Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet, hogy a cigányok csinálj...

Lehet, hogy a cigányok csinálják jól? Mielőtt felszisszennétek, nem vagyok cigánypárti, a kérdés csak elvi síkon fogalmazódott meg bennem.

Figyelt kérdés

Vagyunk ugye mi, magyarok, akik ezerakárhány éve letelepedtünk a Kárpát medencében. Kb 500 évvel később megjelentek az első vándorló cigányok. Akkorra nálunk kialakult egyfajta életmód, és minden attól eltérőt idegennek éreztünk és érzünk ma is. Mint ahogy egy buddhista helyteleníti a keresztényi hitet, mi is helytelenítjük a cigányok gondolkodás- és viselkedésmódját.

De ki a megmondhatója, hogy mi csináljuk-e jól? Dolgozunk, hajtunk, kuporgatunk, megyünk előre éjjel-nappal a céljaink után, megáll bennünk az ütő, ha elveszítjük a munkahelyünket, ők meg nagy ívben tesznek az egészre. Nincs vergődő gondolatuk, nincs a holnaptól való félelmük, nincs előrelátás, jóformán semmi sincs, ami a mi fogalmaink szerint emberré teszi az embert. De ismétlem: a mi fogalmaink szerint. És ha a mi fogalmaink hibásak?



2013. okt. 4. 16:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egész Európában kialakult egy életmód: mezőgazdasági és ipari munka. Mivel csak ebből a munkából (más munkájából) élsz meg akkor is ha kereskedsz, ezért kérdésed értelmetlen. Meghalnánk mindannyian áttérve erre.
2013. okt. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen,ez nagyon jól működne ha csak úgy a földieper mellett teremnbe az autó,rádió,gyógyszer stb.Akor valóban,élhetnénk a cigány életmódot,tehát nem érdekel a holnap,felélem a környezetemet és ha rosszabb az idő,elmegyek máshova.Na ez egy ilyen világban működne is,mert a semmiből lesz nekem árucikkem.Na de a valóságban azt elő kell állítania valakinek/kiknek.

Mintha a természetből kivennénk a termelőket.Egy idejig még el-el lennének a növényevők meg másodlagos,harmadlagos fogyasztók,de egy idő után mind kipusztulnának,mert nincsenek termelők.A termelők vagyunk mi.Mondhatni mi vagyunk az egész táplálékláncuk alján,belőlünk élnek.Ha mi is fogyasztókká válnánk,nem tudnánk mit fogyasztani,és vándorolhatnánk akárhová.


A te filozófiád kicsit hasonlít a hedonizmus extrém formájára.Az élvezetek hajszolása nem működne hosszútávon.


Egyébként:Ha működne magában leteleoedhettek volna és nem kellett volna vándorolniuk.Furcsa mód minden leteleoedett civilizáció a termelő,kuporgató filozófiát vette fel,mert csak az működik.Az ősmagyarok is mondhatni cigány életszemléletet követtek .Ahol épp elüldöztek onnan elmentünk,kerestünk egy nálunk gyengébb népet,vagy leöldöstük és az értékeiket elraboltuk,vagy szolganéppé tettük őket.Aztán mikor letelepedtünk és magunkat kellett fen tartanunk,szépen berendezkedtünk a civilizált viselkedésbe.


Vírus se élhet gazdatest nélkül.

2013. okt. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Ha a magyarok is ezt csinálnák akkor már ennél is nagyobb káosz lenne az országban. Képzeld el senki nem dolgozik csak visz mindenki mindent ami mozdítható egy kis kajáért,

A magyaroknak honfoglalás után nem szabadott volna senkit beengedniük az országba csak az a baj hogy kis nép voltunk nagy helyen így valakiknek dolgoznia kellett... ez egy ördögi kör :S

2013. okt. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Nem a cigányok csinálják jól, hanem mi csináljuk rosszul. Sajnos ide vezetett ez az álszent liberalizmus, amely csak a társadalom élősködőinek kedvez. Nem csoda, hiszen ez is zsidó találmány. Hazajöttek a cigók Kanadából ahol a világ előtt pocskondiázták a magyar népet, erre mi a te meg az én adómból nem a rászoruló magyar embereket segítettük meg, hanem új építésű lakásokat meg új bútorokat vettünk nekik + visszailleszkedési támogatás címen is kiperkáltunk nekik súlyos miliókat. Fogy a magyar, sokasodik a cigány mert rohadt jól élnek nézd meg őket, az átlagos magyar család alig tud ellátni egy gyereket, holott a szülők pedáloznak egész életükben, a cigánynak meg van x rajkója és nézz rájuk olyan dagadtak majd el durrannak. De biztos eljutunk majd arra a pontra is amikor kimondjuk végre ez elég volt. De nem szabad halogatni a dolgot, mert úgy járunk mint a szerbek Koszovóban, viszont ehhez le kell cserélni az egész politikai garnitúrát és eltávolítani a zsidókat a vezetésből....
2013. okt. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
1-es rövid, frappáns, 2-es szépen kifejtve ugyanaz. Értem én ezeket, és nem is ezzel van a gondom. Ugyanis, ha mi ist azt az életmódot követnénk, feltehetően pontosan annyi ember élne a földön, amennyit az el is tud tartani. Tudom, hogy nem lenne autó, nem lenne tán villany se, ilyen vita meg aztán végképp nem lenne, és eszem ágában sincs eme kéynelmekről lemondani. Mint mondtam, a kérdés csak elvi síkon fogalmazódott meg bennem. De még mindig nem vagyok meggyőződve róla, hogy az a helyes, amit mi teszünk. Egy puhány társadalom puhány tagjai, a természetes szelekció nélkül, élünk a magunk kis világában, féltve őrizzük megtermelt javainkat, ha jut rá, évente elmegyünk egy hétre pihenni, 40 fölött mindenféle betegséggel küzdünk...
2013. okt. 6. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!