Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik a jobb viselkedés?...

Melyik a jobb viselkedés? Kérdésre kitérő választ adni, vagy hallgatni?

Figyelt kérdés
Amikor valakitől olyat kérdeznek amire nem szeretne válaszolni melyik a jobb? Valami olyan választ adni amivel nem válaszolja meg a kérdést, eltereli a témát, vagy hallgatni, és nézni a másikra mintha nem is hallott volna semmit?

2013. okt. 16. 12:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Megmondani, hogy erre nem szeretne válaszolni.
2013. okt. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

Igen, az a legegyszerűbb, ha megmondod, hogy erre nem szeretnél válaszolni.

De az is jó, ha kérdően nézel, olyan "hogy kérdezhetsz ilyet?!" nézéssel :)

2013. okt. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
34%

"Ezt nem veled fogom megbeszélni"

Ezután lehet témát váltani, éreztetve, hogy csak megbotránkoztál a modortalanságán, ezért kénytelen voltál helyreutasítani, de nem haragszol, megmarad köztetek ugyanaz a viszony.

2013. okt. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem egy elmés kitérő válasszal 1000x többre mész, én mindig azt szoktam, abból is leveszik, hogy nem akarsz beszélni a dologról, ráadásul még egy kis misztikum is vegyül a karakteredbe.
2013. okt. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hmm. Köszönöm a válaszokat. Furcsa hogy ezket mondtátok többségében. Azt tapasztaltam eddig, hogy a legtöbb ember, ha valami olyan kérdést kap ami titok, nem akar róla beszélni, vagy nem is akar veled beszélni, csöndben néz rád, mintha süket lenne.
2013. okt. 16. 13:06
 6/9 anonim ***** válasza:
De hiába! Ha felteszel egy kérdést ami eldöntendő pl: Igaz hogy x és y-al voltál? Ha erre azt válaszolod hogy "nem veled fogom megbeszélni " akkor igennem számít... "-.-
2013. okt. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A kitérő válasz és a hallgatás sem jó, mert a pofátlanul kíváncsiak képesek többször is elismételni a kérdést, akkor is, ha látják, hogy csak nem akarsz válaszolni.

Megmondod, hogy erre nem válaszolsz, vagy hogy semmi köze hozzá.Vagy esetleg azt mondod, hogy erre most nem tudsz válaszolni, majd visszetértek rá később.

2013. okt. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha személyes jellegű a kérdés akkor szerintem idegen és/vagy kétes emberrel szemben először lehet kitérő választ adni vagy olyat, hogy nem tudsz semmiről. Ha pedig hivatalos ügy, akkor csakis az illetékes személynek egyenesen meg kell válaszolni, másképp nem halad az ügy.+

Viszont vannak nagyon rámenős emberek, akik személyes kérdéseket tesznek fel, nekik lehet nyugodtan "nem tudom" válaszokat adni, s hamarosan észreveszik magukat és leszállnak rólad. Minthogy hevesebb természet vagyok, így rájöttem egy idő után, hogy csak olaj a tűzre az, ha a szemébe mondom az ilyen rámenős embernek, hogy hagyjon már békén, mert akkor így már van egy indoka arra, hogy bolondot csináljon belőlem mások, sokszor közös ismerősök előtt.

2013. okt. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, meg kell mondani, hogy erre nem szeretnél válaszolni. Ha az illető nem éri be ennyivel, hozzáteheted, hogy pl. mert magánügy, vagy mert ez túl személyes kérdés, stb.
2013. okt. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!