Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vannak itt INTJ-k? Lenne...

Vannak itt INTJ-k? Lenne néhány kérdésem hozzátok.

Figyelt kérdés

Mi a foglalkozásotok? Illetve mivel szeretnétek foglalkozni?

Mi a hobbitok?

Mi a véleményetek a művészetről, mennyire fontos számotokra, hogy így fejezzétek ki magatokat? Milyen zenét, filmeket, festményeket, etc. szerettek?

Hogy álltok a családalapításhoz? Akartok gyereket/gyerekeket?

Hány barátotok van, mennyire könnyen tudtok beilleszkedni egy társaságba?

Mennyire megy könnyen az ismerkedés az ellenkező nemmel? Mennyire könnyű nektek párkapcsolatban élni? Hogy viszonyultok a "romantikázáshoz"?

Mi a legeslegidegesítőbb emberi tulajdonság szerintetek? Az amitől legszívesebben a falnak mennétek (vagy annak vezetnétek az illetőt:D)?

Végül: hány évesek, és milyen neműek vagytok?


Mivel én is INTJ vagyok, viszont nem találkoztam még ilyen emberrel, érdekelnének, hogy a "társaim" milyenek, hogy viszonyulnak a fent említett dolgokhoz.

22/N


(Igen, tisztában vagyok vele, hogy ez csak egy teszt, mindenki egyedi személyiség, etc., így tehát aki csak erre szeretné felhívni a figyelmem, kérem ne válaszoljon. Ez csupán kíváncsiság, és igen, UNATKOZOM:D Továbbá az se kommenteljen feleslegesen, aki nem tudja, mi a hangyaboka az az INTJ>google.hu. Köszönöm.)



2013. okt. 15. 21:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

- villamosmérnök.

- a hobbim ugyanaz :), meg a bicajozás. A hobbitok kis manók valamelyik filmben.

- művészetben az eredeti dolgok tetszenek, amikor valaki őszintén műveli és belülről jön. Számomra inkább az a művészet, amit ilyen módon létrehoz valaki, nem az, amit megnézünk a múzeumban. Utóbbi is lenyűgöző tud lenni, de nem igazán tudok lelkesedni érte. Mindenki lehet kicsit művész, aki kreatív és önálló ötletei vannak, amelyekben van valami tartalom és minőség. Filmek: egyrészt ami megmozgatja a fantáziámat a jövőre vonatkozóan, tehát általában sci-fi, másrészt olyanok, mint Sergio Leone és Martin Scorsese.

- családot, gyereket akarok.

- kevés barátom van, és nem tudok olyan társaságról, amelybe be akarnék illeszkedni.

- az ismerkedés valakivel megy, valakivel nem, de nem is vágyom mindenkivel ismerkedni, csak olyannal, aki illik hozzám. Egy normális párkapcsolat számomra megnyugtató. A romantika jó, de gyertyafényes vacsora-szintű dolgok nem kellenek, az nekem túl mesterkélt.

- a túlzott és alaptalan magabiztosságot utálom, főleg ha szűklátókörűséggel párosul. Meg általában utálom a kommersz dolgokat is, de minimum közömbösek számomra.

- 37F

2013. okt. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%
És te hogyan viszonyulsz a fent említett dolgokhoz?
2013. okt. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%

Munkanélküli, melót kereső.

Foglalkozni bármivel szeretek, csak érezzem, hogy van értelme annak, amit csinálok. Nem a pénz hajt, hanem az értékrend utáni "vágy".


Hobbik: amivel aktívan foglalkozom, az a pszichológia, fotózás, hobbielektronika, és a csencselés.


A művészet helyes definiálása számomra elengedhetetlen, ezért a "kamu művészeket" elkerülöm (felidegesítenek picit), az igaziakra meg úgysem kell felnéznem, mert nem azért csinálják, hogy elismerést kapjanak. :) Csak simán inspirálnak, motiválnak a tetteikkel.

Minden amit csinálok, szeretek maximálisan jól, ez már szerintem művészi dolog. :D


Zenék: minden ami jó! (vegyes: classic, electro, hard, rock, rap, etc...)

