELKITERROR volt!Még most is kiráz a hideg ha rá gondolok!Sokszor gondoltam azt hogy inkább adott volna egy nagy pofont,beküldött volna a szobámba gondolkodni majd pár óra múlva túlléptünk volna rajta minthogy így napokig büntetett!

És igen valaki írta hogy ez otthonról hozott dolog:IGENIGENIGEN!!!Ez így van!

Mikor összekerültem a mostani férjemmel még a legelején én is így viselkedtem ha összevesztünk valami kis apróságon képes voltam napokig levegőnek nézni,mikor is egyszer a férjem mondta hogy ez neki nagyon rossz inkább kiabáljam le a hajat a fejéről,ugassunk össze de utánna menjen minden a régiben!és akkor döbbentem rá hogy ugyanolyan mocskosul viselkedek mint velem az Anyám!

Mikor terhes voltam az első fiammal már akkor megfogadtam hogy nem fogok így viselkedni és szerencsére ez össze is jött:most 3 éves de ha összezördülünk valamin,kis idő múlva ölelem,békülünk,megbeszéljük hogy mi volt a helytelen!És jelentem:NEKEM IS SOKKAL JOBB ÍGY!Tehát úgy néz ki "kinőttem" eme rossz tulajdonságomat!

Szóval kedves kérdező!Tudom te nem azt írtad,hogy napokig nem szólsz hozzá,de valószínű te is érzed,hogy egy kicsit többet "duzzogsz" mint az átlag különben nem foglalkoztatna ez a téma!Szerintem igenis próbáld meg elhagyni ezt a rossz szokást mert nemtudhatod hogy tényleg ilyenkor mit érezhet a lányod!Persze érezze hogy ilyenkor rosszat csinált most egy kicsit haragszol de ne ess át a ló túlsó oldalára!Sztem nem kell ehhez orvos,csak önkontroll!


Bocs egy kicsit hosszú lettem!

2013. jún. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát kedves kérdező,mintha én írtam volna ki ezt a kérdést...én is ilyen természet vagyok sajnos.Nagyon imádom iker lánykáimat,de sokszor kiborítanak,és olyankor nem bírok hamar lenyugodni.Kell 10-15 perc,ők meg jönnek,hogy béküljünk ki anya,én meg nem,majd ha nem lesztek rosszak,közbe meg én is utálom magam,hogy kis dolgokon úgy fel tudom magam húzni.Utána meg nem győzöm őket puszilgatni,mert lelkiismeretfurdalásom van,de már rájöttem,hogy nem tudok mit tenni,ilyen a természetem.
2013. jún. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok de ha oda jönnek hogy bocsi akor megbocsátok ,bár voltmár olyan hogy 1,5 napig haragudtam a legidösebb fiamra és nem szoltam hozá mert olyat tett amivel ezt kiérdemelte ,
2013. jún. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Szerintem sem vagyok kóros eset :) De azért nem jó ez így, mindenképp próbálok rajta változtatni, de amikor ott vagyok a szituációban, akkor nagyon nehéz, ezt tudja az, aki ilyen típus, mint utolsó kettő hozzászóló is... igyekszem leküzdeni... nem tudom hogy hozhattam otthonról, nálunk nem volt ilyen egyik szülő se, legalábbis nem emlékszem, viszont én sokszor kikaptam fizikailag, pofon, szíj, fakanál... én nem verem egyáltalán a gyereket, még ha nagyon adnék neki is visszafogom... tehát az ember tud kontrollálni, de nem mindig...
2013. jún. 15. 07:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!