Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hogyan teszitek túl magatok...

Ti hogyan teszitek túl magatokat a csalódásokon?

Figyelt kérdés

Én valahogy képtelen vagyok gyorsan átlépni dolgokon.Ha valamit elhibázok (beégek) esténként nem tudok aludni.Gyakran még 2 éves sérelmek is előjönnek.Pl. ma vétettem 1 autós hibát .Hm..2 is.És el van rontva az egész napom.

Ti hogy vagytok ezekkel a dolgokkal?Könnyen "megbocsájtotok" magatoknak 1-1 hibát?Hogyan teszitek túl magatokat ezeken a dolgokon?


2013. szept. 13. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez egy folyamat... majd elfogsz jutni arra a pontra, amikor azt fogod mondani magadnak, hogy "a fsszom fog itt stresszelni, lesz ami lesz azt kész"


Minél stresszesebb, agyalósabb típus vagy, annál jobb, ha hamar eljön ez a "holtpont".. könnyen tönkreteheted magad az állandó önmarcangolással..

2013. szept. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát már itt volna az ideje,hogy eljöjjön ez a korszak,mert ez már szerintem sem normális.Külsőmre is rányomja a bélyegét(testtartás).Komplexusokat okoz.
2013. szept. 13. 21:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Nehezen. Nekem rettentő sok idő kell, míg átjutok egy holtponton. Néha talán pszichológus kéne. Viszont piti, kisebb hibákon általában nem rágódom sokat. Mondjuk van olyan, hogy eszembe jut mit csináltam 8 éves koromban és megbánom ezredjére is, de aztán jót röhögök.:D
2013. szept. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Kedves kérdező nem tudom hány éves vagy, de minél idősebb annál nehezebben fogod túltenni magad.

Fiatal korban talán ez még tanulható, de ahogy idősödik az ember annál nehezebb.

Sajnos tapasztalatból tudom.

2013. szept. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem itt is az arany középút a jobb talán.

Nagyon szkeptikus vagyok azzal kapcsolatosan, hogy létezik, hogy valaki könnyen túlteszi magát valamit - ez egy nagy színjáték. Esetleg könnyít a lelkén pl. zenével, cigivel, utazással, más pasival/nővel, stb., de az a fennmaradt feszültség még valahol ki fog jönni: legjobb esetben munkában, rosszabb esetben a környező emberek felé. Mindenki valahol kisírja, kidühöngi magát úgy, hogy ne lássák az ismerősei, viszont más módszerekkel.

Igenis kell hagyni időt a sírásnak, visszavonulásnak, a felgyűlt feszültség levezetésének, amely pár naptól több hónapig is terjedhet, konkrétan le kell tisztuljon az elméd ahhoz, hogy tiszta lappal továbbindulj. Ezt az időszakot kell egy kicsit felügyelni, hogy ne húzódjon el annyira nagyon s akár egy-egy kellemes hobbival kezeljük, jutalmazzuk magunkat, olyat tegyünk, amit a kapcsolat alatt nem tudtunk. S mindenkinek tiszta szívből üzenem, hogy ne nézzük az olyan mocsok műsorokat főleg a kereskedelmi csatornákon, amelyekben rengeteg az öldöklés, horror, a sírás-bőgés, a feszültség, a stressz; mindezek nagy lapáttal tesznek arra, hogy mindenki depressziós legyen. Fogyasszuk bőségesen a kultúrát és a dokumentum (akár régi) filmeket, zenéket, előadásokat, ezek nyugtatnak és tanulni is sokat lehet belőlük.

S mellesleg abban sem hiszek, hogy pl. teljesen el lehet felejteni egy szerelmi (vagy bármilyen) csalódást. Igaz, hogy sokan mondják: "Áhh, felejtsd már el ..., ne sírj érte". Viszont 1. te áldoztál arra a kapcsolatra szellemileg, testileg és anyagilag is, tehát részese voltál, 2. van egy értékrended és most is átértékelsz, tanulsz a csalódásból, csak közben eszedbe jutnak kellemes percek is ... :).

2013. szept. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
S ez itt most nem az Asztrológia területe, de azért megjegyzem, hogy az Ikrek jegyűek játszák el mindig és mindenhol azt, hogy milyen vidámak, mosolygósak és könnyen túlteszik magukat csalódásokon, közben pedig ha több időt töltesz el a környezetükben, akkor észreveszed, hogy mennyire hangulatváltóak, depressziósak és panaszkodóak.
2013. szept. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ikrek vagyok :)

Zenét szoktam hallgatni a kínzó gondolatok elhessegetésére.(ezzel az a gond h akkor mikor meghallom később azt a zenét ismét eszembe jut az a bizonyos égés :) ) hullámokban törnek rám ezek a rossz érzések.Amíg barátokkal vagyok ill. azokkal akiket szeretek nem gondolok ilyen dolgokra.És a hibáimon is csak nevetek,de mikor eljön az est és magamra maradok,akkor csak cikáznak azok a gondolatok.Aztán azzal nyugtatom magam,hogy most már úgyis mind 1, felesleges ezen rágódni mert nem tudom már megváltoztatni amit tettem.Csak sajnos ez a túl agyalós,olykor pesszimista ember vagyok.

20/f

2013. szept. 14. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!