Filmek: Amik megmozgatnak, amik sokkolnak (nem horror), amik letaglóznak valamivel.

Festmények:

[link]

Ami mögött van valami "több". (hitler festészete is ilyen számomra)


Család: Szeretnék valakinek mindenképpen a példaképe lenni. :)


Nagyon könnyen illeszkedek a társaságokba, mert jól alkalmazkodom.


Nehezen megy az ismerkedés az ellenkező nemmel, ellentétes módon a beilleszkedési "gyorsaságommal". :)


Nagyon szeretek romantikázni, ami átcsaphat a giccses mivoltja miatt viccelődésbe, de az alap jellegét nem rontja el, hogy "csak neki vagyok ilyen hülye, hogy romantikázzak". :D


A legidegesítőbb emberi tulajdonság a nyomulás, akaratoskodás, hazudozás (magunknak is), és a figyelmetlenség.


22f


Te jössz kedves kérdező! :) Te hogy viszonyulsz ezekhez?

2013. okt. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

-Foglalkozás: Mérnökként végeztem de jelenleg a környezettechnológia / területfejlesztés / innováció irányába tartok mint egyetemi mesterszakos hallgató. Helyi és EUs szervezeteknél vagyok vezető pozícióban, illetve van egy saját innovációs start-upom egy indiai és egy belga sráccal Afrikában. Hosszú történet. Élem világom.

- Hobbi: környezetvédelmi kutatás és problémamegoldás, rengeteg utazás, társasjátékok és számítógépes játékok

- Művészetek: korlátolt dózisban nyitott vagyok rá, de hamar besokallok. Folk/rock zenét hallgatok mostanában, és eléggé mozifüggő vagyok, heti szinten járunk valamit megnézni baráti társasággal és barátnőinkkel. Ideiglenes kiállításokra általában elrángatnak.

- Szeretnék családot és gyerekeket, bár jó lenne még pár év szabadság

- Van egy baráti keménymag 5-6 emberrel, de többszáz olyan barátom van világszerte akivel bármikor elmennék inni egyet (ha épp nem tiltja a vallásuk). Elég nyitott vagyok ilyen téren. Viszont napokon át tartó szocializálódást nem bírom.

- Csajozás nem ment könnyen, nem is volt sok barátnőm a jelenlegi párom előtt, akivel nagyon jól érzem magam és kiegészítjük egymást évek óta. Ő a legjobb dolog ami történt velem mióta az eszemet tudom.

- Az önbizalommal párosuló butaság

- 25, F

2013. dec. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:

/me kézfeltartással, fegyelmezetten jelentkezik.


>> Mi a foglalkozásotok?

Írok, szakfordítok, honlapokat dizájnolok.


>> Illetve mivel szeretnétek foglalkozni?

Ideje lenne visszamenni egyetemre, elméleti fizikát vagy biokémiát vagy hasonlót tanulni.


>> Mi a hobbitok?

Bűnügyek, természetjárás, linux, C (tényleg csak hobbi szinten, nagyon pancser vagyok még), természetfotózás, harci repülőgépek és még millió másik dolog.


>> Mi a véleményetek a művészetről, mennyire fontos számotokra, hogy így fejezzétek ki magatokat?


Az igazi művészetet nagyra értékelem, a művészieskedő pózokban előadott önimádatot nem bírom. Azt nem tudom, hogy művészetnek tekinthető-e, amikor megpróbálom kiadni magamból a frusztrációimat versírással, vagy történetek írásával, mindenesetre önkifejezésnek önkifejezés.


>> Milyen zenét, filmeket, festményeket, etc. szerettek?


JÓ zenét. Ami lehet akár klasszikus - barokk és reneszánsz az abszolút kedvencek -, vagy blues, soul, vagy folk, vagy rock, vagy metal, vagy elektro, vagy trance, vagy ambient...


>> Hogy álltok a családalapításhoz? Akartok gyereket/gyerekeket?


