Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek is volt hasonló korszak...

Nektek is volt hasonló korszak az életetekben?

Figyelt kérdés
Most tartok ott, hogy befejeztem a tanulmányaimat, és jöhet a jól megérdemelt munkásélet. Sajnos, van egy borzasztó tulajdonságom: nehezen alkalmazkodom, bármihez is. Eddig a féktelen bulizásból, hajnalba nyúló kockulásból, probléma mentes napokból állt az életem. Pályakezdő lévén a szakmámban esélyem nem volt elhelyezkedni tapasztat híján, holnap megyek dolgozni egy olyan helyre ahol sosem szerettem volna, a főnököm várhatóan egy seg*fej lesz, napi 8-12 órákat gürizhetek, hogy végre egy önálló egzisztenciát teremthessek. De a gondolat is elborzaszt mindettől, bármilyen hihetetlen, még a tanulás is hiányzik, nem akarom feladni a régi életem, de tudom, hogy muszáj, illetve kötelező. Holnap hajlani 4-kor kelek, de nem akarok lefeküdni aludni, mert tudom, hogy a holnapi nap egy "új" kezdet, amihez nem fűlik a fogam (helyette gyakorin hisztizek, sokkal jobb:). Mit tanácsoltok, hogyan s milyen mentalitással kezdjek hozzá ehhez az "újhoz"?
2013. okt. 20. 22:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Alkalmazkodásra képtelenség: mese. Ha megbékélsz azzal, ami van, akkor nem kell alkalmazkodnod, mert nem okozol magadnak belül feszültséget azzal, hogy kifelé vágysz a valóságból, a tények világából, abból, ami a kezed közé kerül és kezdhetsz vele valamit. Remélem egy kicsit tisztult a kép.
2013. okt. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja, nehéz átállni, de muszáj. Keress folyamatosan jobb állást, biztos lesz más. Amúgy ilyenkor muszáj változni. Egyik csop.társam diploma után még élni akarta az egyetemisták életét; bulizott, a koleszban lakott továbbra is..stb. De kb 2 hónap után borzasztóan érezte magát, mert rájött,h ez szánalmas.
2013. okt. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

Hát, szar dologhoz én is szar kedvvel kezdenék hozzá. Ez nem korszak kérdése. Ezért kell tanulni és sulin kívül is odatenni magad, szakmádban önkéntesen dolgozni, projekteket és kutatást kezdeni, különben semmire nem mész. Még fiatal vagy, nem késő összeszedni magad, bár a gyártósor mellől biztosan nehezebb dolgod van, mint ha a féktelen egyetemi bebaszásokat fogtad volna vissza idejében.


Nézz kicsit körül milyen lehetőségeid vannak még, hétvégéidet szánd rá az önképzésre és érd utol magad.

2013. okt. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kitartással: minden nappal közelebb lesz önálló életed... És lehet, hogy nem is lesz rossz?! Valami icipici jót keress (és találj!) benne minden nap. A többit pedig engedd el (legyél lusta: azokra ne pazarló az energiád - sokkal többet felemészt, ha mindig a rossz oldalt nézed ;))

Én drukkolok. Neked, ha ez segít :) más lesz, de pont azért lesz jó (és csakazért is jó lesz: nehogy már képes legyél rosszul érezni magad külső körülmények hatására, ennyire ne add könnyed magad!)

2013. okt. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek, igyekszem megfogadni a tanácsokat, erőt veszek magamon, és megpróbálom mindenből a pozitívat kihozni. :)
2013. okt. 20. 22:57
 6/6 anonim válasza:
Ahogy eddig éltél az nem a realitás. Jó reggelt! Most kezdődik az életed. Sok sikert hozzá. :)
2013. okt. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!