Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok ennyire döntéskép...

Miért vagyok ennyire döntésképtelen, hogy nem tudom mit akarok kezdeni magammal a jövőben?

Figyelt kérdés
Fogalmam sincs mihez kezdjek szeptembertől. Lassan 21 éves leszek és nemrég végeztem el egy 2 éves Okj-s csecsemő-és kisgyermeknevelő szakot, amivel úgy néz ki egyenlőre nem tudok elhelyezkedni, mivel sehonnan sem értesítettek. Komolyan nagyon félek a szeptembertől, mivel pl. irodába dokumentumokat rendezni, vagy eladónak mind végzettséget kérnek, meg egy ruházati bolti eladónak nem igazán érzem magam alkalmasnak. A legnagyobb baj talán az velem, hogy eléggé zárkózott, alig-alig beszélő félénk természetem van, ami szinte minden munkahelyi területen hátrány. Mindenhova jó kommunikációs készséget kérnek, ezért sem értem miért vállalkoztam a gyerek területre. Okj-s képzésre már fizetnem kellene, de mivel nincs munkám nem tudnám miből fizetni. Egyetemen gondolkozom még erősen, de azt kellene kitalálnom, hogy milyen szakot szeretnék szívesen tanulni, ami a személyiségemhez igazán megfelelne. Meg azt nem tudom, hogy gyerekekre épülő más szakot tanuljak, vagy valami teljesen mást. Egyszerűen nem tudom mit akarok az életben csinálni. Úgy érzem nem lesz senki aki segítséget, támogatást tudna nyújtani, mivel a legjobb barátnőm Amerikába utazott hosszú időre, a húgom, aki mindig itt volt mellettem és neki tudtam a családból igazán megnyílni pár nap múlva egyetemre megy és koleszos lesz. Tudom, hogy el kell engednem, de úgy érzem nélküle nem sokat érek. Azok az emberek, akiket szeretek és eddig mindig a közelemben voltak egyszerre szétszélednek és egyedül hagynak. Nem tudom, hogy fogom megszokni a húgom és a barátnőm nélküli életet. Ti mit tennétek a helyemben? És ti hogy döntöttétek el anno, hogy mit szeretnétek később tanulni illetve milyen területen szeretnétek dolgozni? Hogyan jöhetnék rá mit is szeretnék kezdeni magammal? Ti hogy jöttök rá a célotokra?
2013. aug. 28. 13:18
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Fel kell nőnöd... nem vagy már 12 éves kislány, hogy anyukád meg a barátnőd kezét fogjad. Viselkedj felnőttként... ideje már.


Gondold át mi az amit szívesen csinálnál.. aztán ha megvan. Jelentkezz suliba.


Csak ne rinyálj könyörgöm, annál nincs szánalmasabb.

2013. aug. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Az egyetem jó ötlet. Mit szeretsz csinálni szabadidődben? Van valami hobbid? Melyik tantárgyakat szereted? Ha ide nem szeretnéd kiírni nyugodtan írhatsz nekem privátban is. A barátnődet és a húgodat el kell engedned, nem lehetnek ott veled minden percben. Majd az egyetemen biztosan találsz új barátnőket. Barátod van? Ha nincs szerintem kezdj el ismerkedni. Manapság már rengeteg helyen tud az ember egy rendes pasit szerezni magának. Ha van, akkor próbáld meg neki elmondani a gondjaidat, ha a húgod nincs mindig kéznél. Írtad azt is, hogy a pénz hiányzik. Rengeteg olyan munka van ahova nem kell végzettség (pl szórólapozás vagy ilyesmi) amivel pénzt szerezhetsz míg el nem végzed az egyetemet. Sok sikert kívánok neked, és mondtam: ha segítség kell nyugodtan írj :)
2013. aug. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én is ezt a szakot végeztem és már 3 éve itthon csücsülök mert nem kapok munkát. Eddig 2 helyen ajánlottak munkát az is 12 órás összevissza munkarenddel. Azokat meg nem vállaltam. Most kezdek majd új sulit de csak pár hónaposat. Nekem is elég nehéz volt mert ez a munka volt a leg hozzám valóbb ezt akartam már évek óta és jött a pofára esés hogy most kezdhetek mást de nem tudom mit akarok. És ehhez a sulihoz sincs sok kedvem mert én nem ezt akarom. De amit szeretnék nem lehet. A hobbiaimból meg sajna nem lehet megélni. Szívás
2013. aug. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Próbálj meg pénzügyi területen tanulni valamit. könyvelés ilyesmi. Feltéve ha leköt. Engem nagyon nem kötött le..... de ha olyan szakmát szeretnél ahol nem kell túl sokat kommunikálni, de azért jövedelmez is, sztem jó. Az sose baj ha van egy másik végzettséged is! talán a legváratlanabb pillanatban kapsz egy csecsemőgondozó állást.
2013. szept. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!