Nem repesek a gondolatért. Holott elvileg a "biológiai órának" már régen csörögnie kellene, ha csakugyan létezne ilyen.


>> Hány barátotok van, mennyire könnyen tudtok beilleszkedni egy társaságba?


Nagyon kevés. Nehezen.


>> Mennyire megy könnyen az ismerkedés az ellenkező nemmel?


Felemásan ment mindig.


>> Mennyire könnyű nektek párkapcsolatban élni?


Ez a partnertől is nagyban függ!


>> Hogy viszonyultok a "romantikázáshoz"?


Attól függ, mit értesz ez alatt. Elegáns étterem, gyertyafény meg rózsacsokrok nagyon nem begyere. Kint az erdőben romantikázni és megpróbálni nem megfagyni a fenséges csillagos égbolt alatt, miközben egymást melegítjük és esetleg vodkázunk, nagyon begyere.


>> Mi a legeslegidegesítőbb emberi tulajdonság szerintetek? Az amitől legszívesebben a falnak mennétek (vagy annak vezetnétek az illetőt:D)?


Felületesség, képmutatás, álintellektuális okoskodás (önálló gondolatok nélkül), agymosottság, nyikorgó őskonzervativizmus.

A saját hülyeségemtől is a falnak tudok menni sokszor.


>> Végül: hány évesek, és milyen neműek vagytok?


34/N

2014. jan. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
100%

-tanuló vagyok, középiskolás, és az egészségügyben szeretnék majd dolgozni.

-nincs különösebb hobbim. zenehallgatás, olvasás.

-zenei ízlésem vegyes, nem vagyok muzikális alkat. rajzolni szeretek, bár a művészetek nem érdekelnek különösebben.

-egyenlőre idegesítenek a gyerekek, de idővel majd biztos szeretnék.

-igaz barátom nincs egy se. nehezen ismerkedem, bizalmatlan vagyok, és zárkózott.

-nehezen megy az ismerkedés ellenkező nemmel

-nem élek párkapcsolatban, nem is éltem soha, egyenlőre minden romantikus dolgot nyálasnak találok.

-értetlenség, beképzeltség, de még tudnám sorolni.

-16 éves lány vagyok

2014. jan. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%

Én tanuló vagyok, középiskolás, informatika szakon, programozó szeretnék lenni vagy esetleg mérnökinformatikus.

Én egyszerűen imádom a művészetet, sajnos nincsen nagy tehetségem a rajzoláshoz, festészethez de imádok ennek ellenére rajzolni, zene terén leginkább a rockot és metált hallgatok, mellé jöhet egy kis klasszikus, vagy egy jó rapp szám, nos, filmek terén a romantikust és a háborúst nem szeretem, a vígjátékok, paródiák, akció, fantasy..stb filmek mind jöhetnek, és olvasni imádok és fizikázni, nagyon érdekel a kvantumfizika, sajnos nem sok időm jut rá iskola mellett,

Nem igazán szeretnék gyereket, sose szerettem igazán volna, de később lehet máshogyan fogok erről vélekedni. Számomra kicsit ijesztően hangzik az, hogy elkötelezzem magam egy ember mellett.

Van egy jó pár barátom, sosem értettem hogyan bírnak ki engem. Fiúkkal sokkal jobban ismerkedem mint lányokkal.

Az ismerkedés régen nagyon nehezen ment, most már kicsit könnyebben megy, de attól függ kivel kell ismerkednem.

Párkapcsolatok terén mindig visszahúzódó és elutasító voltam, persze még fiatal vagyok és korainak tartom ezt.

Egyenesen utálom a romantikát, az érzelmekről beszélni..stb. Nekem jobban tetszik egy túrázós, sétálós közös program mint egy összebújós este.

Egyértelműen a kétszínűség, és a hazudozás, ettől a kettőtől rosszul vagyok.

15 éves vagyok, és lány

2014. jan. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ! (Bocs, hogy csak most válaszolok)

Jó és érdekes volt olvasni a válaszaitokat, rengeteg dologban egyezünk, ami az érdeklődési kört illeti.


