Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A lámpalázat hogyan lehet...

A lámpalázat hogyan lehet leküzdeni, hogy ne legyek az? Mert mikor kimegyek a suliban a táblára írni, akkor szinte remeg a kezem. És egyéb sztorik

Figyelt kérdés
2013. szept. 10. 16:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én azt rühellem, ha a tanár matekon szólít fel. Rettegek, hogy elb'szom a választ számolásnál. :D Én megmondtam neki, hogy elszámolgatok csöndben, csinálom a feladatot, de hagyjon békén.
2013. szept. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én kénytelen vagyok felállni :P :,D mert beír egy 1-est
2013. szept. 10. 17:06
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát én 29 éves vagyok, de a mai napig ideges tudok lenni, ha meg kell nyilvánulnom. Telefonálni is nehéz néha, aggódok h hülyeséget fogok mondani, meg egy kicsit hadarok is és ha izgulok még gyorsabban beszélek, így duplán ciki. Sokkal jobb már, mint régen volt az idegességem, de csak azért mert már több szituációt éltem át és rutinosabb vagyok.
2013. szept. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Erre bisztos van valami terápia, nem?
2013. szept. 10. 17:34
 5/7 anonim ***** válasza:

Van rá terápia. Én világéletemben ilyen voltam, sőt kategorikusan megtagadtam, amikor ki kellett menni az osztály elé verset mondani, és ezért begyűjtöttem egy csomó egyest :)


Most egyetemi tanár vagyok, gyakorlati foglalkozást tartok egy rakás diáknak, folyamatosan, és simán kézben tartom őket, abszolút semmi problémát nem jelent már :)


A terápia a következő: gyakorolni kell. Bocs, de tényleg csak ennyi. Az első valahány alkalom borzasztó, aztán megszokod, megtanulod.

2013. szept. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok. Úgy gondoltam, hogy még kiegészítem valamivel. Szóval, az óráim előtt én baromi sokat készülök (és ez szerintem örökre így is marad), és ez ad egy csomó magabiztosságot, hogy amikor a diákok előtt beszélek, akkor tényleg tudom, miről beszélek.

Szóval a jó felkészülés az segíteni fog, hogy ne félj annyira, és ha meg éppen felelned kell, akkor tartsd mindig észben, hogy ettől az alkalomtól is egy kicsit jobb leszel, fejlődsz :)

2013. szept. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy le lehet. Nekem is voltak ilyen gondjaim bőven, de sikerült legyőznöm őket. A következők a tippjeim:


-Készülj fel. Ha előre összerakod fejben, hogy mit akarsz majd mondani, akkor nem leszel lámpalázas. Lehetőleg írd is össze a mondókádat, jegyzetből könnyebb "dolgozni". Ha nem tudsz pontosan felkészülni a stresszhelyzetre, akkor készülj fel nagyjából, de olyan pontossággal, amennyire csak lehet. Tanulj, készülj, írj házit, stb.

-Beszélj lassan. Én a normál beszédben kicsit hadarok, de amikor ilyen szituáció van, figyelek arra, hogy nehogy összevissza habogjak, ezért az átlagosnál is lassabban beszélek. Ha lassabb vagy és megfontoltabb, az segít elkerülni az idegesség többi tünetét, a kézremegést stb. is.

-Döntsd el előre, hogy hová fogsz nézni. Vagy a falra nézz, vagy azokra az emberekre, akikből "erőt tudsz meríteni" (barátaidra, ismerőseidre - aki épp ott van). Próbálj fixen egyvalamire nézni azt leszámítva, amikor a jegyzeteidbe pillantasz, ha vannak. Ha a tekinteted ide-oda rebben, az már félig lámpaláz. Ezt el kell kerülni.

-Gyakorold a stresszhelyzeteket! Ha felelés várható, csinálj otthon egy főpróbát a családod előtt. Minden olyan stresszhelyzetet, amelyet el lehet próbálni előre, próbálj el, minél nagyobb közönség előtt - a családod, barátaid, szüleid is tökéletesen megfelelnek erre a célra.

-Ami csak kellhet, legyen kéznél. Ne az utolsó pillanatban kelljen tollat, lapot, akármit keresgélni. Ezeket készítsd elő, hogy kéznél legyenek.

2013. szept. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!