Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen az ember?

Miért ilyen az ember?

Figyelt kérdés
Itt élünk a földön 7 milliárdan, a bolygó lassan nem lesz képes eltartani minket, de nem hogy felhagynánk a szennyezéssel, neeem. Nukleáris hulladék, erdőirtás, vizek szennyezése. És csak rosszabb lesz. A "kisebb emberek" közül a legtöbb meg simán keresztül tapos a társain a saját érdekei miatt. Szóval miért ilyen kapzsi és figyelmetlen az ember, mint faj? Néha szégyenlem magam, hogy ember vagyok, és ha én még nem is, de az utódaim milyen világban fognak élni? Néha felelőtlenségnek tűnik utódot nemzeni erre a világra...

2013. aug. 26. 22:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek. Érdekes gondolatok ezek, de sajnos nem tudom a választ. :/
2013. aug. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát erre a válasz borzasztó egyszerű. Ilyen az alaptermészetünk, amit megváltoztatni nem lehet. Minden élőlény önző, hiszen ez szükséges a létfenntartáshoz. Azonban az embernek túl sok eszköz, hatalom van a kezében, amivel az önzősége miatt vissza is él, és túlságosan destruktív hatású, mivel mindennél messzebbre megy. Bennünk sokkal erősebb ez az önzőség bármilyen lénynél, undorító dolgokra vagyunk képesek. Ez van, nem fogunk megváltozni soha, emberek vagyunk.
2013. aug. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

"Hát erre a válasz borzasztó egyszerű. Ilyen az alaptermészetünk, amit megváltoztatni nem lehet. Minden élőlény önző, hiszen ez szükséges a létfenntartáshoz. Azonban az embernek túl sok eszköz, hatalom van a kezében, amivel az önzősége miatt vissza is él, és túlságosan destruktív hatású, mivel mindennél messzebbre megy. Bennünk sokkal erősebb ez az önzőség bármilyen lénynél, undorító dolgokra vagyunk képesek. Ez van, nem fogunk megváltozni soha, emberek vagyunk."


És ezt milyen olvasmányaidra alapozod?!?? Vagy csak hasadra csapsz és beszélsz marhaságokat? Nem ilyen fekete-fehér az egész...

2013. aug. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Uhh. Hát egy kicsit azért gondolkodtam, hogy egyáltalán válaszoljak-e neked. Egy bizonyos mélység után már nekem fáj, hogy valaki ennyire...


Úgyhogy inkább kíváncsian megkérlek, hogy cáfold meg azokat a hülyeségeket, amiket írtam. :)

2013. aug. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 pagratan ***** válasza:
Talán mert bizonyos érdekcsoportoknak ez áll érdekében. Alakulóban van az új világrend és ahhoz előbb rombolni kell.Nem hiszek abban, hogy a kizsákmányolás lenne az ember alaptermészete. És lehet, hogy önzők vagyunk, de megvan a lehetőségünk, hogy a közösség érdekeit a magunkéival előtérbe helyezzük. Ezért tudtunk egy kétes kimenetelű, de sikeres társadalmat építeni. Az összefogással. A kisemberek azért olyanok amilyenek, mert erre lettek kondicionálva. A reklámok és a médium, folyamatosan azt szajkózza, hogy kevés vagy és értéktelen, de ha megveszed ezt, vagy azt akkor értelmet nyer az életed. A kisember ezt elhiszi és a hazug értékeknek szenteli az életét, ezért tapos keresztül a társain. Vajon a kis ember a hibás? Legfeljebb csak részben. A természetközeli primitívnek mondott népek még tudják hogyan kell harmóniában élni a természettel, persze az ő isteneiken nem dollárjel van. Az egész komplexebb annál, mint hogy itt filozofálgatunk a dologról. Nézz utána a különböző konteoknak a világuralmi csoportosulásokkal kapcsolatban. Skull and bones,Trilaterális Bizottság, Bildenberg csoport stb. Talán tisztább képet kapsz a dologról.
2013. aug. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Van fogalmam a háttérhatalmakról...

És pont, hogy a bennünk lévő önzőséget ki is használják ők.

Amit az ember a közösségért tesz, azt is magáért teszi. Például legyen büntetve a lopás, ölés, stb. a közösség érdekében, ami a saját érdeke is annak, aki ezt kitalálta. Nagyon kevés olyan ember van, aki önzetlenül áldozatot hoz egy közösségért, hiszen mindent az motivál. Kisemberként azt mondod igen, hogy csak azok ilyen gonosz kizsákmányolók, akik hatalmon vannak, de sem Te, sem a többi jó ember nem tenne ilyet. Amíg nem érzed meg a hatalom ízét, addig könnyű ezt mondani...

2013. aug. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De inkább mondok valami aktuálisabbat a közösségi áldozathozásra, csak hogy lásd, ugyanúgy önzőek vagyunk ma is. Amikor például gyűjtenek haldokló gyerekeknek pénzt, aztán meg lelépnek vele... Adományozni is csak nagyon kevesek képesek tiszta szívből. Van aki a közvélemény, van aki a lélektani nyomás miatt, mert a lelkiismeretére próbálnak hatni, van aki azért, mert azt hiszi, hogy ezzel jóvá teheti valamilyen rossz tettét, stb.
2013. aug. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 pagratan ***** válasza:
"Amíg nem érzed meg a hatalom ízét, addig könnyű ezt mondani..." Miből gondolod, hogy akarom érezni a hatalom ízét? Végül is ez is csak választás kérdése nem? A heroint sem akarom kipróbálni, pedig azt mondják nagyon frankó a függőséget és a leépülést leszámítva. Azt, hogy mit tennék ebben, vagy abban az esetben, arról nem tudok nyilatkozni, mert nem vagyok abban a helyzetben. Azt tudom csak mondani amit most gondolok. Ezzel szerintem te is így vagy. Ha annyira javíthatatlan lenne az emberiség akkor nem létezne szeretet a földön, az ugyan is minden esetben önzetlen és érdek nélküli. Most olyan korban élünk amikor igazán változóban van a világ. A régi rendszer haldoklik. A változás sohasem egyszerű. Ha visszatekintesz a történelembe a korszak váltás mindig súlyos véráldozatokkal járt. A pénzügyi, erkölcsi és morális válság egyszer csak eléri majd a nullpontot és majd egy élhetőbb világ fog keletkezni az előző hamvaiból. Eddig mindig így volt, most mért lenne másképp? Én optimista vagyok. Egyre több ember ébred rá arra, hogy a jelenlegi helyzet tarthatatlan és az ebben rejlő erőt nem szabad alábecsülni.
2013. aug. 29. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

„Miért ilyen az ember?“


-Mert az idők során aberrálódott. (=a szellem emberré lett... pontosabban, azt hiszi, hogy ő egy ember > ez az aberrációk lényegi magja)


„Néha felelőtlenségnek tűnik utódot nemzeni erre a világra...“


-Én nem is nemzek egyet sem. (= Nemes fajta fogságban nem szaporodik.)

2013. nov. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!