Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem sajnálom az embereke...

Miért nem sajnálom az embereket de az állatokat viszont igen?

Figyelt kérdés

Sok videót láttam mikor több ember ver egy másikat, vagy Colombiai rendőrök kínoznak valakit. Ha bika felöklel valakit bikafuttatáskor annak örülök és még el is mosolyodom.


De ha állatok történik ilyesmi megkínozzák és hasonló még el is sírom magam.

26/f


2013. szept. 5. 10:17
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
Majd ha a szeretteidet agyonverik, megkínozzák, akkor is ugyanezt mondd!
2013. szept. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%
Manapság ez a divat. Mindenki hangoztatja, hogy az állatokat jobban szeretik, meg sokkal jobb lelkűek, mint az emberek, mert nem vernek át. De hogy vernének már át, mikor beszélni se tudnak? Nem értem ezt a mentalitást. Mármint igen, én is imádom az állatokat, van egy kutyám, két macskám, két papagájom, két teknősöm, és egy egész tó halam, de attól még emberekből is van, akit nagyon szeretek. Az emberek meg mindig csak mutogatnak egymásra, hogy na ő nagyon megbántott, ezért inkább nyulam lesz, az embereket meg öljék halomra. Ez nagyon beteg felfogás, már ne haragudj meg. Az a baj, hogy ma már szinte mindenki így gondolkodik, az összes sztár ezt hangoztatja magáról, holott nekünk kéne változtatni a helyzeten, nem ilyen állat-fétisekbe menekülni...
2013. szept. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%

"Viszont ha téged agyonverve látnálak az útszélén még rád is köpnék ezek után."

Mennyire beteg vagy te szegény pára!

2013. szept. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%

Sajnos, ma sokan vannak így. Szociálisan érzéketlenek, baj van a lelkivilágukkal. Általában rosszak az emberi kapcsolataik, azt viszont nem látják be, hogy ebben ők a legnagyobb hibásak.

Én is szeretem az állatokat, de nem helyezem az emberek fölé.

2013. szept. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%

köszönöm hogy itt a név nélküliek is olyan jól ismernek pl engem és tudják milyenek az emberi kapcsolataim illetve a párkapcsolatom! :)


amúgy Kibédi Ervint idézek, mindent elmond helyettem erről:


"Tudom, hogy sok más baj is van e korban;

Éhség, betegség, nyomor, háború,

A boldog gyermek kevés a világon

S még mindig nagyon sok a szomorú.

Hát munkálkodj az emberek jólétén

és sorsuk majd biztosan földerül.

De ne menj el a hű állatok mellett,

ne hagyd el őket érzéketlenül.

Bizony, ha nem tudod megérteni

egy kóbor kutya halódó nyögését,

Óh, mondd meg nekem; akkor hogyan tudnád

enyhíteni az ember szenvedését."


azaz hogy mondhatja magát valaki nyitottnak a kiszolgáltatottak segítése felé, ha a legkiszolgáltatottabbak hangját meg sem hallja?

2013. szept. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
Ezzel èn is ìgy vagyok ne aggódj, bár azèrt nem mosolydok el ilyen láttán. Ha dönteni kène hogy az állatvilág haljon ki vagy az emberisèg egyèrtelmû melyiket választanám. Ez emberisèg 80%-a mocskos ès gerinctelen a maradèk jó is csak azèrt jó mert nèlkülözött így megtanulta az èrtèket ,ahogy jól megy minden elszàll mindenki.( Igen magamat is belèrtem hisz ember vagyok, ès nem magamból indulok ki hanem a világból) Mindenkiben nèzik a hibát , õk a legokosabbak ès ez már gyerekkorban elkezdõdik, hisztisek, akaratosak, a mai gyerekek már szó szerint kegyetlenek,fõleg a sajàt tàrsaikkal. Az evolùció csúcsa, de a legapróbb jelentèktelen külsõ hiba ès vège a világnak... Primitívebb az emberisèg egy hangyánál is, de az Ember az Isten. Nem lenne így ha valami minket is enne....ès persze ha már valaki nem úgy gondolja ahogy egyes egyedek máris a másik a beteg ;)
2013. szept. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
25%
Nem tudom, de mindenesetre én messziről kerülöm az ilyen "az emberek rosszak, csak az állatok érdemelnek bármit is" gondolkodású embereket. Aki igazán empatikus, érzékeny, az nem csak az állatok szenvedését látja.
2013. szept. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
10%

"ès persze ha már valaki nem úgy gondolja ahogy egyes egyedek máris a másik a beteg ;)"


Kedves 6-os, azt is figyelembe vetted, hogy a kérdező konkrétan kiírta, hogy leköpne és lehugyozna egy árok szélén fekvő agyonvert embert? Csak azóta gondolom a moderátorok közbe léptek már...

2013. szept. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
79%
Utolsò, nem nem olvastam, de amit beidèztèl szöveget nem feltètlen a kèrdezõrõl írtam. Engem is a "nem normális" ( mert ugye mit nevezünk igazából normálisnak....) kategóriába sorolna bárki aki nem èrt egyet, pedig megjegyeztem hogy èn nem èlvezem ha más szenved.szimplán csak nem tudom annyira sajnálni.
2013. szept. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!