Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hazudnak-e? Hazudunk-e?

Hazudnak-e? Hazudunk-e?

Figyelt kérdés

Popper Péter mondta, hogy aki szexuális teljesítőképességével dicsekszik, attól nyugodtan kérdezzük meg: mióta impotens?

A kitűnő pszichológus-filozófus gondolatmenetén járva kérdezem: aki hangoztatja, hogy élete nyitott könyv mindenki előtt, annak súlyos titkolni valói, nehéz titkai vannak-e?



2013. okt. 18. 08:14
 1/8 anonim ***** válasza:
nagy a valószínűsége
2013. okt. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igaza van Poppernek, én is így gondolom:D
2013. okt. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Biztosan!Egy 150 cm-es emberke az ismerőseim közül azzal dicsekedett,hogy kiket vert meg. Aztán kiderült a 3-szor nagyobb felesége verte el!
2013. okt. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3:xDDDDDDDDDDDDD


Ez tetszett:xD

2013. okt. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az azért nem mindegy, hogy amit mond, az mennyire igaz, mert attól, hogy valamivel dicsekszik, még lehet igaz. Pl. ha valaki azt álítja, hogy kitünövel végezte az egyetemet, ez lehet igaz is, és azért emlegeti, mert büszke a teljesítményére, és nem feltétlen jelenti azt, hogy kivágták onnan.

Ugyanez érvényes a kérdésben említett szex-teljesítményre is: lehet, hogy tényleg van gondja vele, de sok esetben régebben VOLT és azért dicsekszik, mert sikerült rendbehoznia a dolgot, és örül ennek.

2013. okt. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az egyéni sikereinket lehet belsőleg elismernünk magunknak, és külső elismerést találni másoktól. Ha nincs sikerünk, hazudunk magunknak egyet. Ha van, akkor meg dicsekszünk vele. A belső elismerést magunk miatt "élvezzük", és nem dicsekszünk vele, ergo popper úr is külső elismerés utáni hajhász, mert "megmondja a frankót", de nem fedi a valóságot még nagyjából sem. Az ilyen könyvek veszélyesek azok kezében, akik nem tesznek fel elég kérdést a sorok olvasása közben! MIÉRT MIÉRT MIÉRT???


A dicsekvés minden esetben (szinte) beteg dolog, mert ha jó vagyok, dicsérjetek ti meg, és ne én magamat... Az ön"dicséret" nem egyértelműen arra vonatkozik, hogy "hazudik".

2013. okt. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

olyat én is ismerek mint amit a 3as írt.

az asszony az úrát rendbe állítja ha hazaér, pedig amúgy meg az életben előadja magát h ő mekkora jani...

2013. okt. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos ez igaz. A saját image-je érdekében sok ember megtesz mindent ...
2013. okt. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!