Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ez? Férfiak és nők...

Miért van ez? Férfiak és nők megítélése?

Figyelt kérdés

Szóval ha egy férfi szarul néz ki, el van nézve

de ha egy nő nincs a topon, akkor mindenki megfogalmazza magában, hogy jobban is törődhetne magával, slampos, ne adj isten igénytelen


2013. szept. 13. 15:59
 1/3 anonim ***** válasza:
46%
Mert a nők számára nem olyan fontos a külső mint a férfiak számára. (Legalábbis ti nők mindig ezt hangoztatjátok, akkor ugyan miért is törné magát minden férfi hogy Brad Pitt legyen? Hangoztassátok azt amit tényleg akartok, probléma megoldva)
2013. szept. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Függ attól is mit értesz sz@r alatt.

Ha szőrös és borostás az sok pasinak jól áll. Egy nőnél már igénytelenségnek számít ha nem szőrtelenít.

Én is úgy vagyok vele hogy azoktól a pasiktól kicsit ódzkodom akik túlzásba viszik az önmaguk ápolását. Környékemen is vannak olyan pasik aki állandóan a fodrásznál meg a szoliban ül. Ehh.

A két nem között külső eltérések is vannak és természetesen belső is. Más a nőies és más a férfias, nem érdemes hasonlítgatni mert a két nem szerepe teljesen eltérő. Egy pasinak még akár a fáradtság is jól állhat, de az egyik nemnél sem jó ha igénytelen.

2013. szept. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nálam egy szinten van a kettő.

Ugyanúgy megjegyzést teszek magamban a férfiakra is, ha szerintem ápolatlanul néznek ki, vagy slamposan jelennek meg egy eseményen. Ugyanígy a nőknél is.

Szerintem azért lehet más a két nem megítélése ebben a témában, mert a nők általában jobban odafigyelnek a részletekre, a szépítkezésre. A legtöbb nő sokat foglalkozik a hajával, a sminkjével, az öltözködésével, a manikűrjével és hasonlókkal. Ráadásul sajnos a nők nagy részének abból áll az élete, hogy "jónő" legyen. Tehát a többség igen dekoratív (ez nem feltétlenül egyenlő a csinossal), agyon van cicomázva. Aki pedig nem, arra már rámondják, hogy igénytelen és elítélik. Pláne, hogy így nagyon nagy a kontraszt. Sok természetes, szép lányra is azt mondják már, hogy kezdhetne magával valamit, mert szerintük ha nem telik napi 3 órába, hogy elkészüljön, akkor nem törődik magával...


Engem például az zavar, hogy a legtöbb férfi totál ápolatlan. Pedig nem nagy cucc tanácsot kérni nőismerősöktől vagy rákeresni a neten dolgokra, vagy egyszerűen csak megfigyelni. Mert azt elfogadom, hogy azt sem tudják, hogy kezdjenek hozzá ruhát venni, de ha nem is tesznek az ügy érdekében... Szerintem az nem piperkőcség, ha egy férfi ápolja az arcbőrét, tisztán tartja a körmeit, elfogadható frizurája van és stílusosan öltözik fel, ami a nők számára is vonzó. Tehát nálam nincs kettős mérce, ugyanúgy nem nézem el nekik sem.

2013. szept. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!