Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért baj az általánosítás?

Miért baj az általánosítás?

Figyelt kérdés

Jólnevelt kisgyerek voltam, de amikor az óvodában-iskolában a többiek rosszalkodtak, és az óvónéni/tanítónéni általánosan az egész osztályt leszidta miattuk, akkor én is rosszul éreztem magam mindig. Azután anyukám elmagyarázta a régi mondást, miszerint akinek nem inge, ne vegye magára. Azóta is ebben a szellemben élem az életem, és szerintem eszméletlenül logikus is. Ha valaki kijelenti, hogy a nők hülyék a számítógépekhez például, nem kapom fel habzó szájjal a vizet, hogy de én nő vagyok, és én igenis értek hozzá. Nem ingem, így nem veszem magamra.

Manapság millió helyen látni, hogy meglett, érett felnőttek, sőt, elvileg tapasztalt meg bölcs idősek is rögtön visítanak egy-egy általánosításkor. Kérdem én, miért? Nem teljesen egyértelmű, hogy ha én tudom, hogy az az adott dolog rám, meg XY ismerősömre nem vonatkozik, akkor nem háborodok fel rajta?


2013. okt. 15. 17:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert idióták azért.Azért mert mondjuk 5000nőből 4995nem ért a számitógéphez,rögtön azaz 5kezd el visitani,de azért a többi 4995 kikéri magának holott gőze nincs hozzá,de ne csak erről legyen szó hanem mondjuk a vezetésről stb,bekéne látni hogy nagy %-ban ez igyvan,aki megmondjuk extra profi az kikérheti magának hogy ő igenis kivétel,de akkor mutassa is meg.
2013. okt. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A vezetéssel csak azért nem példálóztam, mert azt pont én sem tudok :) Bár, mivel félek is tőle, nem is akarok megtanulni, nem úgy, mint sokan, akik nagynehezen sokadik próbálkozásra mégis megcsinálják a jogsit, mert az milyen menő, ha ő nő létére vezet.

Viszont anyám a tipikus példa erre: még férfiakhoz képest is nagyon jól vezet, mégis, ha feljön, hogy a nők nem tudnak vezetni, már habzik a szája. Holott pont ő tanított engem is arra, hogy ha nem igaz rám, ne foglalkozzak vele...

2013. okt. 15. 17:48
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Na igen... Én cigány vagyok, és gondolom nem kell magyaráznom, hogy mennyire népszerűek a cigányok úgy általában (aminek van azért alapja is, legyünk őszinték). Ha én minden általánosítást kikérnék magamnak, más egyebet se csinálnék egész nap. Úgyhogy nagy ívben lesajnálom az ilyen megjegyzéseket. Az viszont fel tud húzni, amikor jön ez a kínos mondat, hogy: jaj, ne haragudj, de tudod, hogy téged nem is tartalak cigánynak. Hát engem csak tartson mindenki cigánynak, mert az vagyok. Az már más kérdés, hogy tanulok és dolgozok, és nem szültem három gyereket 14 éves koromban...
2013. okt. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
3.tökéletesen megfogalmazta!
2013. okt. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem mindenkire igaz az általánosítás.
2013. okt. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Te utolsó... Nem mondod? :D

Pont ez a lényeg, hogy nem mindenkire igaz, és ezt marhára tudja mindenki, annyira logikus, hogy ha nem rám tartozik, nem veszem magamra...

2013. okt. 16. 08:37
 7/7 anonim ***** válasza:

Igyekszem elkerülni az általánosítást, pontosan azért, mert tudom, hogy a legtöbb embert ézékenyen érint. Ugyanakkor én is úgy vagyok vele mint te, hogy soha még egyszer sem kaptam fel a vizet ha valaki pont olyan csoport vagy tulajdonság alapján általánosított negatív véleménnyel amibe én is beletartoztam. Mert ha igaz volt rám akkor max nem értettem vele egyet, ha nem nem volt igaz rám, akkor nem is foglalkoztam vele.

Ez azért van, mert vannak érzékenyebb meg kötekedősebb emberek, meg vannak akik lazábban gondolkoznak, könnyebben túllépnek dolgokon.

2013. okt. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!