Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ti hogy intézitek az életben...

Ti hogy intézitek az életben ez az adom önmagam, és megjátszom magam dolgot?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy az embereknek nagyon sok elvárásuk van egymás felé, és ez számomra ilyesztő. Nyilván azért mert nem szeretném hogy lenézzenek, kirekesszenek.


De vagy a gondolkodásod kifogásolják, vagy a viselkedésed, vagy a kinézeted, vagy hogy mennyire vagy ápolt, vagy milyen végzettséged van, vagy milyen családból származol stb. sok minden miatt éreztem már kirekesztést. Pl egyik ismerősömék ilyen értelmiségiek voltak, náluk szóba se jöhetett az, hogy nincs diplomád. VAlaki azért néz le másokat, mert mocskos a lakásuk. Valaki azért, mert hogy nem beszélsz választékosan, valaki azért mert nem az a világnézeted mint az övé (pl zsidózás, vagy jobb vagy bal) De láttam olyat, hogy mindenkit (bejövő ügyfelet) megszóltak, kibeszéltek milyen ruha volt rajta, hogy viselkedett, wc után nem mosott kezet, kilógott az ingje, milyen cipő volt rajta, hogy telefonált stb)


És engem ez zavar, hogy ilyenek az emberek, és nem az EMBERT nézik egymásban, hanem az alapján ítélnek el a sárga földig utolsó senkinek, hogy van-e diplomád, hogy nem vagy-e tip top, hogy nem zsidózol pl. vagy felszabadultan viselkedsz, nem úgy mint egy droid.


és nekem ez nagyon terhes folyton ezekre figyelni. Ha folyton kontrollálom magam (megjátszom) rejtegetem az igazi énemet, mert már előre tudom, hogy ezek tuti lenéznének, akkor szorongásom lesz, és belül felrobbanok, hogy ÚGY MEGMONDANÁM NEKIK A MAGAMÉT, hogy mit képzelnek ők, mi jogon képzelik magukat felsőbb rendűnek egy szaros diplomától, vagy azért mert mindenki után suvickolja a kilincseket, hogy mocskos és bacilust terjeszt.


A másik véglet pedig ha kikelek magamból, és kontroll nélkül nyomom a szöveget, hogy én ilyen vagyok, fogadjatok el, ha meg nem tetszik mond meg a szemembe.


persze vannak különbségek a közegek között hogy épp melyiket csinálom, ahol van tét, ott általában nyuszi vagyok, nem a kikelős fajta.


Az érdekelne, hogy más hogy van ezzel? más hogy tud olyan optimálisan viselkedni minden helyzetben, olyan békésen, kiegyensúlyozottan, hogy nem kel ki magából, de azért elmondja a véleményét, és nem fél a következményektől, hogy emiatt utálni fogják, és lenézik, kirekesztik?


nekem ez hatalmas probléma, mert nem találom a megfelelő viselkedést, és vagy szorongok, vagy pedig rettegek a következményektől.


adjatok már nekem valami okos tanácsot hogy kell ezt csinálni, hogy ne szenvedjek ettől ennyit.


1. hogy mutassam meg hogy én ki vagyok.

2. hogy ne féljek attól, hogy ezt nem fogják elfogadni.

3. ha nem fogadják el, akkor mit kezdjek ezzel, hogy viselkedjek ezután.


tegyük fel, leszarni nem tudod , mert olyan közeg, amitől nincs menekvés. pl munkahely, vagy pedig barátom családja.



2013. szept. 23. 11:52
 1/5 anonim ***** válasza:

A kérdés nagyon jó és aktuális.

Nem voltam soha sem az a megjátszós típus, sőt erősen elítéltem azokat az embereket, akiken ezt észrevettem. Mindig is úgy gondoltam ösztönösen, hogy aki színészkedik és/vagy hazudik, az gátolja az előrehaladást úgy nekem, mint másoknak.

Csak egy idő után vettem észre azt, hogy magamra kell kényszerítenem, hogy olykor szépítsek 1-2 kisebb szitun, s így már jobb és talán nyugisabb is. Ha folyton 100%-ban igazat mondtam, akkor legnagyobb sajnálatomra többször is konfliktusba keveredtem, s észrevettem, hogy magam és őt is lefárasztom.

Szerintem 85%-15% arányban kell őszintének lenni az életben. Ha pedig nagyon hazug vagy, akkor azt hamar észreveszik az emberek és amiatt nem tudsz beilleszkedni sehova, nem is hívnak eseményekre.

Azt mondják, hogy párkapcsolatokban/házasságban is olykor egy picit lehet szépíteni, de nem szabad túlzásba vinni, inkább az igazság a fontos, ettől még komoly embernek gondolhatnak.

2013. szept. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
én nem hazudok, csak kontrollálom magam folyton. és ez terhes.
2013. szept. 23. 12:39
 3/5 anonim ***** válasza:
Én az iskolában érzem ezeket a dolgokat,és én is hasonlóan állok hozzá...
2013. szept. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
megnyugodhatsz, ahogy telik az idő, úgy fogod egyre inkább letojni mások véleményét.
2013. szept. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én abban reménykedek,hogyha majd esetleg biztos lábakon áll a saját életem,és lesz saját házam,saját családom...saját mindenem(!!!),akkor majd már nem érdekel,hogy ki kicsoda..
2013. dec. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!