Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » "Mi kell a sikeres élethez"?...

"Mi kell a sikeres élethez"? Nem tudom miért voltak ezen ennyire meglepődve.

Figyelt kérdés

Etika órán. arról beszéltünk, hogy mi kell a sikeres élethez , hogy nagyra vigyük, ezt le kellett írnunk a füzetbe, és elmondani. Mindenki olyanokat mondott, hogy

- jólneveltség

- diploma

- szakma, meg ilyenek...

Én ezeket írtam le:

-pénz

-kegyetlenség

-haszonbarátság

-megfelelő kapcsolatok

-rafináltság.

Meg kellett őket indokolnom amik az alábbi érveim voltak:


Pénz: Ha valaki vállalatot akar alapítani, annak hivatalossá tétele is, eléggé sokba kerül, ezen kívül, a vám, adó, és ha az apeh is talál valami gikszert, ezenkívül, az alkalmazottak fizetése, + ha valakinek cégháza is van, annak is van kiadása.


haszonbarát: Ki kell használnunk az embereket, hogy a csúcsra jussunk, ha nagyobb bevételt akarunk magunknak, kell egy olyan ember, akit ha kell, nagyon támogatunk, de a cél érdekébe, a földbe tiporunk, így juthatunk fel a csúcsra.


megfelelő kapcsolatok: Az üzleti világba kellenek kapcsolatok, pl: árfolyam emelkedések, és stb...


rafináltság: Mindig ki kell ügyeskedni, hogy mit kell, hogyan csinálni, ha kell hazudni is kell, az ügy érdekében.


kegyetlenség: Arra csak ennyit mondtam: "Az élet kegyetlen , nekünk is annak kell lenni."


Nagyon megvoltak lepődve, de én csak a reális gondolataimat mondtam el. Aki túl "jó kislány/ jó kisfiú a munkában azt csak kihasználják...


Mi a véleményetek? Lehet túl durva voltam? Szerintem ilyen az élet, nem kell áltatni, tudom hogy a tanár is az olyat várta el, hogy diploma, meg ilyenek... De nem ilyen sajnos a való élet.


13/F



2013. okt. 6. 08:48
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

Ahhoz nem kell se kegyetlennek, sem számítónak lenni, hogy valaki sikereket érjen el, még pénzre sincs feltétlenül szüksége eleinte, elég ha jó kapcsolatai vannak, de azt is lehet szerezni. A legfontosabb, hogy szorgalmad legyen és a tehetség sem hátrány, de csak az utóbbival nem viszed semmire.

Én így látom a dolgokat.

2013. okt. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Szerintem a te munkádhoz viszonyítottál. De szerintem az üzleti élethez, ezen alapok nélkül, nem lehet a legmagasabbra jutni...
2013. okt. 6. 08:57
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Egyet kifelejtettél: célszerű mindezeket eltitkolni! :-)
2013. okt. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látszik te vagy az egyetlen öszinte ember az osztályban. De azért fura lenne ha etikaórán olyat tanitanának amiket te irtál. Tényleg 13 éves vagy? Hihetetlen.
2013. okt. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Tudom, hogy célszerű eltitkolni, de tudtam, hogy mindenki olyanokat mond, amik nem (teljesen) a való életet jellemzik, de akkor is, muszáj volt elmondanom, az ÉN véleményemet, és kissé felnyitni a szemüket, hogy lehet, hogy arra a Nike cipőre a szülei 1 hónapos fizetésük beletelt, és alig tudják kifizetni a számlákat, de az élet szép, ha jól tanulok minden jobb lesz stb... De sajna nem így megy az élet...:/

2013. okt. 6. 09:18
 6/29 A kérdező kommentje:

Elnézést, utolsó előttinek írtam akkor...:-)


#3:

Igen, 13 éves vagyok. Az etika órán kéne felkészíteni minket, gyerekeket az a való világra, de csak hazugsággal tömik a fejünket, az jobb netalán?

2013. okt. 6. 09:21
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Etika órán azt tanitják nektek, mi az erkölcsös és nem azt,hogy mi a hasznos.
2013. okt. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Jó névmemória!

Az összes sikeres barátom közös vonása a hihetetlen névmemória.

Tényleg nem annyira fontos az elején a pénz...

A következő a képesség amivel hazudni tudnak. Szemrebbenés nélkűl lehszudják a csillagokat az égről.


Végűl pedig a karizma. Az összes sikeres barátomnak megnyerő karizmája van. Bárhol bárkivel jóban tudnak lenni!

2013. okt. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Az erkölcs az is, hogy nem hazudunk #4-s. ;) A tanárom meg látta, hogy igazam van, én meg csak a tényeket ábrázoltam. Lehet, hogy valaki a saját szakirányában nem kellenek ezek a feltételek, de én az üzlet iparban ezeket vettem észre, legalábbis nagyobb vállalatok vezetőinél.

És nem filmekből láttam ilyeneket, apukám is cégvezető, én meg megakarom tanulni ezeket, és látom, hogy a többi cég főnöke, is ezen elvek szerint élnek.

2013. okt. 6. 09:28
 10/29 A kérdező kommentje:
#8-s: Itt kezdődik a rafináltság... Apukám is szemrebbenés nélkül tud hazudni, amit szerintem eléggé nehéz megtanulni. És akkor mondjuk úgy, hogy kezdő tarifa...
2013. okt. 6. 09:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!