Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A pszichiáterek munkája...

A pszichiáterek munkája mennyire sikeres?

Figyelt kérdés
Úgy értem, gyógyszerekkel vagy bármilyen módon mennyi az esély hogy "meggyógyítsák" a beteget? Ez egyáltalán olyan munkának számít mint a többi orvosi terület?
2013. aug. 24. 23:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Néha hosszú évek telnek el, mire egy beteg sok gyógyszer kipróbálása után végre kigyógyul a pánikbetegségből vagy a szociális fóbiából pl. Ismerek olyat, aki bogyókkal együtt tünetmentes, és nincsenek pszichotikus tünetei.

De én úgy látom, hogy sok emberrel pl. nem tudnak mit kezdeni. Én nem orvos vagyok, hanem pszichiátrhez járok, és a szorongásos zavarom semmit sem csökkent 15 év alatt. Hiába a pszichoterápia, naplóírás, gyógyszerszedés, semmi eredmény. Sokszor nem is reagál a doki, ha én arról írok a naplóba, hogy meg akarom mérgezni magam, vagy ha megemlítem, szinte halálfélelmem van, ha kocsiban ülök, mióta karamboloztunk a barátommal. Szerintem a depresszióval meg a szorongással szinte semmit sem tudnak kezdeni.


Természetesen ugyanolyan munka, mint a többi orvosi terület.

2013. aug. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Nyilván függ a betegség típusától, az okától, hogy mennyi idő után fordul segítségért a beteg, és hát az adott orvostól is függ. Sok esetben nagy segítséget jelentenek, máskor sajnos sikertelenek. Ők is csak orvosok, nem csodatevők.
2013. aug. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
2013. aug. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%
a nagy része csak a betegen múlik
2013. aug. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%
Attól fugg, hogy milyen a betegség... de amondo vagyok, hogy egy idő után a pszichiáternek is pszichiátere lessz...
2013. aug. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Alaque ***** válasza:
100%
A tézisből kiindulva, miszerint érzelmi probléma miatt drogozni olyan, mint csonttörésre fájdalomcsillapítót szedni, a pszichiáterek munkája meglehetősen sikertelen, felületi és fölösleges.
2013. aug. 25. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!