Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, hogy a mai nap után...

Normális, hogy a mai nap után így viselkedett? És nekem hogy kellett volna?

Figyelt kérdés

Ma elmentem dolgozni, hosszú napom volt, fél 7-re értem haza. Este 8-kor géphez jutottam, elkezdtem beszélgetni a barátommal. Rossz napja volt, nagyon a részletekbe nem mennék bele, elég annyi, hogy megbüntették a rendőrök. (és köze volt az apjának meg a haverjának is a büntetéshez) Elmesélte mi volt aztán meg írta, hogy megy és alkoholba fojtja bánatát. Erre én kicsit kiakadtam, ugyanis anno régen sokat ivott és elég h*lyén viselkedett akkor, aztán megígérte, hogy többet nem fog annyit inni, hogy olyan részeg legyen, mint régen. A másik meg, hogy az alkohol nem fog változtatni semmin,ugyanúgy meg lesz büntetve.


Kicsit csúnyákat írtam neki, erre ő azt vágta a fejemhez, hogy nem szeret és ne menjek hozzá többet, majd kilépett. Hívtam, de nem vette fel. Haverja mondta, hogy hozzá ment, hagyjam most egy kicsit, eléggé ki van. Ezért írtam neki egy sms-t és bocsánatot kértem tőle, amiért olyanokat írtam. De haragszom rá, amiért ő is ilyeneket vágott a fejemhez, hogy nem szeret és ne menjek hozzá meg nem érdekli nekem milyen napom volt.


Megértem, hogy szar napja volt. De a barátnője vagyok, rám számíthat, én mellette állok és ezt kapom..

Egyébként tudom, hogy szeret. Régen nekem is volt egy ígéretem, hogy nem káromkodom többet, most pedig megtettem, ezért írhatta ezeket.. Mindketten hibásak vagyunk?


Normális válaszokat kérek, nem pedig ócsárlást! köszönöm!


2013. szept. 12. 21:21
 1/3 acelsziv ***** válasza:
ritka egy gyenge alak... Joggal akadtál ki, hogy az ígérete ellenére megint iszik. Én is rühellem az ilyet. De - ahogy írtad - te is megszegted a saját szavad. Igen, ez mindkettőtök hibája. De abban is igazad van, hogy a pia nem megoldás, csak a barátod gyenge ahhoz, hogy konfrontálja a problémát.
2013. szept. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nő létemre úgy gondolom, hogy ezt most te komplikáltad túl. Gondolhatta a srác úgy is, hogy "ritka szar napom volt, iszom 1-2 sört a haverommal" nem kell rögtön arra gondolni, hogy ájulásig akart vedelni. Szépen is megfogalmazhattad volna a félelmeidet, miszerint "de ugye mértéket fogsz tartani, megígérted! féltelek" Tanulj meg kommunikálni és nem a másikat sértegetni a vita hevében, hanem a saját érzéseidet emeld ki: azért lettem ideges, mert aggódtam, hogy butaságot csinálsz dühödben" és nem "te XXX te csak inni tudsz ha baj van" Érzed a különbséget, ugye? Szerinted melyik változattal lehet hatásosan érvelni, vitázni és nem veszekedni..?
2013. szept. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Na már most. Itt nem egy két sörről volt szó. Ő írta, hogy megy és benyom 100 litert pálinkát, itt ugye mondom hülyéskedik. Aztán egy óra múlva feljött facebook-ra írt nekem pár szót, de semmit nem tudtam belőle kivenni, majd a haverja mondta, hogy lenyomott egy liter pálinkát. Egy óra alatt szarrá itta magát. Szerinted ehhez hogy kéne állnom? Azért lettem hirtelen ideges és azért vágtam csúnyákat a fejéhez, mert ismerem és tudtam, hogy ezt fogja csinálni. Azóta nem beszéltem vele. De a csúnya szavak miatt bocsánatot is kértem. Kíváncsi vagyok, ő bocsánatot fog-e kérni, ugyanis mindketten hibásak vagyunk.


Amúgy meg ha nem lennének alkoholproblémái (erről nem szeretnék beszélni, a lényeg hogy vannak, amióta ez kiderült, csak sörözik) nem is akadtam volna ki. De könyörgöm 1 liter pálinka..

2013. szept. 13. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!