Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok az új franciaors...

Mit gondoltok az új franciaországi homoszexuális törvényről?

Figyelt kérdés
Nem gyűlölök egy homoszexuális párt se amíg nem akar örökbe fogadni egy gyereket. Hatalmas fájdalommal tölt el hogy nem is olyan rég Franciaországban engedélyezték az örökbe fogadást és a házasságot a homoszexuális párok számára. Még a hazásság nem is érdekel, de az örökbefogadás! Istenem hova tart a világ? Az erkölcsileg züllött nyugati világ mindenáron erőlteti a homokos jogokat csak épp a gyerekekkel nem törődik senki sem. Belegondolt valaki min kell majd annak a gyereknek végigmennie mire felnő. A fejében milyen zavar keletkezik ha azt látja hogy minden este apa és apa együtt fekszik ágyba, és az iskolába, óvodába, középiskolába mit kell majd nap mint nap átélnie és elviselnie, az egész életét meghatározva és gallyra vágva ezzel a sok szenvedéssel....

2013. szept. 23. 20:10
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:
De a lényeg az hogy ez milyen arányban jellemez egy adott társadalmi réteget, és a helyzet az hogy arányaiban növekszik. vagyis szám szerinti adatokban még nagyobb mértékben növekszik. és ez csak két dolog ami kapásból így este 11kor eszembe jutott...
2013. szept. 23. 23:19
 22/43 anonim ***** válasza:
Kérlek mutass erről egy statisztikát, ami az elmúlt legalább pár száz évre visszamenőleg folyamatos növekedést mutat...
2013. szept. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:
Van statisztika nyilván nem több száz éves de ezt nem csak a statisztika támasztja alá hanem a saját szemem és fülem. én magam is tapasztalom hogy ez így van. de oké te így látod én meg úgy szaladgálhatunk körbe körbe de én most mondok egy jó8-at mert holnap meló.
2013. szept. 23. 23:25
 24/43 anonim válasza:
68%

Vicces, hogy pont Japánt emlegeted. Az ugye megvan, hogy a Japánoknál népbetegség a depresszió? Vagy hogy igen "előkelő" helyen állnak az öngyilkos fiatalkorúak számát tekintve? Vagy hogy a Japán-nép jellemzően konzervatív-komformista, ergo ha valaki nem eléggé japán, vagy épp eltér a normáktól azt menthetetlenül kiközösítik. Itt olyan dolgokról beszélünk, hogy a 2011-es cunami után a legtöbben visszautasították, hogy új helyre költözzenek állami támogatásból, mert féltek, hogy az ország másik felén nem fogadják be őket a helyi közösségbe. Vagy ha tudsz angolul, olvasgass itt, hogy ez a durván szemellenzős konformizmus milyen kegyetlen kiközösítésekhez vezet már alsótagozatos iskolásoknál: [link]


Ne érts félre, nem azt mondom, hogy Japán a földi pokol (ha az lenne, nem tanulnék japánul, hogy oda tudjak költözni), csak azt, hogy láss reálisan. Tökéletes ország nincs. Nem is volt soha. És meggyőződésem, hogy nem is lesz. Mindegy hol vagy a világon, megvan a mindennek a maga hátránya. Mondjuk valahol az előny hiányzik a képletből (pl. Észak-Koreában nem laknék), de azért itt mi Európában ettől azért elég messze vagyunk. Igen, itt Magyarországon is.


A világ meg nem úgy működik, hogy általános züllés van és jön az erkölcsi apokalipszis. Ezt csak a konzervatívok, főleg a vallásos konzervatívok szeretik nagyon így látni.