Tehát én:

Mi a foglalkozásotok? Illetve mivel szeretnétek foglalkozni?

Jelenleg állást keresek, jövőben szeretnék saját antikvitást régi könyvekkel, fegyverekkel, néhány különlegesebb tárggyal.


Mi a hobbitok?

Régiségek, olvasás főként (ahogy 34/N is íta) bűnügyek, kriminálpszichológia, pszichopatológia, pl. sokáig akartam elmegyógyintézetben dolgozni.

Én is szeretek írni, főleg krimit, de tervezem (minő meglepetés), hogy mentálisan beteg emberekről írok könyvet, "meginterjúvolnám" őket, közölném a műveiket (főleg olyan mentálisan beteg emberekkel akarok foglalkozni, akik egyben művészek. Vagy normál állapotukban alkotnak, vagy rohamaikban.

pl.: [link]

Fotózás szintén, festegetés (művészi értéke nincs, de szeretem kiadni magamból így az érzelmeket, örökké kavargó gondolatokat), zenehallgatás.



Mi a véleményetek a művészetről, mennyire fontos számotokra, hogy így fejezzétek ki magatokat? Milyen zenét, filmeket, festményeket, etc. szerettek?

Imádom a művészeteket. "Őrült" művészek alkotásait főleg, akár zenében, festményben. Kedvenc stílus talán a szürrealizmus, de itt is mindenevő vagyok, csak minőségi legyen (ne 2 ecsetvonás, amit mindenki dicsér, és egy csomó badarságot belebeszélnek). Zenében szintúgy mindenevő vagyok, csak értelmes legyen a dalszöveg, és rendesen megkomponált a zene. Klasszikusban Pergolesi nálam a befutó, egyébként a főbb vonulat nálam a viktoriánus-goth, steampunk/clockwork zene, metal összes műfaja, jazz, stb, stb.

Filmekben az elgondolkodtató, megrázó filmeket szeretem, pl. Magdolna nővérek, vagy az Eraserhead, és hasonló szürrealista filmek.


Hogy álltok a családalapításhoz? Akartok gyereket/gyerekeket?

Régen (tinédzserkoromban) szó szerint utáltam a gyerekeket, de olyan 19-20 éves korom óta egyre inkább kedvelem őket. Ma már ott tartok, hogyha megteremtem az ideális feltételeket, mindenképpen akarok gyerekeket, mondjuk kettőnél nem többet (nálam beindult a "biológiai óra").


Hány barátotok van, mennyire könnyen tudtok beilleszkedni egy társaságba?

1 barátom van, tizenvalahány éve. Társaságba nem illeszkedem be könnyen. Be tudnék, ha akarnék, de nem akarok, mivel akkor nem magamat adnám. Nemszeretek cseverészni, irreleváns dolgokról beszélni, érzelgősködni, és végtelenül szarkasztikus vagyok. Ezt az emberek 90%-a nem igazán szereti. Tudom, hogyan kedvelhetnének meg, de az nem én lennék, csak egy szerep, de a színjátszás értelmetlen időpocsékolás, és mellesleg kedvem sincs hozzá. Vagy kedveljenek azért amilyen vagyok, vagy utáljanak, ez utóbbi számomra nem megrázó, vagy zavaró, szóval jól vagyok az 1 db barátommal:D


Mennyire megy könnyen az ismerkedés az ellenkező nemmel? Mennyire könnyű nektek párkapcsolatban élni? Hogy viszonyultok a "romantikázáshoz"?

Nem volt még senkim>nem megy könnyen az ismerkedés. Jobban mondva gyorsan kiismerem a másikat, és eddig olyanokkal találkoztam, akiktől nem akartam 2. randit, és/vagy ők nem akartak. A legfőbb ok, hogy szinte mindenki hazudik eleinte, hogy jobb színben tűnjön föl. Utálom a képmutatást, tehát sokan már emiatt buknak el. Persze a másik tényező, hogy egy hideg(nek tűnő), racionális, nem flörtölős (inkább faggatós), szarkasztikus, (túl)őszinte, hosszú távra tervező (rövid távra nem látom értelmét, időpocsékolás lenne) nő igen kevés férfinak tetszik. Nem baj, egyszer csak megtalálom az ideális társat, szerencsére imádok egyedül lenni.


