Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnék változtatni...

Hogyan tudnék változtatni ezen a tulajdonságomon?

Figyelt kérdés
Nem vagyok képes dolgokról hosszan mesélni bármennyire is akarok, röviden, tömören, fogalmazok, ennek persze vannak előnyei is, de például 1 az 1 beszélgetéskor nem a legjobb emberi tulajdonság a gyors és rövid válaszadás. Esetleg tudtok valamilyen módszerről amellyel fejleszthetném a "mesélőkémet"?
2013. okt. 13. 15:49
 1/7 anonim ***** válasza:
olvasás?
2013. okt. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Próbálj magadnak írogatni (akár saját történeteket, akár naplószerűen) és ilyenkor törekedj a változatos szóhasználatra és a nagy terjedelemre. Fogalmazz sokat, ha van szabad időd. pl. ezért helyett ennek következtébent mondj vagy valami, hasonló hosszabb kifejezést keress. Valamivel ettől hosszabb is lesz és jóval értelmesebbnek, műveltebbnek könyvelnek el. Ha már tudod miről akarsz mesélni előtte gondold végig, hogy hogyan is történt és ha nagyon hosszan szeretnél mesélni írd le a környezetet is és apróbb dolgokat is, amikre felfigyeltél.
2013. okt. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Olvass sokat és "gyakorolj" neten.Keress valakit akivel beszélgethetsz(chat vagy vmi).
2013. okt. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is ajánlom az írást, bár ennek árnyoldala is van. Én körülbelül azóta írogatok, hogy megtanultam olvasni, és semmit nem bírok röviden megfogalmazni, egyfolytában sokszoros összetett mondatokban beszélek, úgy, hogy a végét már senki se bírja kivárni, szóval halálra untatom/idegesítem a hallgatóságomat. :D
2013. okt. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, az olvasás nem igazán segített rajtam, naponta olvasok 1-2 óra hosszát. :/
2013. okt. 13. 16:06
 6/7 A kérdező kommentje:
Az írással megpróbálkozom, hátha.. :)
2013. okt. 13. 16:07
 7/7 anonim ***** válasza:
Próbálkoztál is az írással? Bevált? Érdekelne a véleményed, mert én is hasonló helyzetben vagyok, mint te.
2014. jan. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!