Ami meg azt illeti, hogy mi azért élünk jól, mert kiszipolyozzuk a szegényebb régióit a világnak: igen, ez így van. Az a helyzet, hogy ha minden ember a földön átlagos magyar színvonalon élne, három Föld kellene a teljes emberiség ellátásához. Egyszerűen túl sokan vagyunk ezen a bolygón már. De ez is olyan, hogy ahol probléma van, ott a megoldást keresők sincsenek messze. Szélsőséges időjárást is jól bíró, nagyobb terméshozamú, olcsó, génkezelt haszonnövények pl. sokat segítenek a szegény térségek élelmezésében. Aztán ott van most előkészülő kísérleti Mars-kolonizáció, aminek jelenleg gyakorlati jelentősége még nincs, de ha előretekerünk egy évszázadot időt, nem lennék meglepve, ha már tömegek élnének a kolóniákon. Neked úgy látom, hogy a pohár félig üres, szerintem meg félig tele van.


De hogy a tényleges kérdésre is válaszoljak: épp ideje volt. Semmi, de SEMMI bizonyíték nincs rá, hogy ártana egy gyereknek, ha melegek fogadják örökbe. Ahogy a melegek azzal sem ártanak senkinek, hogy összeházasodnak. Sőt, ahogy ezt előttem is írták, mindezt jogi kiskapukkal eddig is meg lehetett oldani, amiben ha valai félremegy akkor ki szívja meg a legjobban? Igen, pont a gyerek. Mindenkinek jobb, ha nem a bigottság és a az előítéletesség határozza meg a törvényt, hanem az ésszerűség. Az meg hogy a gyereket kiközösítik, talán igen. De ez a társadalmat jellemzi, nem a meleg párokat. A társadalmi hozzáállás nem fog egyből változni, viszont az elfogadást és a békében egymás mellett élés segítő törvények kiválóan megfelelnek első lépésként.

2013. szept. 24. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:

"Van statisztika nyilván nem több száz éves de ezt nem csak a statisztika támasztja alá hanem a saját szemem és fülem. "


most jót nevettem :) KIZÁRÓLAG statisztika támaszthatja alá. ha azt mondod van, mutasd.

2013. szept. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
48%

Rendben, elismerem, az utánzásos érvelés öngól volt :D


Kedves 10-es Válaszoló!


Nyilván persze meg lehet értetni a gyerekkel, hogy vannak akik a saját nemükhöz vonzódnak.

De ha megkérdezi, hogy "Miért?" ?

Akárhogy csűröd-csavarod a dolgot, ha nem akarsz neki hazudni akkor saját magatokról egy idő után ki kell mondanod, hogy "más" vagy, és nem ti vagytok a követendő példa.

Mert azt te sem tagadhatod, hogy az evolúció, a kémia és a biológia nem véletlenül alkotott minket embereket ellenkező neműekké, olyanokká akik különböznek és aztán fiziológiai és egyéb szempontokból később mégis összepasszolnak. Fajfenntartás, genetikai diverzitás megőrzése, ezek a mozgatórugók.

Ha szimplán mint élőlényeket nézzük az embert, a homoszexualitás széles körű elterjedése az egyik legkárosabb dolog, ami történhet vele, mint populációval. Veszélybe kerül a faj fennmaradása, hiszen egyre kevesebb utód születik.

Nyilván ez az embernél nem annyira egyszerű, hiszen azzal én is egyetértek, hogy ettől még lehet kiváló sportoló, tudós, művész, tanár, akármi, tehát tényleg hasznos tagja a társadalomnak. Házasodhasson is, ebben benne vagyok, miért ne köthetné ő is össze az életét azzal, akit szeret? Teljesen jogos elvárás a törvényhozóktól az "engedélyezés", igazából miért kellene engedélyt kérniük?


De a gyermekekkel - az én véleményem szerint - már más a helyzet.

Egy esetben engednék homoszexuális pároknak gyereket nevelni: ha előtte aláírnának egy papírt amiben kötelezik saját magukat arra, hogy megfelelően felvilágosítják a gyereket. Tehát neveljék a gyereket toleranciára, tudjon róla, hogy semmi baj nincsen azzal, ha a saját neméhez vonzódik valaki. De eközben tudjon arról is, hogy az emberek együttélésének TERMÉSZETES módja a heteroszexuális kapcsolat.