Mi a legeslegidegesítőbb emberi tulajdonság szerintetek? Az amitől legszívesebben a falnak mennétek (vagy annak vezetnétek az illetőt:D)

Ostobaság (pláne ha emellé még magabiztosan állítja a hülyeségét, minden logikus érv/tény ellenére), érzelmi zsarolás, ha nem tudja valaki elfogadni, hogy másnak is lehet igaza, nem bírja a kritikát, nagyképű a semmire, álszerénység, érzelmi labilitás, lojalitás hiánya, kotnyelesség, harsányság, feltűnési viszketegség, és úgy általában az irracionális viselkedés.


Még egyszer köszi a válaszokat!

(Ha vannak még itt INTJ-k, az ő válaszaikra is kíváncsi lennék:)

2014. jan. 29. 19:15
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Szakfordító/ tolmács szeretnék lenni.

Úszás, tánc, foci, röplabda, fotózás.

Szeretem a művészetet, szeretem kifejezni magam, fontos valamilyen szinten, de kell hozzá egy bizonyos lelki állapot, hogy belekezdjek, ami nem mindig van meg. Általában fotózok, és különféle módokon megszerkesztgetem a képeket, írni is sokat szoktam. Rajzolni annyira nem tudok sajnos.

Rock és indie rock zenét hallgatok, mindenféle filmet szeretek, amiben van valami természetfeletti, valóságtól elrugaszkodó.

Nem szeretnék gyermeket 30-33 éves korom előtt, házasodni meg egyáltalán nem.

Van egy bizonyos baráti társaságom, 7-en vagyunk, rajtuk kívül még van pár haverom, de bennük nem bízok.

Nem könnyű, mert általánosságban is bizalmatlan vagyok mindenkivel szemben. Párkapcsolat nehezen megy, nagyon nehezen, mert nem érzem magam szabadnak. Nem vagyok romantikus típus, sőt, kifejezetten taszít a túlzott szentimentalizmus, nyáladzás "romantikázás" címszó alatt.

Az, ha valaki egyfolytában magáról beszél. Kikészülők tőle.


18L

2014. jan. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Tesztek alapján én is INTJ vagyok. :)


"Mi a foglalkozásotok? Illetve mivel szeretnétek foglalkozni?"

Végzős vagyok gimiben, de készülök egyetemre, és pszichológus szeretnék lenni. :) Nem tudom miért pont ez, mert nem vagyok valami nagy társasági lény, de valahogy nagyon erős belső késztetésem van arra, hogy ezzel foglalkozzak. Szerintem nekem ez lesz a hivatásom. Szeretnék segíteni az embereknek, és imádnék "kutatni" mások életében, lelkében. Hamar észreveszem a dolgok közti összefüggéseket, jól átlátom a dolgokat, ezért is lenne jó nekem ez a foglalkozás.

Ha abból a szemszögből nézzük a "mi szeretnék lenni" kérdést, hogy mihez értenék a legjobban, akkor valamilyen informatikás pályát kellene választanom. Érzékem lenne hozzá,türelmem is lenne és még szeretném is, de inkább kitartok a pszichológia mellett.


"Mi a hobbitok?"

A tanulás miatt kevés időm marad szórakozni, de a szabadidőmet legtöbbször gépezéssel töltöm. Kevés olyan téma van, ami egyáltalán nem érdekel, ezért szeretek olvasgatni, de főleg csak neten. Képeket és videókat is szívesen szerkesztgetek, és mindenféle tevékenység közben imádok zenét hallgatni. Biológiával és ufós témákkal is foglalkozom. Most azt próbálom intézni egy dokival, hogy részt vehessek egy igazi boncoláson. :)


"Mi a véleményetek a művészetről, mennyire fontos számotokra, hogy így fejezzétek ki magatokat?"

