Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mit csinalnatok?

Ti mit csinalnatok?

Figyelt kérdés
Egy oregotthonba jarok gyakorlatra (kulfoldon)mint idosapolo..Megismertem egy 70 ev koruli nenit,telyesen demens.Egy allando kiserot igenyel szobajabol a tarsalgoba, vissza vagy barhova,nem tud onalloan tajekozodni.Egy fia van,az is hetente csak 1szer latogatja,gondolkodtam foglalkoznek a szabad idomben tobbet vele,megesett a szivem rajta.Mar felismer,orul ha a kozelebe vagyok,szerintetek van ertelme foglalkoznom vele a szabad idomben vagy hadjam az egeszet????
2013. okt. 17. 20:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Persze hogy van! Jót teszel, és az mindig jó. Ezek az emlékek megmaradnak sok sok évig benned, hogy egy öreg nénit ápoltál. Ezen kívül segít a halál gondolatának feldolgozásában is.
2013. okt. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszod!!

A kerdesem az volt,van-e ertelme demens emberekkel foglalkozni mivel 1 percen belul tudjak ki vagyok utana mar tabu!!!!Nem szeretnek a halallal melyulni,nem az en temam,mar hozza vagyok szokva.Csak annyi volt a kerdesm,azokhoz akik kognitiv tanulmanyokban vettek reszt,van-e ertelme foglakoznom egy teljesen demens novel vagy sem???

2013. okt. 19. 00:17
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem dolgoztam idős gondozóként, de tanultam, mert szerettem volna, csak végül pont a halál témája miatt úgy döntöttem, h inkább nem csinálom, nehéz lett volna nekem.

Én azt tanultam a suliba, h megéri, sőt ebbe a témába minden foglalkozás/ plusz törődés megéri, bár az utóbbi mármint a sőt utáni rész inkább csak az én véleményem.

Amíg a beteggel vagy és többet...és addig látod, h örül neked stb., deha nem is látnád, akkor is nagyon sokat számít a betegnek. Kérdés, h te mit bírsz el, kikészülsz-e hosszabb távon a dologtól? Szóval a beteg felé mindenképpen megéri, de magad felé nem, ha rámész és végül esetlegesen utána a munkádat már nem tudod ellátni és többé nem tudsz úgy bánni az idősekkel, ahogy eddig.

De még szerintem, ha a halál témáját már megszoktad, akkor ehhez is erős vagy. Remélem nem fogalmaztam túl bonyin.

2014. ápr. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!