Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek miért érdemes...

Szerintetek miért érdemes élni? és küzdeni,? Ha egyszer úgy is kárba vész és meghalunk? ( Kérlek titeket normálís válaszokat adjatok. Köszönöm! )

Figyelt kérdés

2013. okt. 21. 22:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vész kárba, mert amíg élsz magadénak tudhatod. Választhatsz, hogy ezt a rövid időt amit kaptál, felhasználod-e valami jóra, valamire amit szeretsz, vagy nem. Röviden ennyi :).
2013. okt. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
1-es egyetértünk.
2013. okt. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
:) köszi a választ :) de ha egy embernek nincs miért élnie? érdemes meghalnia?
2013. okt. 21. 22:22
 4/13 anonim válasza:
Egy embernek mindig érdemes valamiért élnie, ha mást nem, magáért.
2013. okt. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mindenkinek vannak ilyen időszakai, ilyen érdemes vagy magadban átgondolni a dolgokat, vagy elbeszélgetni erről valakivel aki tapasztalt és megbízol benne. Esetleg pszichológus/pszichiáter, de annyira nem fontos hogy pont hozzá menj.
2013. okt. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Már rengeteget gondolkodtam az ilyen dolgokon. sok kérdés van amire választ szeretnék kapni. :) de nem tudom ezt senkivel se megbeszélni mert nem akarok senkit fárasztani + a mai világban már hülyének nézik azembert ha ilyeneken gondolkodik....pszihológushoz nem szívesen mennék mert eddig akikkel találkoztam mindenkinek az agyára mentek a betegei szóval nem voltak normálisak ._. :D
2013. okt. 21. 22:34
 7/13 anonim ***** válasza:
Akkor maradnak a filozófiai irányzatok. Olvass ilyen könyveket, menj el valamilyen előadásra ezzel kapcsolatban, hátha megismerkedsz valaki hasonlóval.
2013. okt. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem van egy elméletem, ami szerint "kellene" élni, és akkor nem csak boldog, hanem hasznos és sikeres is lehetnék, de nem merek belevágni...


Igazából nem szeretném rád erőltetni a saját "tudásom", ezért csak annyit mondok: minden dolog után tedd fel a legjobb kérdést: Miért? :)


Én így jutottam el oda, ahol vagyok... és most épp vergődök. (jah ez nem jó marketing duma? :D)

2013. okt. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Jó a kérdés!;)

Szerintem azért érdemes élni, hogy a lehető legtöbbet hozzd ki magadból mint emberi lény.Azért, hogy szembenézz a kihívásokkal, és mindezeken keresztül fejlődj.Az igazság az, hogy elérhetsz bizonyos dolgokat a külvilágban, de mint az a kérdésedben is benne van, ez mind kártyavárként dől össze.És több ezer ember áldozza az életét csak a körülötte lévő világ építgetésére!Elérhetsz célokat, de a belső világod egyre csak mélyebben marad rejtve előtted.És ez ahogy telik az idő egyre frusztrálóbb lesz.Az élet értelme ott kezdődik, ahol szembenézel saját káoszoddal, beidegződéseiddel, és arra törekszel, hogy mindezektől megszabadulj.

Addig míg ezt nem teszed, nem fogod teljesnek érezni, bármilyen célt is érsz el, mert te magad nem vagy teljes.

Az élet értelme a pillanatban van.

De az ember a múltban és a jövőben él.

Az amit saját magadból tapasztalsz meg, soha nem veszítheted el!

Azt senki nem veheti el tőled.

Az most is ott van, csak burkolva különböző múltbéli információkkal, beazonosulásokkal, amiket csak magadhoz vettél.

Az élet értelme, maga az élet.

Aki keresi a lehetőséget, hogy hogyan ismerje meg önmagát, és mindezt őszintén teszi, az megtette az első lépést, hogy az életének értelme legyen.

2013. okt. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
32%

Nincs értelme élni, mert úgyis meghalunk, és akkor semmi nem marad meg az átélt eseményekből.

És küzdeni is teljesen fölösleges, az élet ígyis úgyis szar, és ha ezt kijelented valakinek, megrágalmaz, hogy mennyire sajnáltatom magam, és csak még szarabb lesz. Tehet legjobb ha nem panaszkodik valaki, és megvárja amíg szépen meghal.

2013. okt. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!