Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Segítettem egy srácnak az...

Segítettem egy srácnak az utcán, és ezért megharagudtak rám. Ez normális? (lent)

Figyelt kérdés

Haverral mentünk az utcán és egy 11-12 éves kissráccal kötekedett 3srác 15-16 évesek (persze természetes barnák voltak).Anyáztak neki,ütögették,lökdösték, a gyerek ledermedt a félelemtől.Aztán lelökték a földre és elkezdték köpködni meg gyengén rugdosni.Haverral pedig odamentünk és leállítottuk őket.Meg is akart ütni az egyik de miután majdnem eltörtem a kezét meggondolták magukat és elszaladtak.A srác még mindig sokk alatt volt dadogva megköszönte és elkísértük az utcájába, mert félt hogy útközben megint rátámadnak.

Itthon elújságoltam a szüleimnek és ők egyből "Miért avatkoztál bele?Ne csodálkozz ha holnap 8-an mennek rád kiskéssel" és hasonló szövegek.Haverom szülei is hasonlóképpen reagáltak.Mondtam is hogy nem érdekel ha késsel jönnek rám , de azért csak nem hagyhattam ott a srácot egyedül hogy netán összeverjék, holott segíthettem neki.Meg mindig haverokkal megyünk utcán, tehát ha megtámadnának akkor többen is velünk lennének.

Olyan nagy baj lenne ez?Illetve miért van az, hogy csak alig 100 ember látta az esetet de csak mi ketten mentünk segíteni?



2013. okt. 1. 18:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Jól tetted! Hidd el, ha mindig olyanok lennének ott mint te, akkor ezek a kis mocskok hamar leszoknának mások bántalmazásáról az tuti!

Ja és ne félj! Majd ha előd állnak 8an kiskéssel akkor kezdj el ezen gondolkodni!

De nem olyan biztos, hogy tényleg betámadnak majd!

2013. okt. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Jól tetted, ha a helyedben lettem volna ugyan így cselekedtem volna.
2013. okt. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Bárcsak mindenki ilyen lenne, nem beszari fotelhősök akik csak neten kemények! Miért mernek ezek ilyet az utcán csinálni rengeteg tanu előtt ? Mert tudják ,hogy a "csicskamagyar" inkább elszalad és elfordítja a fejét mint hogy segítsen. De még arra is lusta hogy rendőrt hívjon mert nehogy az ő drága idejét rabolják.. Szóval gratulálok ,hogy most nem a szüleidre hallgattok .
2013. okt. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Bár többen lennének hozzátok hasonlóak, nagyon helyesen cselekedtél, a leb_szás egyáltalán nem volt jogos.
2013. okt. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Reméltem hogy ilyen válaszok fogadnak :)


Egyébként igen sanszos lenne, hogy ha többen is kiállnának egymásért hasonló helyzetekben akkor megcsappanna az ilyen esetek száma, de mindenki bevan sz*rva attól amit a szüleink mondtak (hogy megy az egész pereputty)

2013. okt. 1. 18:46
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is segítettem már emberen az utcán, amíg mások kihörögték. Szívemben olyan jóleső érzés volt ez, viszont mindazoknak a gerinctelen férfi egyedeknek lehurrogtam a fejüket, akik közben ugattak hülyeségeket és nő létemre nekem kellett cipelnem az embert a szemük láttára ... Megmondtam, ha az anyjuk lennék, akkor most biztos leesnének a lábukról a hatalmas pofontól, amit lekevertem volna nekik.
2013. okt. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Egyetértünk :D

Még azt megnézném hogy mondjuk őket támadná meg valaki az utcán..Akkor szerintem azt se tudnák hogy merre dőljenek a sokktól.Jó érzés lenne nekik.De úgyis fog velük történni valami mert szerintem a karma mindenkit utolér

2013. okt. 1. 19:17
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy azért reagáltak így mert baj lett volna hogy segítettetek, inkább féltésből. Az ilyen embereknek szokásuk megjegyezni az embereket és a "familyával" megfizetni. Én még 3 kis 10 évestől is féltem mert mondom ha felrúgom őket biztos hozzák a családot
2013. okt. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én egyszer mentem szombat reggel dolgozni és láttam egy srácot a fűbe feküdni! Volt talán 2 fok. Nem volt magánál, kihívtam a mentőket, közbe odaértek a szülei a srácnak is! Valaki szólt már nekik hogy a gyerekük ott fekszik! A végén kiderült, hogy be volt baszva. A szülei azt mondták, hogy mit képzelek én, hogy kihívom a mentőket. Foglalkozzak a saját dolgommal! De máskor is kihívnám a mentőket ha arról lenne szó! Szóval csak azt akarom mondani, hogy jól tettétek, hogy segítettetek! Több ilyen emberre lenne szükség!
2013. okt. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Minél több ilyen ember kellene, akkor nem lennének ennyire pofátlanok a cigók. Viszont a szüleidet is meg lehet érteni valahol, mert természetes hogy féltenek.
2013. okt. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!