Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetséges az, hogy...

Hogyan lehetséges az, hogy valaki úgy születik, hogy a saját neméhez vonzódik?

Figyelt kérdés

Úgyértem az oka valami elváltozás a génekben? Vagy valami ilyesmi?

Persze semmi bajom nincs velük, csak érdekel.:)

-Elfogadható válaszokat kérek, nem pedig mocskolódást és gyűlölködést ;)-



2013. szept. 29. 16:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
Mindent a gének határoznak meg. Szóval igen.
2013. szept. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok helyen foglalkoznak a kérdéssel, ez egy összetett dolog. Genetika, környezeti hatás, sok dolog közrejátszik.
2013. szept. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
35%
Én úgy tudom, hogy a gének maximum a hajlamot adhatják meg, a környezeti hatások is fontos szerepet játszanak abba, hogy valaki homoszexuális lesz-e vagy sem.
2013. szept. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
*abban
2013. szept. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%

itt nem 1 "homoszexuális génről" van szó, hanem több, azonosított gén együttes konstellációja adja a hajlamot (ha érdekel, leírom majd a nevét, de szerintem mindegy), tehát a vonzódás eleve veleszületett tulajdonság, és nincs is ezzel semmi baj. elég nevetséges "szakmai vélemény"-nek tartom, amikor jönnek a környezeti hatásokkal, ugyanis szívesen megnézném, hogy egy maximálisan heteroszexuális fiút (most fogadjuk el, hogy létezik ilyen) vajon a gének általi meghatározottsága ellenére, a környezeti hatásokkal rá lehetne-e venni egy homoszexuális kapcsolatra. itt ösztönökről, tudattalan vonzódásról van szó. az más kérdés, ha elnyomják, elnyomatják vagy valaki saját maga tudatosan elnyomja magában, de attól még ott van.

Úgyhogy a környezeti hatások csak egy felületen megmutatkozó kísérői a jelenségnek, de semmiképpen se meghatározó / eldöntő tényezők!

2013. szept. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Értem! Nagyon szépen köszönöm, így sokkal világosabb az egész.
2013. szept. 29. 16:53
 7/16 anonim ***** válasza:
24%
senki szem születik úgy :) se hetero, se homo. a szex. orientáció kamaszkorba alakul ki, sok minden hatással van rá. ami biztos, hogy nem válsztás kérdése.
2013. szept. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Az 5-ös választ vajon ki és miért pontozta le? Egész értelmes összefoglaló a témában.
2013. szept. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
14%

Ha kiviszünk egy lakatlan szigetre mondjuk 50 férfit és otthagyjuk őket, akkor előbb-utóbb mind meghomárul sztem.

Legalábbis én erre tippelek. Úgyhogy tuti van környezeti hatás.

2013. szept. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
77%
9-es: na ez az, ami pont nem igaz!
2013. szept. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!