Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan legyek önmagam pszichol...

Hogyan legyek önmagam pszichológusa?

Figyelt kérdés

Már jóideje érzem, hogy valami nincs rendben velem. Nem akarok pszichológushoz menni , mert itt ahol lakom, nem igazán van rá lehetőség, illetve aki a pszichológus, annak nem szívesen nyílnék meg. (egyszer jártam egy másik városban, de nem tartott sokáig, és oda nincs lehetőségem visszamenni)

A problémám adott, és úgy érzem, egyedül is meg tudnám oldani, mint "önmagam pszichológusa".

Tehát a probléma: társaságban egyszerűen már rosszul vagyok. Nem fóbia szerűen, hanem magamtól undorodom, ahogyan reagálok dolgokra. Sosem tudtam igazán jó kapcsolatokat kialakítani egyik iskolában sem, egyetemen sem. Most egy új iskolába megyek, és már vártam, hogy végre társaságba kerüljek, hogy megpróbáljak barátkozni. Tegnap megvolt az első találkozó, és nem az lett, amit vártam. Egyszerűen ideges lettem, vert a szívem mint az állat, főleg amikor meg kellett előttük szólalnom. Kínosan éreztem magam minden egyes mondatom után, úgy éreztem, hogy senki nem akar a közelemben lenni. Ez leginkább a fiatalokkal szemben van így, úgy érzem, hogy ők már ismerik egymást és jól megvannak, nincs szükségük az én társaságomra (pedig azért nem mindenki ismerte egymást). Úgy érzem egy kis tutyimutyi vagyok ilyenkor kívülről, pedig belülről másként érzem magam. És egyszerre mindenki unszimpatikus kezdett lenni, főleg azok az emberek, akiknek határozott volt a fellépésük. Ez részben szerintem irigység is, hogy én nem tudok olyan lenni mint ők, részben pedig önbizalomhiány. Hogyan segíthetnék magamon? De tényleg: minden egyes tettem és mondatom után teljesen kínosan érzem magam, és úgy érzem, leégettem csak magam. és néha már utálom magam emiatt.

Tudnátok adni tippeket, hogyan változtassak? Köszönöm!


2013. aug. 28. 09:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Első körben talán el kéne fogadnod magad olyannak amilyen vagy. Ha te nem vagy magaddal elégedett, nem szereted önmagadat, akkor hogy is várhatod el másoktól, hogy szeressenek, elfogadjanak. Nem azzal kéne foglalkoznod, hogy másoknak megfelelj. Különben is nem lehet mindenki a társaság középpontja. Popper Péter: Belső utakon című könyvét tudnám javasolni elolvasásra. Abból talán tudsz valami lelki erő félét meríteni.
2013. aug. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Sok hasonló könyvet olvastam már (bár ezt még nem), de nem tudom, hogyan használjam fel. Pont ehhez kellene valamilyen tipp, hogyan fogadjam el önmagam?
2013. aug. 28. 10:30
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]


Ha ezt elolvasod, tudni fogod, hogyan változtathatod meg, hogyan változtasd meg az önmagadról alkotott képet, ezáltal megváltozik a belső önértékelésed, a kiállásod, egyáltalán a személyiséged. Visszatér az önbizalmad, és a téged körülölelő világ bizalma benned!!!!


Vissza-visszatérő mondat benne: "vagyok, aki vagyok!"

Ha valóban elolasod, majd rájössz, hogy ennek a kis mondatnak mennyi féle-fajta hangsúlya, és azáltal annyi féle-fajta jelentése van!!!

2013. aug. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

énis hasonlóképp vagyok bár én néha szemezgetek pszichológia tmájú dolgokat most a [link]

-t néztem meg ami kicsit segített.

de őszintén ezzel a megváltozással az a bajom hogyha megváltozom akkor csak as szorongás tűnik el vagy más ember is leszek, és eltűnik egy részem?

igen a változástól tartok, vagyis nemigazán értem hogy ez pontosan hogyan segít.

2013. aug. 29. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 thirtyseven válasza:

Egyszerű és gyakorlati módja van annak, hogy felvedd azt az irányt, mely kivezet ebből a kényelmetlenségből, és nem más, mint önvalód megismerése a kulcsa.


Mindaddig amíg nem ismered valódi önmagadat, lehet-e igazán önbizalomra támaszkodni?


A Transzcendentális meditáció egyszerű, természetes és erőfeszítés mentes technikájának segítségével, az ember, figyelmének befelé irányításával megtapasztalja a felszínes gondolkodási tevékenységtől kiindulva az egyre finomabb és finomabb gondolati rétegeket, majd túllépve a leghalványabb gondolatot is, megtapasztalja a tiszta tudatot, mely nem más, mint tiszta boldogság.


Leegyszerűsítve mindezt kijelenthető, hogy a gondolataid mögött találhatsz önmagadra és ez a tapasztalat valódi önbizalmat és tiszta boldogságot eredményez.


A Transzcendentális Meditáció rendszeres gyakorlásával ez az ártatlan befelé irányuló folyamat egyre több önbizalmat, életörömet, növekvő intelligenciát, kreativitást és sok kedvező természetes növekedési tendenciát produkál a mindennapi élet szokásos tevékenységeinek megéléséhez.


A Transzcendentális Meditáció már 6 évtizede elérhető szerte a világon, és gyakorlásának hatásait sok millió ember tapasztalata és több mint 600 tudományos kutatási eredmény igazolja.


A világon nagyon sok ismert sztár és médiaszemélyiség is gyakorolja és ajánlja a Transzcendentális Meditáció elsajátítását, Magyarországon a Népjóléti Minisztériumtól is van ajánlólevele.


[link]

2013. szept. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!