A művészetnek az irodalom- festészet- szobrászat része nem igazán érdekel. Volt már olyan, hogy megtetszett egy kép vagy szobor, de ennyi. Különösebben nem foglalkozok ilyesmikkel. Viszont szeretem a modern művészetet, mint pl: a zenét, táncot (főleg lírai, acro vagy balett, de csak nézni), a fotózást, filmezést. De ezek közül egyikkel sem szoktam kifejezni magam. Nekem nem fontos, hogy más tudja mit érzek. Az a lényeg, hogy én tudom magamról, hogy milyen érzéseim vannak, és ha be akarok avatni valakit, akkor annak elmondom. :)

De ha már az önkifejezésről van szó, nem szeretem ha valakin annyira eluralkodnak az érzelmek, hogy csinál valami őrült "művet". Ha már művészet, legyen letisztult.


"Milyen zenét, filmeket, festményeket, etc. szerettek? "

Zenéknél nekem nem a stílus számít, hanem hogy van-e mondanivalója. Jöhet a klasszikus, pop, rock, elektronikus is, csak jelentsen nekem valamit.

Filmek közül is azokat szeretem, aminek valami emberi mondanivalója, üzenete van. De nagy kedvenceim a sci-fi és fantasy filmek. :)Az akciót utálom.

Nem találkoztam még olyan festménnyel, ami igazán megtetszett volna.


"Hogy álltok a családalapításhoz? Akartok gyereket/gyerekeket? "

Nem szoktam még ezen gondolkodni. Biztos szeretnék majd gyereket, de most ez a téma még nem foglalkoztat.


"Hány barátotok van, mennyire könnyen tudtok beilleszkedni egy társaságba? "

Érdekes, mert hamar be tudok illeszkedni, könnyen megy az ismerkedés is, de valahogy sosem alakul ki semmilyen "haverságból" komolyabb barátság. Szóval az ismerkedéssel nincs gond, csak utána nem nagyon tudok továbblépni. Lehet, hogy nagyképűen hangzik, de nem találkoztam még olyan korombelivel, akivel egy szinten lennék. A többség vagy nagyon hülye, vagy túl feszülten és görcsösen okos. Igazából én szeretnék olyan barátokat, akikkel egy szinten lennék szellemileg, de nem olyanokat, akik csak a logaritmusról tudnak beszélni, hanem laza, hétköznapibb, vicces témákról is. Ezért ha kell, akkor inkább a hülyébb, de életrevalóbb emberkéket választom. :)


"Mennyire megy könnyen az ismerkedés az ellenkező nemmel? "

Fiúkkal és lányokkal is könnyen ismerkedek (bár általában nem én szoktam kezdeményezni), de továbblépni nem nagyon tudok, ahogy azt az előbb is írtam.


"Mennyire könnyű nektek párkapcsolatban élni? Hogy viszonyultok a "romantikázáshoz"? "

Sosem volt még párom, ezért ezt nem tudom, de az a fajta romantika, amit a filmekben látni, tetszik nekem, de csak ha eredeti ötlet, nem koppintott. :)


"Mi a legeslegidegesítőbb emberi tulajdonság szerintetek? Az amitől legszívesebben a falnak mennétek (vagy annak vezetnétek az illetőt:D)?"

Van egy pár, de talán legjobban ezek zavarnak:

- ha belemásznak a privát szférámba, és túl közel jönnek

- ha nem tisztelik, elveszik, nézegetik a cuccaimat

- ha beleesznek a kajámba, vagy beleisznak az italomba

- az emberi mértéktelenséget, telhetetlenséget, hogy senki nem elégszik meg azzal, amije van

- azt a fajta viselkedést, amikor valaki megengedi magának, hogy csak úgy tomboljon, nem törődve azzal hogy másoknak ezzel milyen rossz érzéseket okoz

- nem szeretem, hogy sokan nem akarnak felelősséget vállalni semmiért

- és nem szeretem a céltalanságot


"Végül: hány évesek, és milyen neműek vagytok? "

19 éves vagyok és lány. :)

2014. febr. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!