Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért megvetendő az, ha...

Miért megvetendő az, ha valaki tisztában van a képességeivel?

Figyelt kérdés

Miért kövezik meg egyből azt, aki egy anonim oldalon le meri írni, hogy intelligensebb, vagy műveltebb, vagy szebb, vagy jószívűbb az átlagnál?

Vagy adott esetben, ha rákérdeznek, hogy mondja el a jó tulajdonságait, akkor miért megvetendő, ha ezek közül felsorol valamit? Miért vált ki unszimpátiát az, ha valaki reálisan tisztában van a képességeivel? A jókkal és rosszakkal egyaránt. Miért keverik ezt össze a beképzeltséggel?

Ugyanis nem arról van szó, hogy kinyilatkoztatja a magáról alkotott véleményét a világba, hanem csak szimplán vállalja, ha kérdezik/szóba kerül.

Miért kell egyből beképzeltnek titulálni ezért valakit, amikor ő éppen úgy fel tudná sorolni a rossz tulajdonságait is, de ettől függetlenül tisztában van az erényeivel is!


Sherlock Holmes mondta (vagyis Sir Arthur Conan Doyle írta), hogy ha valaki nincs tisztában az erényeivel, az éppen annyira rossz, mintha többet képzelne magáról.


2013. okt. 14. 13:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Te írtad ki a kérdést a másik kategóriában?


Nem ez a megvetendő, hogy valaki tisztában van a képességeivel. A stílusból lehet leszűrni, hogy annak az illetőnek valós önképe van-e vagy csak azt hiszi, hogy ő intelligens - és ha a stílusa olyan, hogy arra utal, hogy csak kérkedik a semmivel, akkor bizony le fogják őt szólni.


Én is beleestem már ebbe a hibába, hogy szinte mindenkinél intelligensebbnek képzeltem magamat és szerettem is ezt hangoztatni (leginkább itt, élőben nem), de azóta rájöttem, hogy azért nem így van, és visszavettem kicsit. (Ha rosszabb kedvem van, azért most is tudok túlzásokba esni.)

2013. okt. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
de könyörgöm, egy anonim oldalon hadd vállalja már őszintén és akármilyen stílusban a véleményét az ember! éppen ez az, az anonimitás az, ami ezt megengedi és kizárja a beképzeltséget, tekintve, hogy nem névvel vállalja az illető. itt a sok okos meg egyből az itteni stílusból következtet arra, hogy a való életben milyen az író. ha ez nem ostobaság, akkor semmi.
2013. okt. 14. 13:55
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az anonimitás miatt pont hogy a valódi éned látják itt az emberek, nem azt a képet, amit a valóságban mutatsz. Lényegtelen, hogy tudják-e ki vagy, vagy sem.
2013. okt. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennek a kérdésnek kb ez a harmadik megfogalmazása. Kb a harmadik mondat után lehet tudni, hogy Te voltál a másik két kérdésnél is a kérdező.


Be kellene látnod végre, hogy nem lesz más az emberek véleménye csak azért, mert máshogy teszed fel a kérdést. A kérdés attól ugyanaz marad, és a válaszok is.


Nehéz lehet elfogadni, hogy neked kell elsősorban változtatnod, de hát ez van.

2013. okt. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

nem mondtam, hogy nem én írtam ki, de annak a kérdésnek köze sincs ehhez, csak a kapott válaszoknak.


senki sem úriember és úri nő a mindennapi álarc mögött. mindenkinek van véleménye, amit ha a hétköznapokon nem is vállalna, mert jól nevelt, anonimitásában szívesen kimondja.

2013. okt. 14. 14:04
 6/10 anonim ***** válasza:
Az nem megvetendő, ha valaki tisztában van a képességeivel, de nem mindegy hogyan fejezi ki magát. Ha pl. én azt mondom, hogy szerintem eléggé intelligens vagyok, az emberekből nem vált ki semmilyen érzelmet.. ha valaki tényleg az, nem is kell bizonygatnia, mert a beszédéből, írásából észre lehet venni.. Ha viszont azt mondom, hogy én szerintem intelligensebb vagyok az átlagnál, az emberek tényleg rossz néven veszik, mert ez olyan, mintha azt állítottam volna, hogy intelligensebb vagyok, mint "Te.. ( ha a nagy átlagról van szó, a legtöbben oda sorolják magukat). Annyi a lényeg, hogy ha ki szeretnéd hangsúlyozni az erősségedet, akkor mondd ki, hogy te ilyen és olyan vagy, de sose azt, hogy ilyenebb és olyanabb vagy mint más.. A legjobb persze az, hogy ha az emberek személyesen meg tudják tapasztalni az erényeid.. az sokkal többet ér, mintha neked kéne bizonygatni.. persze ez nem minden esetben lehetséges, ilyenkor csak szimplán el kell mondani, ahogy fent is írtam.
2013. okt. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a korrekt választ! igazán jól megfogalmaztad és igen, így már érzem a különbséget és megértettem, hogy miért volt ellenszenves a kijelentésem. tehát én intelligens nek vallhatom magamat, de nem intelligensebbnek az átlagnál. megszívlelendő, nagyon szépen köszönöm. én értékelem az építő jellegű kritikát!
2013. okt. 14. 14:34
 8/10 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy. A hülye is okosnak hiszi magát, és az okos ember is. A hülye is megsértődik, ha valaki okosnak képzeli magát, és az okos is. Nem mindegy?
2013. okt. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Szociálpszichológiai szempontból az ész van a legjobban elosztva, mivel mindenki azt hiszi, hogy neki egy kicsit több jutott. Ergo kevés az olyan ember, aki azt mondja, hogy Ő márpedig átlagon aluli intelligenciával rendelkezik.

Szerintem nem baj az, ha tisztában vagy a képességeiddel, sőt még akkor sem baj, ha van egy kis egod. Ez magabiztosságot, pozitív énképet és önbizalmat ad az élethez. Általában az ilyen emberek egyben talpraesettek is, és így nagyon szépen megállják (és megállod) a helyed az életben.

Ugyan akkor ne feledd az örök közmondást: "Hagyd, hogy az emberek okosabbnak higyjék magukat nálad".


Am. a legreálisabb énkép a kutatások szerint többnyire csak a depressziósoknál jelenik meg.

2013. okt. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én sajnos egy egoista majom vagyok, és tudom, hogy az erényeimet nem nekem kellene mondanom, hanem nektek kéne észrevennetek! Ha mondanom kell, az régen rossz. Az meg, hogy ki minek hisz, megint lényegtelen, mert nem befolyásoló tényező, hogy mit gondolsz rólam. Szóval a pozitívumok sorolása mindig* az egoizmus csúnya oldala. A jó oldalát meg cselekedni kell szerintem. :)
2013. okt. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!