Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy fogalmazódott meg benned,...

Hogy fogalmazódott meg benned, hogy most már igazán vágysz egy babára? Mit éreztél akkor, amikor elkezdtetek próbálkozni?

Figyelt kérdés

Na és hány éves voltál ebben az időszakban?


Az utóbbi időben egyre jobban nézelődöm gyerekkel kapcsolatos témákban, pl. ha feljövök erre az oldalra, akkor is az az első, hogy végig nézem a gyerekvállalás témakört. Egyre jobban megfognak a kisbabás képek is az interneten, amikor utazok haza felé pedig mindig nézem a kisgyerekeket, amikor meglátok egy aranyos kislányt, kisfiút mindig magával ragad egy jó érzés.

Sokat gondolok rá mikor kellene vállalni, hogy alakulna az életem... Már álmomban is egyre többször jön elő, hogy terhes vagyok, megyek szülni és utána milyen boldogok vagyunk a párommal.


22 éves vagyok, a párom 31, mindig fiatalabb anya szerettem volna lenni és az is bennem van, hogy a párom 31 éves, ha gyereket szeretnénk neki már nagyon ideje lenne, nem szeretném, hogy túl idős legyen.


2013. márc. 5. 22:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, az ösztönök már korán működésbe léptek nálam is. De előbb szakmát, diplomát, nyelvtudást szereztem, majd munkát, aztán lakást vettünk, összeházasodtunk, pénzt gyűjtöttünk a babára és csak így mertünk belevágni a próbálkozásba. 28,5 évesen. Amikor belekezdtünk, egyik hónapban azt éreztem, h nagyon akarom, a másik hónapban azt, h félek.

Egyébként az, h olvadozol egy babafotótól, még nem jelenti azt, h érett is vagy a gyerekvállalásra. Ma már sokmindent számításba kell venni: Kapsz-e majd gyed-et, vagy csak a gyes-t, mit fogsz csinálni, ha az lejár? Van-e munkahelyed, ahová visszavárnak? Sokszor még arra is gondolni kell, h mi lenne, ha egyedül maradnál a babával. Mert nem úgy van már, mint régen, ha egy ffi csinált egy gyereket valakinek, akkor azt gyorsan feleségül vette és éltek, ahogy tudtak.

2013. márc. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Persze nem úgy gondoltam, hogy a semmire. 2 éve dolgozom, a munkahelyem elég stabil, most fejezem be munka mellett a szakmámat is. Ezt a gyerekvállalást sem úgy gondoltam, hogy én majd eldöntöm, és lesz ami lesz, hanem a párommal megbeszélve csak úgy, hogy tudjuk együtt szeretnénk családot alapítani.
2013. márc. 6. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!