Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kell kezelni az olyan...

Hogyan kell kezelni az olyan embereket, akik attól függnek, hogy viselkednek, ahogyan érzik magukat?

Figyelt kérdés

Sajnos sok ilyen embert ismerek.

Nem tudom, hogy más aki nem találkozott ilyennel elhiszi-e majd de vannak ilyenek. Akik úgy viselkednek másokkal amilyen kedvük van(nem tudom hogy mondják az ilyen mebert, csak körbe írni tudom a tulajdonságát) ha például jó kedve van, kedves, mindenkivel el tudok vele duálni naphosszat bármiről, segít, bármit megmerek neki mondani, megkérdezhetem bármiről.

DE ha rossz a kedve, mert valami nem sikerült neki, valamit nem kapott meg, megbukott a vizsgáján, meglökték a buszon, lekéste a villamost, akkor ha hozzá szólsz, akkor kioktat, flegmázik veled, kérdezel tőle egy egyszerű kérdést, és jön a "honnan tudjam, Mi közöd hozzá?" szöveg.

Sajnos nem tudom elkerülni ezeket az emberweket. Tehetném, hogy nem foglalkozok egyrészükkelm, de rokonok, tanáraim ilyenek.

Ha a tanáromat felhúzta az előző osztály, akkor aztán tuti, hogy az esszét, amit akkorra kell beadni, vissza fogja adni, valami szöveggel, hogy ránézésre nem jó.

Szóval a tanárom ilyen olyan, ha jó a kedve nagyon rendes, dumálni lehet vele, megérő, de ha nem jó a kedve, akkor mindenbe beleköt, dogát irattat, kioktat, ha 1x rám kell szólnia, mert beszéltem, akkor beszól, hogy "Folyton rád kell szólnom! Mit képzelsz!"


Szóval az ilyen embereket hogyan kell kezelni? Nem szeretem mikor egyik nap jófejek, másnap meg flegmáznak velem, nem is értem mi a bajuk ilyenkor.



2013. szept. 22. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Eme különleges fajba tartozó egyedeket úgy hívják h emberek
2013. szept. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hangulatingadozás, kezelhetetlen. Legfeljebb annyit tehetsz, hogy jó és rossz hangulatban s elfogadod őket, vagy keresel más társaságot.
2013. szept. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Anyám pont ilyen ember, én sajnos felnőtt fejjel inkább nem találkozok vele, mert amit ő művel hangulatváltozás címén az kritikán aluli. Az ilyen emberrel nem tudsz sok mindent tenni, ha feletted álló személy, egy tanárt nem oktathatsz ki sajnos, hogy ne viselkedjen így. Én anyámmal még csak-csak eljátszottam, hogy megkértem, hogy ne viselkedjen így, persze sok haszna nála nem volt. Az ilyen hangulatember csak önmagát tudja szabályozni szerintem, ha ő nem veszi észre, hogy hogyan viselkedik, akkor meg szólni kell neki, de nem mindig teheti ezt az ember.
2013. szept. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Na én sajnos pontosan ebbe a kategóriába tartozom. Magamból kiindulva, az ilyen emberek eléggé szélsőséges hangulatingadozásokon esnek át, hajlamosak könnyen felkapni a vizet, rossz kedvűek, feszültek lesznek és ezt a feszültséget gyorsan le kell vezetni. Ezért van az, hogy flegmáznak, kioktatnak, indulatosan válaszolnak satöbbi. Az ilyen emberkék annyira fel tudják magukat húzni, hogyha nem szabadulnak meg a felgyülemlett feszültségtől, akkor majdhogynem szétrobbannak. Igazából nem téged akarnak bántani, nem ellened irányul a viselkedésük, úgyhogy ha az egyik ismerősöd, akiről tudod h ilyen, esetleg neked ugrik, azt ne vedd személyes támadásnak, mert nem az.


Kívülállók ezekkel sajnos nem tudnak mit kezdeni, mert az egész a másik fejében dől el. A hangulatingadozást nem lehet szabályozni, de a dühösebb válaszokat/viselkedést, indulatot valamilyen szinten lehet, de az iszonyú nehéz (nem is gondolnád mennyire). Ehhez óriási akarat erő kell, plusz a neveltetés, hogy egy bizonyos helyen hogyan kell viselkedni, plusz gyakorlat. Ha egy közeli barát, vagy jó ismerős az, akinek ilyen és látod hogy rossz kedve van, a feszkó ki is ül az arcára, látszik a mozdulatain, akkor megteheted azt hogy otthagyod a fenébe és csak pár perccel/órával később keresed meg, amikor már biztos h lehiggadt (mondjuk h ki mennyi idő alatt nyugszik meg az változó, nekem kb 5 perc vagy annyi se).

2013. szept. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!