Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ember öltözködésében...

Az ember öltözködésében megjelenik a személyisége? Aki feketét hord annak szomorú a személyisége?

Figyelt kérdés

Nem tudom, de ez saját elképzelésem.

Hogy aki feketét hord, az ilyen komor, bús személyiség, vagy gonosz, inkább olyan, aki nem szereti ha hozzá szólnak, meg ilyesmi?

A feketét szokták használni a bűnőzők, a sötétség, halál, gonoszság jelképe, búskomor hangulat ábrázolása.


Az ember szeret olyan ruhákat hordani ami a személyiségét jellemzi. Például aki ilyen feltünsősködő azt mindig fehérben, meg rikító színű ruhákban láttam. Akiket színesben, rikító színekben, azok mindig barátkoztak másokkal, sokat mosolyogtak, mindig olyan jó kedvűnek láttam. Fehérben meg mindig azokat láttam akik nagyon adnak a megjelenésükre, fehér cipő, pulcsi, telefon, azok az ismerőseim hordanak fehért, akik szeretik ezt a tisztaságot, ezt a "prémium" érzést.


Aki meg visszafogottabb az sötét színekben.



Szóval kihat az emberre, hogy milyen ruhát hord?

Akik mindenből a feketét hordják,(cipő, póló, pulcsi, nadrág, telefon, táska karkötő) azok ilyen zárkozóttabb embereket, akik így elvannak magukkal? Nem azok a nyitot barátkozósak? Vagy ez csak néha jön be? Nem függ ennyire az ember szeméyllisége az öltözködéstől?



2013. szept. 18. 15:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen köthető hozzá.


Én pl:. nagyon nehzen ismerkedek/barátkozok és mégis nagyon színesbe járok. Bár vannak olya ismerőseim akik ilyen nagyon rikító ruhákba járnak és tényleg feltünőségi viszketegségeik szoktak lenni.


De pl:. nagyon sokat járok rock koncertekre ahol alig látok embereket színesbe inkább feketébe lehet látni embereket és mégis mindig jönnek sokan barátkozni oda hozzám. /beszélgetni stb/

2013. szept. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
2%
Aki feketét hord, az sátánista.
2013. szept. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Én például imádom a fekete ruhákat, de egy életvidám, nyílt, érdeklődő és jóakaratú ember vagyok. Szóval rám nem hat, de elképzelhető, hogy más emberek esetében jelent valamit az öltözködésük.
2013. szept. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
74%
Hm. Sokáig nagyon elutasítottam a dolgot, de aztán ráeszméltem, hogy nálam tényleg így van.
2013. szept. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

150kiló vagyok, és csak fekete ruhákat húzok fel.

kopasz fejjel, meg ekkora testtel rózsaszínben csak nem járhatok???

amúgy a kedvem nagyon jó,szomorú nem vagyok:)

2013. szept. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon szeretem a feketét. Van, h tetőtől talpig abban vagyok, de egyáltalán nem vagyok rossz indulatú. Kicsit (nagyon) visszahúzódó, de nem gyilkos vagy ilyesmi. Rapper vagyok és látom az embereken mikor meglátnak, h végig mérnek; Hátra fordított sapka?! Full fekete mindene?! Tutira gengszter, aki annyit szívott, h kisujjal betekerne egy blunt-ot és arról reppel, h; "yo b***m*** k****, **** ***... yo! yo! a****" pedig csak egy alkalommal szívtam kb. 2-őt fűből és nem is nagyon hangoztatom. Meg mondjuk egy komoly témájú dalban, ahol csak tudom mellőzöm a káromkodást.

Sok mindent bele lehet látni valakibe, pl tasztaltam is, h valakire rá sem mertem nézni annyira agresszívnak tűnt, aztán oda jött és teljesen udvariasan megkért valamire. Meg akinél azt hittem, h semmi esélyem, végül kiderűlt, h járna velem... Belőlem is a "reciprokomat" nézik ki...

Kicsit eltértem az öltözködéstől, de csak azt akartam hangsúlyozni, h az ember nem a külseje. Nyilván valamelyest tükrözi az énünket az öltözködésünk, de nem szabad erre alapozni semmilyen következtetést. Lehet, h azért fűztem be kék cipőfűzőt, mert utálom a rendőröket, de simán megeshet, h csak úgy találtam otthon és tök random fűztem be:)

2013. szept. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is feketés vagyok, csak fekete ruhám van a pizsamámat leszámítva.


Az öltözködésben megjelenik a személyiség, de annál összetettebb a dolog, hogy egyetlen pillantásból meg lehessen állapítani.

Az biztos, nekem én vagyok a legjobb barátom, de nem vagyok búskomor, gonosz meg végképp nem.


A fekete nem csak negatív jelentéstartamú, ez főleg a nyugati gondolkodásban alakult ki.

A tekintély színe, vagy a mélységé, a rejtélyeké, engem például nagyon vonzanak a dolgok miértjei, sohasem elégszem meg a felszínes tapasztalatokkal. Valószínűleg tudattalanul a rózsaszín ködöket akarom eloszlatni sötét megjelenésemmel.

2013. szept. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Valami osszefugges biztos akad, de nem hinnem, hogy pont abban a vonatkozasban, mint ahogy te irtad le.


Legalabbis a fekete ruhat illetoen a sulytobblet szokott egy indok lenni, de lehet az illeto eros szemelyiseg is. Ezenkivul a fekete elegans, meltosagteljes. Amugy a tobbiben lehet valami. Nekem a piros az egyik kedvencem, de a feketet is szeretem. Ezen kivul pedig a szep szines ruhakat. A feheret kevesbe kedvelem magamon, es hat nem is vagyok egy szuzies valaki, na meg allszentkedos sem.( mint ahogy azt osszefuggesbe szoktak hozni ezzel a szinnel).


Egy masik szempont, hogy kinek mi all jol, es milyen az ember kedvbe reggelente. Legalabbis nalam igy van. Pl a hofeher boromhoz, szoke hajamhoz hulyen neznek ki tetotol talpig feherben, szerintem legalabbis. Az olyan sapaszto lenne.


Az altalanosan leirt osszefuggesek szerintem azokra lehetnek igazat, akik spontan, atgondolatlanul oltozkodnek, merlegeles nelkul (hogy pl mi all jol stb).

2013. szept. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
39%
Minden színnek megvan a maga jelentése, de egyik sem örök érvényű. Aki full feketébe öltözik az leginkább azt a hatást kelti mintha észrevehetetlen akarna maradni. Nem akar kitűnni a tömegből.
2013. szept. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Kameko-san ***** válasza:
100%
Nálam nincs összefüggés, mert én elég sokféle színben szoktam mászkálni. (mármint nem egy öltözéken sok szín, hanem pl. hétfő fehér pulcsi, kedden kék, stb.) Kicsit visszahúzódó, magában is ellevő lány vagyok, és bár szeretem a feketét, de emellett még a fehéret, a vöröset, a kék minden árnyalatát és lényegében minden olyan színt, amiben nem érzem magam szövegkiemelőnek. (+ a rózsaszín) Szóval nem nagyon látszik a személyiségem a ruháim színein. :)
2013. szept. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!