2013. szept. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
77%

Az érvelésed teljesen rendben lenne, ha szerinted a balkezesség és a kékszeműség NEM TERMÉSZETES. A homoszexualitás pont annyira nem az. A melegek száma viszonylag stabil a társadalomban, nem terjed, sem rábeszéléssel, sem meggyőzéssel, összesen egy dolog történik: többen merik felvállalni önmagukat.

Tehát a gyerek nem lesz attól meleg, ha melegek nevelik. Ha már papírozni akarsz, akkor egy ilyen papír helyett szerintem ennél még az is értelmesebb lenne, ha minden szülőnek/nevelőnek "jogosítványra" lenne szüksége, hogy megtanulja, és vizsgázzon gyereknevelésből...

2013. szept. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
77%

11:02 A heteroszexuális kapcsolat kizárólagosságát a társadalom számtalan módon sulykolja a gyermekekbe. Igazából szerintem az a csoda, hogy ennek ellenére meleg lesz egyáltalán valaki, és számomra inkább azt valószínűsíti, hogy ez nem tanult dolog, hanem olyasmi, amivel az ember születik.

Ezért ha majd egyszer netántalán a gyerek megkérdezi, hogy miért, megmondom neki, hogy mi így születtünk, és kész. És azt is el fogom mondani neki, hogy mindegy, hogy neki a fiúk tetszenek vagy a lányok vagy midkettő vagy egyik sem, attól még az én gyermekem marad és ugyanúgy fogom szeretni.

2013. szept. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:

"Rendben, elismerem, az utánzásos érvelés öngól volt "


nem csak az az öngól, hanem a többi is, amiről írsz:


ha a szexualitást nem szabadon választja az ember, akkor, nincs "követendő példa".


az evolúció meg épp a homoszexualitás hasznosságát igazolja, mert már rég kiszelektállódott volna, ha nem hasznos:

[link]

2013. szept. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:

Már ha feltételezzük, hogy a homoszexualitás nem egy véletlen genetikai mutáció eredménye, és valóban nem fog eltűnni az idők folyamán. Hiszen valljuk be, amíg a balkezesség, kék szeműség, stb. szintén különböző mutációk eredményei, attól függetlenül semmin nem változtatnak semmit. Míg egy homoszexuális pár, akárhogyan is nézzük, nem fog tudni szaporodni. Ergo, nem csak annyi, hogy teljesen véletlenszerű, hanem kifejezetten haszontalan, hiszen akárhogy is nézzük, két melegnek magától nem lesz gyereke, tehát a faj egy alapvető feladatát nem tudják ellátni.

Körülbelül csak ennyiben különbözik a homoszexualitás és a balkezesség.

Ettől függetlenül én azt mondom, hogy házasodjanak, és neveljenek gyereket nyugodtan. Mert miért ne tehetnék? Szerintem az a gyerek, aki mondjuk egy csonka családba születik, vagy egyszerűen baromira elhanyagolják, jobban fog károsodni lelkileg, mint egy meleg pár gyereke. Különben is emberekről beszélünk, nem hímes tojásokról. Egy olyan gyerek sincs, aki semmilyen kárt nem szenvedett volna érzelmileg a szülei által, azonban csak kevesen lesznek érzelmi nyomorékok ettől.

Azt kell mondjam, hogy a homoszexualitás ténye, és a homoszexuális párok által nevelt gyerekek érzelmi világa két különböző vitatéma, hiába kapcsolódnak pár ponton, nem tartoznak össze. Igaz, így jobban lehet vitatkozni róla...

Az én személyes véleményem az, hogy házasodjanak, és neveljenek gyereket! Egyrészt semmi közöm sincs hozzá, hogy mit művel két pasi/csaj egymással zárt ajtók között, másrészt pedig nem gondolnám, hogy egy rossz alternatíva lenne.

2013. szept. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!