Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy lehet leküzdeni a lámpalá...

Hogy lehet leküzdeni a lámpalázat?

Figyelt kérdés
Remeg kezem-lában, alig birok megszólalni ha több ember előtt kell vizsgáznom. Tud valaki valamilyen módszert, hogy tudnám leküzdeni?
2011. ápr. 24. 21:28
 1/2 Kései Sirató ***** válasza:
Lassan beszélj és főleg lassan vedd a levegőt! Ez nekem mindig segít.
2011. ápr. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Gyakorolj otthon tükör előtt.

Ha tanulgatsz valamit, akkor próbáld meg hangosan otthon felmondani és mondjuk képzeld oda a tanárodat meg az osztályt. :)

Én is ebben szenvedek régóta. Vagy, ha legközelebb feleletre kerül sor, és ilyenkor gondolom meghunyászkodsz, nem te akarsz felelni..Csináld azt egyszer, hogy márcsak azért is te leszel az első vagy második felelő, jelentkezz, hogy szeretnél felelni. Nekem ez sokat segített. Bár még nem teljesen, de javulok.

Vagy menj oda idegen emberekhez, suliban persze , és beszélgess velük. Így tanulod azt, hogy hogyan ne izgulj, ha esetleg idegen emberek előtt kell beszélned. Még nem próbáltam ki, de egyszer szóba elegyedett velem egy néni és én szokásom szerint megint csendben voltam. De aztán erőt vettem magamon, és kérdezgetni kezdtem meg válaszolgatni és a vége tök jól sült ki. :)

2011. ápr. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!