Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nagyon gyorsan eszek, és...

Nagyon gyorsan eszek, és emiatt kajálás után rosszul vagyok. Hogy szokjak le erről?

Figyelt kérdés
Nem tudom, miért, de van egy olyan furcsa rossz szokásom, hogy állati gyorsan eszek, mint ha nagyon sietnék, vagy mint ha legalább is attól kéne félnem, hogy el fogják enni előlem a kaját. Kb 5-8 perc alatt végzek az ebéddel,vagy a vacsival. Én már akkor befejeztem, mikor a többiek még jóformán el se kezdtek enni. Persze a tempó miatt nem is rágom meg rendesen a kaját, utána meg minden bajom van, fáj a hasam, stb. Persze mindig elhatározom, hogy erőltetem magam a lassúságra, de mindig csak akkor jut az eszembe, amikor már nagy részét megettem. Hogy hagyjam ezt abba?
2013. jún. 16. 19:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Pedig magadra kell, hogy erőltesd a lassúságot. rágj meg minden falatot többször, addig ne vegyél újabb falatot a szádba, amíg az előzőt teljesen le nem nyelted. Esetleg 2-3 falat után hagyj egy kis időt a következő 2-3 falatig, meg kisebb adagokat vegyél egyszerre a szádba. Ha húst eszel mondjuk nagyon kicsi kockákat vágj, de jól rágd meg. ha tésztát eszel, villával edd, és szintén jól rágd meg. Ezekkel talán valamelyest tudod lassítani a tempót. Azért vagy rosszul, mert hamarabb "belapátolod" az ételt, mint eljutna az agyadig a "már jóllaktam" érzés. kisebb adag ételt rakj ki egyszerre, mert lehet a kevesebb is elég.
2013. jún. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
számold a rágásokat. 1 falatot 20-30x rágjál meg és lehetőleg egyenletes tempóban.
2013. jún. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szintiszoli123 ***** válasza:

Írd a tányérodra: "lassan egyél", hogy ne felejtsd el, amikor hozzálátsz.

Ha olyan a kaja, egyél kínai pálcikával, azzal bizosan nem tudod majd habzsolni. Ha még mndíg túl gyorsan ennél, próbáld meg csak egy pálcikával :)

2013. jún. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Húha, ugyanettől szenvedek én is. Én próbálom ,,eröltetni'' a lassúságot, tudatosítani magamban, hogy nyugalom, van idő, és senki nem fogja elenni előlem, a kaja ,,megvár'', meg hasonló. Nem igazán tudok ezenkívül más praktikát rá, nekem se mindig sikerül betartanom, csak igyekszem magam rászoktatni

Irtó nehéz, ez egy nagyon rossz szokás, és én is úgy vagyok, hogy sokszor azon kapom magam, hogy már megettem a felét, de lassítanom kéne. Tudom miről beszélsz, irtó kellemetlen tud lenni, amikor ülök az asztalnál és már be is lapátoltam az ételt, mire màsok csak hozzálátnak. Ezt részben apámtól ,,örököltem'', tanultam, de régebben bulimiás voltam, és az az érzésem, hogy részben még annak a folyomànya. Nem vagyok túlsúlyos, de így könnyen azzá lehet válni. Egyetlen embert ismerek apámon kívül, aki ugyanígy kajàl, az is 120 kg. Kicsit vicces, mikor együtt vagyunk, hogy én a 60 kilómmal leelőzöm szinte a gyorsaságban az elhízott ismerősöm. Szóval mindenképp próbálok erről leszokni, mert nem csak, hogy idegesítő, de még komoly emésztési panaszokat is okozott már eddig. Àllandóan puffadok, büfögök, és sokszor fàj a hasam.

2017. ápr. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!