Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mennyire kóros,...

Szerintetek mennyire kóros, ha 30 fölött sem tudom az (verbális) agresszív embereket kezelni, és nem merek nekik visszaszólni?

Figyelt kérdés
Már a pszihiátriára kerültem ,annyira szégyelltem ezt a hiányosságom.Önostorozom most is sokat,és gyakran van bűntudatom a ,,gyávaságom" miatt.Gyógyszert is kellene szednem,de most felfüggesztettem,mert akkora a feszültség bennem.Jártam sokat pszihológushoz,mégis félek ha elmegyek dolgozni,az agresszív embereknek leordítanak ,megaláznak.A környezetem szerint nem vagyok önbizalom hiányos,és a pszihológus sem lát annak.Tesztek sem mutattak ilyesmit.Mindig az jön ki,hogy normális vagyok.Szerinte nem csak önbizalomhiánytól lehet valaki ilyen.Mikor bekerülök ilyen szituba,akkor olyan erős,és mély szorongást élek meg,hogy az leírhatatlan,és inkább ,,behódolok" mielőtt összeesek.Ha egy erőszakos ember alpárian beszél velem,vagy ,,megkér" álljak arrébb,akkor inkább arrébb megyek ,mert nem tudom legyőzni.Nem akarom,hogy még rám ordítson jobban. Sőt ugyanúgy szépen beszélek vele ,mint mással.Ellenkező esetben én húzom a rövidebbet,és ezt megtanultam,főleg,ha sietnem kell valahova.(pl.nem megyek arrébb,amíg nem kér meg szépen.)Persze ,ha kell neki valami ,akkor nem adok.
2013. okt. 6. 07:06
 1/3 piriiiiii ***** válasza:
89%

Az, hogy nem szólsz vissza az agresszív embereknek, szerintem azt nyilvánítja meg, hogy a koponyád belsejében lakozik agy. Agresszív idiótákkal beszélgetni öngyilkosságnak minősül a szememben.

Egyébiránt teljesen érthető, nem kell a barmokkal foglalkozni.

Viszont, amit írtál nem jó, mert akkor nem igazán érzed, hogy az embereknek mennyire egyformák a jogaik, attól függetlenül, hogy 500 millióval gazdagabb-e, hogy tud-e bunkó módon beszélni, milyen családi hátterrel rendelkezik, ad-e a külsejére valaki, és sorolhatnám... MINDEN ember egyenlő, még a rend őrei, a politikusok, a katonák, az egyszeri bolti eladók, az országfők, a királyok és hercegek is.

Becsüld meg önmagadat. És ha van egy belső tartásod, amit mindenki lát (de nem azért, mert úgy mutatod ki, hogy Te is agresszív leszel, és visszapofázol), akkor nincs baj, mert nem győzték le a belsődet az emberek. Pedig jó ha tudod, hogy az emberek naponta gázolnak át mások lelkein.

2013. okt. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
De hát ez csak intelligenciára vall, normális ember így viselkedik. Nem értem mi a probléma. Kerüld az olyan helyeket, ahol ilyen emberek vannak. Nekem egyszer volt ilyen munkahelyem, egy hónap után szó nélkül elmenekültem. Próbálj bekerülni normális közegbe, mert ez lenne a megoldás.
2013. okt. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Iratkozz be valami kemény küzdősportra, nyomd néhány évet ,aztán ha valaki beszól akkor leütöd mint a büdösszart :D De ha nem is ütöd le egyből ,ami ugye nem jogos, akkor is meglesz benned annyi tartás ,hogy nyugodtan visszaszólj ,mert mit tud csinálni? Ha ő támad előbb akkor meg már önvédelem.
2013. okt. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!