Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen okai lehetnek annak,...

Milyen okai lehetnek annak, hogy valakitől mindenki elfordul, senki nem beszélget vele szívesen?

Figyelt kérdés

Rólam van szó, én próbálok rendes lenni az emberekkel, ahogy csak tudok, de élőben, és interneten is csak elfordul tőlem mindenki. (jelenleg kb. 2-3 ember van csak, aki talán szívesen beszélget velem, távolabbi, internetes haverok)

Annyira látszik az embereken, ha odamegyek hozzájuk, hogy beszélgetni velem aztán nem akarnak, hogy az már bántó. Nem vagyok túl határozott, talpraesett, és társaságban feszült vagyok inkább, lehet csak emiatt ez, hogy mindenki elfordul tőlem, akivel megpróbálok beszélgetni?


2013. szept. 3. 18:32
 1/8 A kérdező kommentje:
*és beszélgetni velem...
2013. szept. 3. 18:33
 2/8 A kérdező kommentje:

*Annyira látszik az embereken, hogy odamegyek hozzájuk és egyáltalán nem akarnak velem beszélgetni, hogy az már bántó.

Ezt a mondatot inkább átfogalmaztam, nem találtam túl helyesnek, ahogy a kérdésben írtam.

2013. szept. 3. 18:34
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Elég sok, de ezt is ember válogatja. Pár a sok közül : hogy nem vagány az illető, hogy nincsen nagy kapcsolatrendszere, hogy nem vagyonos, hogy nem tehetős, hogy nem beképzelt, hogy nem hangos ember, hogy negatív stb.

De az ilyenek álatlában túl elvárós embrek, hagyd őket, nem kell másoknak megfelelni mert az nem jó ! Nem te kell másnak megfelelj hanem el kell fogajdnak. Öntelt bunkóknak a barátságára semmi szükség :( és ezt te is be fogod látni. Ők csak hátbaszúrnak, átvernek és aztán otthagynak.

Amúgy a YouTube-on nézz meg egy pár Müller Péter videót, hidd el hatással lesz rád. Olvass önismereti könyveket, hátha bejön :)

2013. szept. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, próbálok beszélgetni az emberekkel, de szinte látom rajtuk, hogy nem kíváncsiak rám, válaszolnak, de annyi.

Én is csak interneten keresztül tudok pár emberrel beszélni, de ritkán sajnos.

Lehet a való életben taszítom az embereket, hiába próbálok normálisan kinézni, rendben vagyok, nem piszkos cuccokban járok, nem vagyok koszos, büdös, mégsem vagyok szimpatikus.

Ráadásul most kerültem fel a fővárosba, szóval kell majd egy kis idő mire megszokom a folyamatos magányt.

2013. szept. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Érzik a feszültséget rajtad,meg lehet,hogy éppen elég problémájuk van nekik is.Nálunk most egy csaj úgy ráerőszakolja magát mindenkire,hogy az elviselhetetlen.Én meg egy legjobb barátnőt tartok,meg eggyel vagyok beszélőviszonyba(barátság volt),és ez pont így elég is..Bár neten van egy lány,akivel sokat beszélgetek már 2 éve,csak néha agybajt kap ő is(ahogy én is),és akkor aztán senkivel sem beszél..de igaza van.

Szóval minden embernek ezer meg annyi problémája van,próbálj egy kicsit te is előretörni.

Én például kedvességbe váltottam,azzal néhány embert megmosolyogtattam reggelente a buszokon,meg a portásokat,meg néhány tanáromat,meg az utcán szomorúan áldogáló emberkéket..de többre nem mentem vele.Így az idegenek fele mostmár megmaradt a mosolygós énem,de sok ismerős fele inkább nem figyelek annyira,mert tudom milyen negatív,kétszínű emberek vannak,és ők nem értenek meg bennünket(téged,meg az énfajtámat),hogy miért akarunk közvetlenek lenni..

17/L

2013. szept. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Akérdésed sok embrt érint,hasonló helyzetüeket.Velem sem szivesen beszélgetnek,esetleg ismeretlenek udvariassgból.1.Nemvagyok szép férfi,még átlagos sem,"furcsa esetlen a kinézetem,bár ápolt iskolázott vagyok,nem fogadnak el.SZóval kilógok a sorból,restelnek a társaságomban mutatkozni.Valahogy úgy van mint az álatvilágban,a másságot nem tűrik.Nem hibáztatok senkit ezért,végülis akivel nem érezzük jól magunkat azt kerüljük.Mit lehet tanácsolni?Ha lenne egy igaz,segítőkés ember,aki foglalkozna veledmit csinálj másképp,utcén társaságban,az lenne a megoldás.Nekem még neem akadt ilyen barátom,barátnőm.Pszihológus mellébeszél,nem igazán jó.Talán egy megértő,kedves nő segítene! (keresd)
2013. okt. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Én erre kaptam egy okos választ egyszer.Sok is vagy, kevés is vagy, bőbeszédű is vagy, szűkszavú is vagy - nem vagy egy sablon, sem egy vonal, ezért ez már munka másoknak.Munka meghallgatni, rád figyelni, válaszolni, mert nem hagyod annyiban sem a kérdést, sem a választ, hogy igen vagy nem. Az emberek sajnos ma már nagyon felületesek és kevés a kivétel, ráadásul általában a kivételek, nem igen találnak egymásra vagy addigra már belefáradtak:) Ergo ha Te szeretsz beszélgetni, ne csodálkozz, hogy körülötted az emberek 90% nem, mert valószínűleg lenne miről, nekik viszont nem...és a kényelmes út az, ha elcsicsereghetnek valakivel 1-2 emberrel, azt is ha lehet sablonosan, egy vonalasan, ne kelljen se gondolkozni, se érezni, csak gyors legyen, kötetlen és egyszerű. Ez az emberek 90%-a, fogadd el, hogy arra a 10%-ra vadászol, akiket nehezen vagy talán egyáltalán nem fogsz megtalálni.A lényeg az, hogy ne vedd magadra és ne hidd, hogy Te vagy az, aki annyira tré, rossz, negatív, hogy ezért van ez az egész. Sokat hibáztattam magam én is, kerestem az okokat, de mindig rájöttem, hogy bárhogy is próbálom, bárkivel..ha valaki azért nem akar velem beszélgetni, mert én BESZÉLGETEK és nem a sablont nyomom, hogy rá 2 perccel már azt se tudjam kivel és miről volt szó..nos akkor többé nem hívnak, nem írnak és ez nem az én szegénységem..ezt tartsd szem előtt. A világ ilyen, nem Te.
2014. márc. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Vikuci79 válasza:

Helo!

Hát ez jó téma!

Valaki esetleg erről beszélgetne?

Írj rám!

2019. máj. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!