Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért viselkedek ilyen hülyén?

Miért viselkedek ilyen hülyén?

Figyelt kérdés

Miért van az hogy nem tudok ösztönösen hazudni, mindig az igazat mondom, még akkor is ha nem szabadna. Csak akkor tudok hazudni ha azt előre eltervezem, rögtönözni nem tudok. Ráadásul az érzéseimet sem tudom leplezni, mert mindig minden az arcomra van írva, ha félek v. zavarban vagyok. Egy nyitott könyv vagyok az emberek számára. Ezenkívül könnyen félrevezethető és naiv vagyok. A jellemem pedig nagyon egyszerű és természetes.

Mit tegyek, hogy megváltozzak és ne legyek olyan gyerekes?

Egyáltalán van rá mód, hogy megváltozzak vagy mindig ilyen buta maradok? 27/L


2013. szept. 11. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha majd kellően sokszor pofára esel és irdatlanul komoly tét van előtted, menni fog. Egyébként ne erőlködj ezen. Nem jó, ha valaki össze-vissza hazudozik.
2013. szept. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Részben én is ilyen vagyok.Nekem mindig rossz érzésem van ha hazudok ezért mindenkivel őszinte vagyok.
2013. szept. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sajnos bizonyos esetekben muszáj hazudni ill leplezni érzelmeinket. Ha van barátod, gyakorolj vele ilyen szitukat, szerepjáték-szerűen.


A naivitásról meg annyit: mindig mindent kérdőjelezz meg és gondolkodj el rajta (még időben). Ez csak nem olyan nehéz... Egyre több dolog kapcsán fog sikerülni.

2013. szept. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Még valami: egy példa. Képzeld magad a mi helyünkbe, h választ írunk neked. Én pl nem zárom ki a lehetőséget, h félrevezettél minket, és csak teszteled, ki mit reagál ilyen kérdésre. ;)


Nem kell paranoiásnak lenni, viszont célszerű nyitott szemmel járni, és mindent megkérdőjelezni, hiszen amúgy is minden relatív és szubjektív.

2013. szept. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Egyáltalán van rá mód, hogy megváltozzak vagy mindig ilyen buta maradok?"

Persze, kezdjük azzal, hogy nem nevezed magad butának, mert ez nem igaz. :) Bizonyítja, hogy felismerted, és megfogalmaztad a problémádat, a legtöbb embernek ez sem megy.

Egyszerű és természetes jellem, ez elég.


A naivitás neveltetésből eredhet, a leírásod alapján önbizalomhiány lehet, de nem vagyok szakember, ne vedd készpénznek.

Ha úgy érzed, sok problémát okoz az életedben, bátran fordulj pszichológushoz.


Persze nem az a cél, hogy megtanulj hazudni, mert a hazugságokat nem lehet akármeddig feszengés nélkül észben tartani, anélkül meg bukta; hanem, hogy felismerd az olyan helyzeteket, amibe nem szabad belemenni, vagy ha mégis, ki tudjál lépni.

2013. szept. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!