Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomásként miért módosítottá...

Diplomásként miért módosítottál pályát, és milyen pályáról milyenre váltottál? Miért választottad annak idején azt a pályát, amit elhagytál és hogyan történt a pályaelhagyás (mikor, hogyan fogalmazódott meg benned és milyen nehézségek voltak)?

Figyelt kérdés
Pályaelhagyásra készülök diplomásként egy teljesen más pályára és érdekelne, hogy akik már végigcsinálták, miért döntöttek a pályaelhagáys mellett. A válaszokat előre is köszönöm.

2013. márc. 6. 17:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Német tanárkodás helyett váltottam német céghez pénzügyesnek. Azóta is pénzügyekkel foglalkozom, amit olyannyira megszerettem, hogy idén jelentkeztem is felsőoktatásba az új szakmámra. Ha felvesznek, 4 év múlva már papírom is lesz arról, amit az elmúlt 6 évben csinálok xD
2013. márc. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És miért döntöttél a pályamódosítás mellett? Anyagi vagy más okokból? Ahogy kiveszem a szavaidból, magát a szakmát időközben szeretted meg, jól értem?:)
2013. márc. 6. 20:37
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, jól látod. A pénz miatt váltottam (kezdőfizetésként több, mint 2x annyit kínáltak), aztán időközben rájöttem, hogy ez igazából sokkal közelebb áll a személyiségemhez, sokkal inkább nekem való.
2013. márc. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt megkérdezhetem, hogy annó miért jelentkeztél arra a német szakra? Szeretted amúgy? A váltás nehéz volt vagy jött egy váratlan lehetőség?
2013. márc. 6. 22:23
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért jelentkeztem rá, mert perfektül beszéltem a nyelvet. Aztán időközben, ahogy tanári szakra jártam, megtetszett a pedagógia része is a dolognak, utána már az motivált. Szerettem. A váltás egyszerű volt, egy ismerősöm panaszolta, hogy nem találnak egy normális embert arra a pozícióra. Miután kiderült, hogy az elvárásoknak megfelelek, a pénz pedig kiváló, gondolkodás nélkül váltottam.


Hozzáteszem, 28 vagyok. Nem tudtam, hogy mi lesz a nekem való se 18 se 22 évesen.. de aztán hozta az élet. Amíg olyan körökben mozgol, ami érdekel valamilyen szinten, amit el tudsz képzelni hosszútávon is, és a körülmények is megfelelőek (keresel annyi pénzt vele, amennyiből meg tudsz élni), akkor váltsál nyugodtan. Az a tapasztalatod, amit addig felépítettél később is segíteni fog, ha mégis inkább visszatérnél.

Aztán pedig tudnék mesélni, hogy mit mivel lehet összekapcsolni.. sose tudhatod, hogy mikor jön jól a múltad, az nem kidobott idő, akkor sem, ha elhagyod a pályád.

2013. márc. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát igen, végülis márcsak olyan szempontból sem kidobott idő, hogy a képzés közben is megtud magáról pár dolgot az ember, ha mást nem, legalább azt, hogy mit nem szeret csinálni:D

De akkor te rögtön a mostani helyeden kezdtél el dolgozni az egyetem után? Ha felajánlanának német tanári állást jó pénzért(jó ez elég meredek:)) akkor visszamennél az eredeti szakmádba?

2013. márc. 7. 09:45
 7/7 anonim válasza:
Én is egy más pályára készülök váltani, 32 éves vagyok (Mondjuk, az a fajta 32 éves nő, akit sokkal fiatalabbnak szokta nézni.) Pedagógus pályát módosítom egészségügyre -talán nem annyira meredek, mintha tűzoltó akarnék lenni, vagy rendőr. ...
2015. jan. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!