Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Járhat valamilyen következménn...

Járhat valamilyen következménnyel az, ha nem adhatom önmagam mások előtt, mert egyszerűen nem értenék miről beszélek?

Figyelt kérdés

Arra gondolok,amikor hozzá nem értő személyek társaságában kénytelen vagyok lebutítani magam valamilyen szinten,lehetőleg minél egyszerűbben beszélni, közérthetően.

Már ott tartok,hogy komolyan semmilyen témában nem tudok elmélyülni senkivel,mert nincs olyan ember körülöttem aki előtt gondolkodás nélkül kimondhatok bármit,annak a veszélye nélkül hogy sz*rt se ért majd az egészből.

Azt már észrevettem,hogy amikor egy értelmes emberrel kéne beszélnem, már automatikusan "lebutítom" magam megszokásból...de vissza tudok térni önmagamhoz is,csak idő kérdése.Tulajdonképpen leszívják az agyamat,ha lehet így fogalmazni.

Lehet ennek valami következménye hosszútávon?


2013. szept. 26. 21:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem jár következményekkel, ha el tudsz vonatkoztatni attól ami rajtad kívül áll.

Csak fogadd el az emberekben kialakult nézőpontokat, beidegződéseket, és működésüket.

Értsd meg, hogy annál többet nem tehetsz, mint nem "lebutítod" magad, csak a lesz egy rálátásod az adott ember működésére, és ehhez alkalmazkodsz, ehhez mérten reagálsz, abban az esetben ha tiszteletben tartod a működését.

Hosszú távon akkor lesz hatása annak, hogy úgy érezed nem adhatod önmagad, ha ezzel a gondolattal beazonosulsz.

És nem tudsz elvonatkoztatni a jelenben mind attól, ami rajtad kívül áll.

Nem muszáj reagálnod bármire.Maradhatsz egy adott esetben csak megfigyelő is.

Így jobban fogod érezni a távolságot, te magad és a körülötted, beleértve a (elmédben) lezajló gondolatok között.

Így nem fogod azt érezni, hogy leszívják az agyadat, mert van benned egy pont, ami az agyadtól függetlenül is létezik.

És az te vagy!

2013. szept. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

egy intelligens ember szót ért több szubkultúra képviselőivel is.

gondold azt,hogy egy antropológus vagy.

az írásod alapján alapból ott van benned egy hamis felsőbbrendűségi érzés.

és nem lebutítanod kell magad,hanem nagyobb kontrollt gyakorolnod a párbeszédeid alatt.

te irányítsd a beszélgetés irányát és témáját,mert szerintem az-az ami dühít téged,hogy nem tudsz kontroll tartani,nem te irányítod a párbeszédeket.


de büntethetsz is.

van egy nagyszájú kolléga nőm,de idegesítő néha mert primitív,valszeg szerelmes belém,néha megcsöcsörészem ha unatkozom.

szóval kérdeztem tőle ma-tudod mit jelent az,hogy érzelmi intelligencia?hát ő nem.

oké.tudod mit jelent az,hogy következetesség?nem nagyon,miért?

azért mert egy ostoba tyúk vagy,akinek az érzelmi intelligenciája nulla és semmi következetes nincsen a tetteiben.

2013. szept. 27. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem lesz szerintem semmi következménye.

És amúgy jól is teszed,jó,hogy képes vagy rá,mert így nekik se okozol kellemetlenséget és nem is leszel annyira nagyképű.

2013. szept. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!